Yakıt Tüketimi

@Dogan55 Benimki 120 km yapıyor 50 lira ile (TSI). Ama havalar soğudu 100 km lere düştü :)

Sert kullandığım doğrudur 👍🏻 Yarin uzun yol yapacağım verileri paylaşırım 

Ben her aldigimda depoyu fulleyecek sekilde aliyorum su an yaptigim yol 350 erisim mesafesi 600 gosteriyor bence yakit firmasiylada alakli olabilir shell bence fazla yakiyor bizim araclarda

Hava filitresine bakmanizi öneririm dolmuş olabilir. 2014 1.6 TDI aracım Ankara içi az trafikte 5-5.2 arasında kışlık lastik hava soğuk. Yazın 4.5 idi.

Siz yinede kontrol edin derim. Arkadaşımızın A3 ü çok yakıyordu serviste baktirdik hava filitresi yaprak doluydu.

@kerimaslan27 yav buda çok yüksek yalnız ben de biraz sert kullansam bu değerleri buluyorum... Napicaz bu yakıtla saticam arabayı artik

@Dogan55 hocam hepsini denedim bp en uzun giden oldu ama mazotu az sesli çalıştırır  normal dedim çünkü etrafımdaki 1.6 tdi ile karşılaştırıyorum arkadaş ankara da o benden 1 lt az yakıyodu nasıl olur derken geçen yaz yanına gittim ankaraya adamın şehir içi dediği düz yol 3.vites gösterge 4.5 gösteriyor eskişehirde şehir içinde o kadar düz yol mu var da biz gitmedik yani anlıcanız fiat multijet ile kıyaslamayın 1.6 turbolu arabaya biniyosunuz mazotun fiyatı da malum yani  9, 10 lt deseniz tamam diyeceğim ama 6yı 7yi  sorun etmeyin derim 1.0 tsi belki alternatif olabilir...

@Dogan55  ben en cok total excelliumdan memnun kaldim eger total doco ya ait bjr istasyon varsa alip deneyin derim

@bf417  doğru söylüyorsun ama insan çevreden çok az yakıyor diye duyunca kendi aracından şüphe ediyor mazot pahalı eyvallah.. Bu gece fulleyip denicem bide mazotu bakalım ne yakacak

Arkadaşlar LÜTFEN aynı araçtan olanlar bilenler bilgi versin!!!! 2012 1.6 tdi trendline aracım var 140000 binde aşırı yakıt tüketimi var araçta.. Klasik 50 lira mazot alıyorum ve maksimum 150 km yol gittim oda temde boş yolda.. Karma kullandığimda 120 km yi zor görüyorum.. Hele full şehir içi kullandım 100 oluyor. Semt Gaziosmanpaşa ve trafik malum... Gostergede 5.7 yaziyordu artık kış geldi 6.7 oldu hatta Suan 7 den aşağıya inmiyor.. Sizce problem nedir?? Millet şehir içi 150 km gidiyorum diyor ben çözemedim bu işi birde dizel araç..
Hocam 2015 model 1.6 tdi dsg yazılımlı, 18 jant, kış lastikleri ile istanbulda yarı açık yarı yoğun trafik ve mahalle arası dur kalk trafikte 8 litre ortalamam var arabayı bazen yiğenime veririm ehliyetini yeni aldı mahalle arası arkadaşlarıyla geziyor ortalamamı hep yükseltir

Bir depo ile bazen 580 bazen 800 km yol yapıyorum

Bence aracınızın ortalaması yüksek değil yakıt fiyatlarının yükselmesi sebebi ile araçlarımıza çok yakıyor damgası vuruyoruz mazot 3 tl olsa aracınız 10 litre yaksa bu 30 kuruş eder umrumuzda olmaz

Ben sık sık araç değiştiren bi yapıya sahibim çok değişik araçlara bindim klasman olarak birbirinden farklı çok araca bindim aynı kullanımda şu an ki aracımdan daha az yakan tek bi aracım vardı oda 2017 model facelift Seat leondu sıfır almıştım ağır kaza geçirdim kazadan sonra yaptırdım 10 litre yakmaya başladı orası ayrı konu [emoji4]

Aracınızdan soğumayın yolu kısalmak için aralardan gitmeyin açık yollardan gidin yol uzun olabilir ama ortalamanız da aynı orantıda düşücektir

Depoyu doldurup 100 km yapıp aynı pompada tekrar doldurun sonucu burda paylaşın benden daha bilgili daha tecrübeli insanlar var bu forumda sorun olup olmadığını rahatça tespit ediceklerini düşünüyorum

Eğerki aracınız kısa mesafe dur kalk trafikte 100 km yol yaptıktan sonra bence 45 50 tl ye yakın alması gayet makul bu fiyatlarla

dfb7a1aa24b545db045346728e0413ae.jpg
0eaa629e76807f312c25de7641f3dcc7.jpg

Mobilden yazdım yazım hatası varsa affola

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt