golf 7 2015 arıza aşığı

Arda As

Yeni Üye
İsim
Arda
beyler bayanlar kolay gelsin 2015 golf 7 1.6 tdi aracımla 1 ay önce kaza yaptım 3 parça değişti ve arabayı 2 gun önce teslim aldım ilk gün herşey normaldi 2. gun 8 işaretine benzer image.png sanırım  kızdırma bujisi uyarısını yaktı 5 6 gün ara ara yanıp yanıp sönüyordu  dün ise motor ışığı yandı başına gelen varmı çaresi devası nedir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
parça servistemi  değişti hocam 

@yusuf  motora dokunulmadı kazada motora birşey olmadı guvenilir yere yaptırdım çamurluk kaput tampon far değişti fakat uyarılar vermesi canımı sıktı

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Sanırım partikül hataSi veriyor. Kazadan  Bağımsız olabilir. Hatta farklı bir sorun da olabilir. Aynisi bende de vardı geçen yaz. Gaz Kelebeği değişti 😉@Arda As 

yarın bakıma gidicek araba cihazda bağlatcam arızalarını yaptırıp tertemiz satıcam soğudum arabadan

araçta hareket halindeyken güçten düşme bir anda motor freni yapma gibi bir durum oldu mu?

kontrol ünitesini kontrol ettirin hocam kızdırma bujilerine de baktırın çok çektirdi bu ışık bana

@Arda As fsi golf 5 imde motor ışığı yanıp dururdu nox sensörü mü ne arızalı katalitik üzeründeki ben söndürürdüm o yanardı ahh ahhh sarı ışıkla yıllarca gezdim satarken de söndürmedim adama da söyledim yalanla dolanla işimiz olmadı olmasın da sizi de kutluyorum yaptırıp satcam demişsiniz en azından ışık söndürüp satanlardan değilsiniz 😁

Simdi yay isareti her seye yanar , rasgele bir sensoru sokun gene yay isareti yanar.Yani gercekte kizdirma bujisi ama her isarete bu yanar

Araciniz korumaya almadigi icin onemsiz 2. Dereceden bir hata diyebiliriz(hayati durum degil)

Bu ariza 3. Kez tekrarladiginda, yani kontak actiniz yay isareti yandi ve kontagi kapattiniz.Baska bir suruste tekrar yay isareti yandi ve surusunuzu bitirdiniz ve 3. Dede bu hatayi verdiginde otomatik motor ariza isigida yanar.

Kaza ile alakali oldugunu dusunmuyorum, EGR nin bozulup dusuk hava akisi arizasi verdigini dusunuyorum.Ariza kodunu silmeden once mutlaka resmini cekin Pxxx seklinde olan.

Muhtemelen silinsede tekrar gelecektir ekrana, ariza koduna gore care buluruz.Dedigim gibi fotografini almayi unutmayin.Simdiden gecmis olsun :)

cihaza bağlattım turbo arızası olduğundan yakıyormuş o işareti

Geri
Üst Alt