ses yalıtımı

0628can

Yeni Üye
İsim
selim cansüngü
arkadaşlar herkeze ıyı akşamlar golf tutkusu na yeni üye oldum benim sıkıntım 2016 model aracımda orijinal DYNAUDIO Excite 300 wattlık ses sistemi var bazen yüksek seste müzik dinliyorum son 1 aydır ön direklerden kasisli yolda teyp kapalıyken cızırtı şeklinde ses geliyor vede iki taraftada elle yokladığımda oynama söz konusu, garantisi devam ediyor ancak servise çok güvenemediğimden söktürmek istemedim.servisin bana söylediği sökülüp yalıtımın tekrar yapılması gerektiğini söylediler. ben bu aracı yüzde 90 uzun yolda asvaltta kullanıyorum  böyle bir durumla karşılaşan arkadaş varsa beni bilgilendirebilirmi şimdiden teşekkürler.bu arada aracım 15 bin km de.

Aramıza hoşgeldiniz hocam. Ön direkler derken süspansiyondan felan mı? Kış aylarında genellikle süspansiyonlar ses yapabiliyor ama cızırtı derken gıcırtı mı demek istediniz tam anlayamadım. Süspansiyonlardan ses geliyorsa Würth spreyden sıkınca halloluyor o ses.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar herkeze ıyı akşamlar golf tutkusu na yeni üye oldum benim sıkıntım 2016 model aracımda orijinal DYNAUDIO Excite 300 wattlık ses sistemi var bazen yüksek seste müzik dinliyorum son 1 aydır ön direklerden kasisli yolda teyp kapalıyken cızırtı şeklinde ses geliyor vede iki taraftada elle yokladığımda oynama söz konusu, garantisi devam ediyor ancak servise çok güvenemediğimden söktürmek istemedim.servisin bana söylediği sökülüp yalıtımın tekrar yapılması gerektiğini söylediler. ben bu aracı yüzde 90 uzun yolda asvaltta kullanıyorum  böyle bir durumla karşılaşan arkadaş varsa beni bilgilendirebilirmi şimdiden teşekkürler.bu arada aracım 15 bin km de.
Kapı sökülmesi sorun olmaz hocam. Pinleri var kapıların tekrar aynı şekilde takılır. Muhtemelen yalıtım malzemesi yerinden oynadı. Onu yapıştırmak gerek.

Hocam kapıların sökülmesi ve yalıtımın düzenlenmesi çok kolay bir işlem,en son sol aynamı kurye parçaladığında takmak için servis aradım en az 150tl istediler ve sadece internetten izlediğim bir video ile bu işlemi yaptım ki,servis bu işin uzmanı,o yüzden rahatlıkla işlem yaptırabilirsiniz( YETKİLİ SERVİS OLSUN MUTLAKA)

@0628can Sanırım A sütunundaki resmini paylaştığım hoparlörlerden ses geliyor , servis tarafından sökülmesinde sizin korkmanıza yol açacak kadar büyük bir sorun yok , ayrıca hoparlörlerinizi ölçüm cihazı ile kontrol ederler ve sorununuz çözülür.

images.jpg

Hocalarım benim araçta da sesi acınca sağ arka kapidan cızırtı geliyor nedeni nedir acaba ?

Geri
Üst Alt