Osram Ledriving Xenarc Golf 7

@forjust1day Hocam güzel olmuş.Ben de bir far değişimi yapmak istiyorum ama bu konuda kafam karışık.KAfamda soru işaretleri var.Şöyleki acaba diyourum osram ın golf7 ler için üretmiş olduğu full ledli farı mı alsam maliyeti beni düşündürüyor 8,500 tl.öte yandan tadilat- parça değşimi vs olmadan tak çalıştır olması da mantıklı geliyor açıkçası.Sİzin fikriniz tavsiyeniz nedir acaba?

https://urun.n11.com/xenon-far/2013-model-vw-golf-7-u-led-gti-far-sag-sol-kayan-sinyalli-far-sto-P440245334

bu tarz farlar var bunlar nasıldır sizce?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forjust1day  bu farlar bizim araçlara uyumlu mu acaba? Çift uled yerine bu daha mantılı geliyor..?

Bu iş tamamen bütçe ve tercih meselesi , ben uled e geçtiğim için adaptif far özelliği kazandım, aydinlatma gece mükemmel diyebilirim farlarin sürüş hızına göre kendini ayarlamasi direksiyona göre virajlarda merceklerin dönmesi , yağmurlu havalarda farların iyi aydinlatma sağlayabilmek icin kendini ayarlaması ciddi anlamda güvenli sürüş sağlıyor 

@forjust1day evet haklısınız bütçe meselesi.Güle güle kullanın .Ben de tercihimi hem bütçeden yana hem de tercihime uygun olanına yöneltmek adına ; göndermiş olduğum videodaki uygulama sizce nasıl.?Sizinn gibi bilgili ve tecrübeli arkadaşlar bana ve benim gibi farlarını değiştirmek isteyenlere ciddi anlamda yardımcı ve yol gösterici.Dilerseniz 535 847 26 77 numaradan arayabilrisiniz..

@cengiz74 hocam size tavsiyem orjinal fardan yana kullanmanız olur, hem bcm ve gateaway değişse bile ileride yapıcağınız retrofitlere zemin olmuş olur. 7.5 sahibi olduğum için çift j replika far aldım fakat, 7 sahibi olsam basic bi xenon yada adaptif u led tercih ederdim kesinlikle. Aceleniz yok bence yavaş yavaş parçaları toplayarak başlayabilirsiniz. @forjust1day Tuna abi ile beraber arabaları yan yana koyunca gerçekten farlar konusunda arada devasa bir fark var

@zdezen Hocam hayırlı olsun diyelim.Darısı başımıza.Sİz nereden aldınız acaba farları? 7,5 J farlardan mı aldınız acaba?Full ledli mercekli mi bunlar?Ben Bartındayım siz nerdesiniz?resim atsanız güzel olurdu..keyifli sürüşler.
Teşekkür ederim, ben önce forumun sponsorunun dükkanına gidip aldım, yoldayken şunu daha detaylı eve varmadan kontrol edeyim dedim ve  benzinlikte kurcalarken kullanılmış ürün olduğunu anladım geri dönüp iade ettim. Bu beni bayağı uğraştırdı burada basitçe anlattığıma bakmayın. Sponsordan almanızı tavsiye etmiyorum, detaylı başlığını açacaktım ama uğraşmak istemedim. İade ettikten sonra Aksaray çevresinde farklı bir dükkandan aldım. Fiyatlar foruma özel değil çoğu esnaf aynı fiyata satıyor. Ürünü getirten kim bilmiyorum ama tek bir toptancıdan aldıkları belli.

Ürünü aldığım arkadaş iyi bir esnaf. Farların ücretsiz montajını da yaptı fakat far fiyatından çıkarıyordur elbet.

f595079e-618b-47d2-b3dc-6d68443e91a1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@zdezen hocam güle güle kullanın.gayet güzel görünüyor.HOcam ozman sponsorluğu iptal edilsin .Dolandırıclık resmen bu kullanılmış ürün satmak nedir ya nerde kaldı iş ahlakı???

Bu arada neden tavsiye etmezsiniz?Ben halojen farların aydınlatmasından memnun değilim çünkü.Bu arada gece görüşü nasıl acaba tatmin edici mi?

@GodThread Hocam benim parça toplaycak durumunm yok zamanım da yok.İlerde rerfofit yapma amacım da yok.BEnim için basit ama kullanışı olsun uzun süre sorusuz kullanıyırum istiyorum.

basic bi xenon la u led arasında ne var peki?

VE midline araçalara uyumlu mudur?

@zdezen Hocam bir de fiyat belitiri msiniz? Farlar çin mi taiwan mı?

@cengiz74 U led adaptif. Hocamın paylaştığı konuda daha detaylı bilgiler mevcut inceleyebilirsiniz.

Eğer retrofit için emek zaman ayıramıyorsanız bence halojen kullanmaya devam edin. Perfonmans serisi olan beyaz halojen ampüller var alıp kullanabilirsiniz. Veya illa değiştiricem diyorsanız da osramın ürünleri garantili kullanabilirsiniz. Ama osramdansa golfün orjinal basic bi xenon veya u led varken osram tercih etmem kurlar bu kadar yüksekken.

Midline ve comfortlinelarda belli başlı orjinal parça değişiminden sonra bu araçlara uyumlu oluyor. Fakat orjinal bi xenon ve u led direk tak çalıştır olmuyor malesef, replika ve osram farları direk soket sokete tak çalıştır şeklinde

@cengiz74 tavsiye etmediğim farlar değil sponsordu. Yanlış anlaşılma olmuş. Uzunlar zaten iyi, kısalar için  giriş seviyesi kısa led aldım fena değil.  :)

Ön J Fiyat 2.600

Led Stop 2.200 (Arka stoplar daha iyi olabilirmiş)

Bu da üstten çekilmiş video: https://drive.google.com/file/d/1sUsJeZuBRy8pJ0qMVFuSg8OVCO3QBp_U/view

Video'yu bek yükledim indirme istiyorsa url'e güvenebilirsiniz.

f595079e-618b-47d2-b3dc-6d68443e91a1 (1).jpg

@zdezen hocam hayırlı olsun..J farlar nerenin peki? tavsiye eder msinZ?

@cengiz74 Teşekkür ederim. Yani güzel duruyor hocam, golf'ünü satan bir arkadaşımla beraber gitmiştik. Arabayı sattığına pişman oldu öyle söyleyeyim. Orijinalin yeri tutmaz tabi ama f/p bence. İstanbul'da olsaydınız incelerdiniz. Eğer isteğiniz olursa video/foto çekebilirim. Çin üretimi bu farlar.

Geri
Üst Alt