VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

@batuhantashan

Antalya konyaaltı benimde. Ama iş yerim sana yakın. organizedeyim ben. Adopende. senin kablo almana gerek yok. Benimkisi gelsin uğraşırız beraber haftasonu.

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca 'm sağolsun bugün ilk vag.com tecrübemizi yaşadık. Listemizdeki 2, 5, 8 ve 10. sıradaki özellikleri açtık. Devamı gelecek inşallah.
sende sağol muhammed hocam. sabırlı oluşun sayesinde konu başlıklarındaki bazı dipnotları düzeltme imkanım oldu. her çalışmada başlık içerikleri güncel dipnotlarla doluyor.

ayrıca olayı kaptın gerçekten. gönüllü yazacağım sizi de konya bölgesi için.  s=s18

http://www.golftutkusu.com/vag-kablosu-ile-aktive-edilebilen-ozellikler/golftutkusu-ucretsiz-vag-com-noktalari/
Ne demek hocam yapabileceğim bir şey olursa her zaman hazırım.

Konya'da yalnızım ama ileriki zamanlarda illaki üyelerimiz olacaktır. Bu konuda gönüllüyüm. Bu işi iyice öğrendikten sonra bende öğretmeye başlayabilirim. Bir önceki mesajı güncelledim 3 tane video ekledim hocam.

Değerli dostlar,

Dün Orhan Hocam'ın yardımları ile kodlama yaparken yanımda kuzenim de vardı. Ben Orhan Hocam'la telefonda konuşurken bir yandan da bilgisayardan VCDS'te işlem yapıyordum. Kuzenim de iPad'ten kodları buluyordu yazılışına falan bakıyordum ve bir durum farketti kuzenim.

Orhan Hocam'ın büyük emek vererek çok düzenli bir şekilde hazırladığı Golf 7 VAG.COM Kodlamalar konusunun ilk mesajına hiç beğeni gelmemiş. Beğen butonumuz sonradan eklendiği için böyle oldu galiba. Şimdi bu mesaja beğeni yağmuru yapılmasını talep ediyorum. Bilgilerinize :) @yusuf @silvershadow

Ayrıca @silvershadow Murat Hocam başta olmak üzere, karşılık beklemeden bildikleri herşeyi bizlerle paylaşan tüm hocalarımın yazılarını beğenmeden geçmeyelim lütfen :)

@Orhan Hoca

Hocam ben yine rahat durmadım öğle aramı feda ettim bu işe...

11-EK YAKIT LİTRESİNİN BİLGİ EKRANINDA GÖSTERİLMESİ,

16-HALOJENLİ VE LED STOPLU FREN LAMBASI BULUNAN ARAÇLARDA BAGAJ KAPAĞI İÇ TARAFTAKİ LAMBAYI FREN LAMBASI GİBİ KULLANMAK,

18-KLİMA AUTO MODDA İKEN FAN HIZI GÖSTERİMİ

30-EL FRENİ ÇEKİLİ İKEN GÜNDÜZ FARLARIN DEVRE DIŞI BIRAKILMASI

35-GÜNDÜZ FARLARI İLE BİRLİKTE ARKA PARKLARIN DA YANMASI ( FAR DÜĞMESİ SIFIR KONUMUNDA İKEN ),

bunları açabildim.

Bunları ise açamadım. Amerikan park kısmındaki fotoğraflar hakkın rahmetine kavuşmuş Orhan Hocam :)

19-LAPTİMER AÇMAK

20-AMERİKAN PARKLARI AÇMAK

23-DÖNÜŞ SİNYALİ ARTTIRMA

Kumandadan camları açarkan cam tavanın sonuna kadar açılması ile ilgili bir kodlama olduğunu biliyorum ama bulamadım hocam. Bir malumatınız var mı bu konuda.

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca

Hocam ben yine rahat durmadım öğle aramı feda ettim bu işe...

11-EK YAKIT LİTRESİNİN BİLGİ EKRANINDA GÖSTERİLMESİ,

16-HALOJENLİ VE LED STOPLU FREN LAMBASI BULUNAN ARAÇLARDA BAGAJ KAPAĞI İÇ TARAFTAKİ LAMBAYI FREN LAMBASI GİBİ KULLANMAK,

18-KLİMA AUTO MODDA İKEN FAN HIZI GÖSTERİMİ

30-EL FRENİ ÇEKİLİ İKEN GÜNDÜZ FARLARIN DEVRE DIŞI BIRAKILMASI

35-GÜNDÜZ FARLARI İLE BİRLİKTE ARKA PARKLARIN DA YANMASI ( FAR DÜĞMESİ SIFIR KONUMUNDA İKEN ),

bunları açabildim.

Bunları ise açamadım. Amerikan park kısmındaki fotoğraflar hakkın rahmetine kavuşmuş Orhan Hocam :)

19-LAPTİMER AÇMAK

20-AMERİKAN PARKLARI AÇMAK

23-DÖNÜŞ SİNYALİ ARTTIRMA

Kumandadan camları açarkan cam tavanın sonuna kadar açılması ile ilgili bir kodlama olduğunu biliyorum ama bulamadım hocam. Bir malumatınız var mı bu konuda.
güzel özellikleri açtınız.

laptimeri kodladınız da ekranda mı çıkmadı. bende öyle oldu. kodladım ama yol bilgisayarı ekranında bir türlü göremedim.

amerikan park bölümünle ilgilenim hocam sağolasın.

dönüş sinyali arttırma konusunda kodlamaları yaptınız açılmadıysa sadece o bölüm için fabrika ayarlarına döndürün sonra çalışacaktır. dipnotta yazmış olmam lazım . yaptınız mı bu şekil.

sunroofun kapanması kapı camlarıyla birlikte rain closing kodlamasında oluyor benim bildiğim. müstakil bir kodu var mı bilmiyorum.
Sağolun hocam laptimer aynen dediğiniz gibi oldu ekranda göremiyorum.

Amerikan park ve dönüş sinyali ile ilgili kodlamayı uygun yerleri bulamadığımdan yapamadım hocam akşam tekrar uğraşacağım.

Camlar ve cam tavan kapalı iken kilit açma tuşuna basılı tutuyoruz cam açılıyor cam tavanın da arkası kalkıyor ya hocam. Ben tamamen açılsın istiyorum Leon FR'lardaki gibi.

Orhan Hoca dedi:
Bu camların kapanma işini olursa bende yapim neden rain clasing ile uğraşıyorum ki?  :D

@MSE
Hocam zaten kumandadan kapanıp açılıyor. Sizde açık değil miydi anlamadım ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Orhan Hoca

İstediğim özellik tam olarak bu hocam

@Orhan Hoca

Hocam yapabilirsem ekran görüntülerini alayım fotoğraflar sitemize ait olsun. Tekrardan teşekkürler.

Orhan Hoca dedi:
Bu camların kapanma işini olursa bende yapim neden rain clasing ile uğraşıyorum ki?  :D

@MSE

açılıyor fakat kumandaya uzun basınca açılıp kapanıyor.  burada tek basmayla kapanması olayı var.
Süpermiş hocam. Saat 17:00 olsa artık  :D

Orhan Hoca dedi:

@MSE

açılıyor fakat kumandaya uzun basınca açılıp kapanıyor.  burada tek basmayla kapanması olayı var.
Süpermiş hocam. Saat 17:00 olsa artık  :D
bende bunu kodlama yapmaya gidiyorum şu an. bakalım işe yarayacak mı?
O halde sizden haber bekliyorum :)

Orhan Hoca dedi:
videodakiler sence sürekli mi basıyor tek defa mı?

bu modülü bulamadım. bizde anahtardan sürekli basılınca açılıp kapanma var da ondan mı?

tek defada basmada açılma ve kapanma yok zannedersem.

@MSE
Basılı tutuyor abi.

Bizim focusta 3 saniye basılı tuttuktan sonra kendisi camları sonuna kadar kapatıyor. Golf'te de öyle bişey bulur muyuz diye araştırmıştım ama bulamamıştım.

Orhan Hoca dedi:
o zaman yoktur tekbasma için böyle bir kod.

ama sunroffla alakalı 9 central elektrik- 7 coding- byt 1 de bit 4 var onu bir aktif et bakalım olacak mı. 

sen uzun süre basıp sunroofunda açılıp kapanmasını istiyorsun tam olarak değil mi?

@MSE
Aynen hocam. Cam tavan kapalıyken kumandadan basılı tutunca tamamen açılmasını istiyorum. Kapanma noktasında bir sıkıntı yok her türlü kapanıyor :)

Cam tavan tamamen açık diyelim, camlar ise kapalı. Camları da açmak için kumandadan açma tuşuna basılı tutunca camları açıyor ancak açık olan cam tavanı kapatıp sadece arkası kalkık duruma getiriyor ona sinir oluyorum. Biraz erken çıkar video çekerim hocam öyle daha iyi anlaşılır.

Geri
Üst Alt