Dış Depo Kapağı Sorunu

@HONEY işaretli parça asıl olarak işlevini rus forum sitesinde görmüştüm. Oraya uygun bir aparat var plastik kelepçe gibi düşünülebilir. Uzun bir plastik malzeme oraya takılıp, bagaj içerisine kadar uzatılıyor. Daha sonra kilitte donmalar meydana gelirse manuel olarak bagajdan o parça çekilerek depo kilit açılabiliyor.

IMG_20200824_231449.jpg

Depo kilitleri arızalı olan varsa (el becerisine bağlı olarak) denemekten zarar gelmeyecek çözüm yöntemi diyebiliriz.

@HONEY  işe yaradığına sevindim. 2013 aracımda (deneme yanılma ile) 1 defa bu şekilde yapmıştım ve halen çalışıyor.

@forzaGilles hocam nrmalde bagaj ve benzin kapağı şoför kapısı açılmadan açılmyıor ben de bunu otopark avm görevlisinden öğrenmiştim :)

[mention=11839]HONEY[/mention] hocam nerden yağladınız? baklavalar yolda [emoji4]
Hocam yukari da foto da işaretli yerden

Baklava yolda olmaz bende mide de olur

3 4 gün önce hastanede nobetteyken gece 3 4 civari hastada gelmeyince biraz hava alayim diye dışarı ciktim. Arabanın yanina gidince can sıkıntısına kapılari filan kontrol ettim. Bir baktim araba kitli olduğu halde benzin depo kapagi kitlenememis basınca açılıyor! Icimden bununda mi depo kapagi bozuldu dedim. (Daha önceki 2 arabamin depo kapaklari bozuktu onlar kilitli kalip açılmıyordu). Yine motor degisimine sacma sapan para verecez dedim icimden.

Sonra internete yazdım bu konu cıktı. Hocamin soyledigi sekilde bende ayni uygulamalari yaptim ve kilit şu an aktif çalışıyor😊😊

Plastik yere insulin enjektoru ile wd40 sıktım elimle 7 8 kere mekanizmayi oynatayım sonra montajlamadan anahtarala kilitledim sonra genel temizlik yapip montajladim.

IMG-20200831-WA0004.jpeg

3 4 gün önce hastanede nobetteyken gece 3 4 civari hastada gelmeyince biraz hava alayim diye dışarı ciktim. Arabanın yanina gidince can sıkıntısına kapılari filan kontrol ettim. Bir baktim araba kitli olduğu halde benzin depo kapagi kitlenememis basınca açılıyor! Icimden bununda mi depo kapagi bozuldu dedim. (Daha önceki 2 arabamin depo kapaklari bozuktu onlar kilitli kalip açılmıyordu). Yine motor degisimine sacma sapan para verecez dedim icimden.

Sonra internete yazdım bu konu cıktı. Hocamin soyledigi sekilde bende ayni uygulamalari yaptim ve kilit şu an aktif çalışıyor[emoji4][emoji4]
Plastik yere insulin enjektoru ile wd40 sıktım elimle 7 8 kere mekanizmayi oynatayım sonra montajlamadan anahtarala kilitledim sonra genel temizlik yapip montajladim.
/monthly_2020_08/IMG-20200831-WA0004.thumb.jpeg.14387de11cca6db92d4f63312c4ab55f.jpeg
Bunu bende kendim duzeltince ne zevk almıştım

@Doctor hocam elinize sağlık bu 3.msj yazışım her defasından net kesildi hemen göndereyim bari.benim de killltten kapatınca zzzz diye bir ses geliyor.Kışın kilitlenme sorunu yaşadım ama sonra düzeldi.sökmesi takması vs zor mu elimden gelir böyle işler.

Golf fün benzin depo kapağının kesin çözümü:

-Çoğu arabanın bagajında gizli bir yerde emniyet valfi bulunur merkezi kilitte enerji problemi olduğunda manuel olarak açılabilsin diye. Golf 7 de yok aramayın. 

-Bagaj içinden depo kapağına kesinlikle ulaşılamıyor. Sadece kapak motorunun switch bağlantısına ulaşılabiliyor. 

-Lastiği söküp davlumbazı sökerekte depo kapağına ulaşılamıyor boşuna denemeyin. 

-Plastik bir kama ile kapağı kastırıyorsunuz. Tırnaklarından dış kapak çıkıyor korkmayın yavaş yavaş kanırtarak çıkarın. 

-Dış kapağı çıkardıktan sonra karga burun vasıtasıyla kapalı iç depo kapağını kolayca açabiliyorsunuz. 

-Sonra bozuk olan merkezi kilise bağlı swiçi çıkarıp değiştirebiliyorsunuz. Siviç 500tl civarında

-Tavsiye: bu durum kronik. Bozulmadan ara ara wd40 ile siwiçi yağlayın bu sorunla karşılaşmasınız

Not:araç golf 2015

@Smt kilit mekanizmasını yenisi ile değiştirmek çok mantıklıymış. Teşekkürler.

Geri
Üst Alt