Far kırpma sorunu (Zenon bitiyor mu?)

e90 aracımızın farları arada göz kırpıyordu bi süreden sonra pembeleşmeye başladı en son pembe kırmızı arası aydınlatıyordu ampül değişimi yaparak sorunu çözmüştük eğer iki tarafında ampülünü değiştirmicekseniz iki tarafında aynı kelvin değerlerinde olmasına dikkat edin.

@mbonat Evet her ikisini de aynı anda değiştirmek istiyorum..

@forzaGilles Haklısın, ayrıca karşı tarafı da düşünmek lazım.. Etrafa rahatsız edici bir ışık saçsın istemem.. O yüzden araçlarımıza fabrikada takılan Osram marka almayı düşünüyorum.. 4600K sanırım bunlar..
Osram Xenarc Standart 4300kelvin dir., Xenon 'da en ideal aydınlatma sıcaklığı 4300-4800k arasıdır., BMW, Mercedes, Audi araçlarında fabrikasyon olarak 4300k kullanırlar.,

Bi-Xenon farlı araçlarda "fabrikasyon olarak" Osram Xenarc Original D3S veya Philips Xenstart D3S (diğer adıyla Xenon Standart) ampüller ile gelir.,

Osram Xenarc Original D3S öneririm., Eğer bütçeniz el veriyorsa Osram Night Breaker Unlimited D3S 4300k öneririm., renk sıcaklığı ve kullanım ömrü aynıdır ancak aydınlatma performası çok daha iyidir.

Osram Xenarc Standart 4300kelvin dir., Xenon 'da en ideal aydınlatma sıcaklığı 4300-4800k arasıdır., BMW, Mercedes, Audi araçlarında fabrikasyon olarak 4300k kullanırlar., 

Bi-Xenon farlı araçlarda "fabrikasyon olarak" Osram Xenarc Original D3S veya Philips Xenstart D3S (diğer adıyla Xenon Standart) ampüller ile gelir.,

Osram Xenarc Original D3S öneririm., Eğer bütçeniz el veriyorsa Osram Night Breaker Unlimited D3S 4300k öneririm., renk sıcaklığı ve kullanım ömrü aynıdır ancak aydınlatma performası çok daha iyidir. 
Teşekkürler bu bilgilerinizi değerlendireceğim..

@Gölge Hocam orijinal ampul için benim tek adresim var. Arayın benden de selam söyleyin. Ampülleri seçerken 5.000k’ya yakın ayarlamasını rica edebilirsiniz biraz daha beyaz olması için. Alacağınız ampüller kesinlikle orijinaldir o konuda endişeniz olmasın. İlker hocam bana Philips ayarladım dedi bende Philips aldım. Osram ve Philips tercih edebilirsiniz araç üzerinde gelen ampuller 4.300 k’dır. Ufak tefek değişikliler olabilir tabi. İlker hocamda cihazı var onunla ölçüyor kendisi. Piyasada satılan 6.000-6.500 k değerlerindeki ampüller görsel olarak güzel dursa da işlev olarak benim hoşuma gitmiyor. Mavi tonuyla aydınlatılmış yol gözlerimizi yoruyor malesef. Telefonlarda bile “Night Shift” gibi özelliklerle akşam kullanımında renk tonu sıcağa kaydırılıyorsa bir bildikleri vardır mutlaka :)  

İlker Kemal Bikeç

‭0 (532) 387 10 18‬

@MSE Çok teşekkürler, yarın arayacağım kendisini.. ;)

• Beğen
Tepkiler: MSE
@MSE Çok teşekkürler, yarın arayacağım kendisini.. ;)
Merhaba, sizin de bahsettiğiniz gibi, benimde sağ ön xenon giderken kapanmaya başladı. Hangi xenon ampülü almam gerektiği konusunda kararsız kaldım, siz aldınız mı ?

Merhaba, sizin de bahsettiğiniz gibi, benimde sağ ön xenon giderken kapanmaya başladı. Hangi xenon ampülü almam gerektiği konusunda kararsız kaldım, siz aldınız mı ? 
Merhaba.. Aracın üzerinde fabrika çıkışlı ''Osram Xenarc Standart 4300k'' geliyormuş ve bende bundan taktırmayı planlıyorum.. Henüz taktırmadım ama en kısa zamanda jalledeceğim inşallah.. Bu arada geçmiş olsun size de...

Merhaba.. Aracın üzerinde fabrika çıkışlı ''Osram Xenarc Standart 4300k'' geliyormuş ve bende bundan taktırmayı planlıyorum.. Henüz taktırmadım ama en kısa zamanda jalledeceğim inşallah.. Bu arada geçmiş olsun size de...
Selam, Xenon ampülleri değiştirdikten sonra servise uğrayıp far ayarı ve bilgisayar yardımıyla "kalibre" yaptırmanız gerekli bilginiz olsun istedim.

Selam, Xenon ampülleri değiştirdikten sonra servise uğrayıp far ayarı ve bilgisayar yardımıyla "kalibre" yaptırmanız gerekli bilginiz olsun istedim.
 Bunu takan yer yapmıyor mu? Ayrca mı gideyim.. Tşk.

Bunu takan yer yapmıyor mu? Ayrca mı gideyim.. Tşk.
Öncelikle eliinde düzgün bir far ayar cihazı olmalı ve kalibrasyon yapmak için aracı bilgisayara bağlayıp kalibrasyon yapıyorlar

Geri
Üst Alt