Periyodik bakıma kalan süre ??

Senator87

Üye
İsim
Ahmet
Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım ilk aracım golf 7.5 midline plus 2017 model.

Aracımın ilk Sahibi tarafından  ilk bakımı 28 Nisa’n 2018 de yetkili serviste 10 bin küsür de yapılmiş.

media ekranin da kalan bugün itibari ile süreler şu şekilde ;

periyodik bakım : 14.100 km veya 101 gün

yağ değişim servisi: 24.300 km veya 349 gün kaldı

Aracım şu an 11 bin küsür km de.

iki sorum olacak:

101 gün sonra periyodik bakım yaptırmalı mıyım ? Bir kaç hafta geciktirirsem sıkıntı olur mu?

İkinci sorum yağ değişimi süresi bir yıl yazıyor nerdeyse.  periyodik bakıma götürdüğümde 101 gün sonra, yağ değişimi yapılmayacak mıdır? Bildiğim kadarıyla her yıl yağ değişimi yapılıyor. 

Teşekkürler. Bilgisi olan varsa aydınlatırsa beni sevinirim

1 yıl ya da 15.000 km dolunca gitmelisiniz. Gidince yağ ve filtre değişimi yapılır. 1-2 hafta sorun olmaz. Daha Fazla gecikmesin ama ;)

@yusuf teşekkürler.

Aslında merakım şu araç ilk bakımdan bu yana 900 km yapmış sadece. Periyodik bakıma da 100 gün kaldi. Aracı çok kullanmıyorum muhtemelen 100 gün sonrada max 3 bin km yapmış olacağım. Yağ değişimine kalan süre 349 yazınca media da. Acaba farklı bir şey mi var bilmediğim. Ve yılda 1 periyodik bakım yaptırmak bu kadar az km (3 bin km) yapılmış araca çok gerekli mi diye düşünüyorum?

@yusuf teşekkürler.

Aslında merakım şu araç ilk bakımdan bu yana 900 km yapmış sadece. Periyodik bakıma da 100 gün kaldi. Aracı çok kullanmıyorum muhtemelen 100 gün sonrada max 3 bin km yapmış olacağım. Yağ değişimine kalan süre 349 yazınca media da. Acaba farklı bir şey mi var bilmediğim. Ve yılda 1 periyodik bakım yaptırmak bu kadar az km (3 bin km) yapılmış araca çok gerekli mi diye düşünüyorum?
Gerekli hocam. Yağ 1 yılda özelliğini kaybedecektir.

Geri
Üst Alt