VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

@Orhan Hoca

anladım, değişikmiş hiç oynamasa daha iyi gibi ?

Arkadaşımda highline var, led stoplu sinyalleri aynı şekilde çakarlı yaptı, kamera açılmıyor.

@Orhan Hoca

evet arkalar led stop, zaten bagaj kapağı içinde de sinyal olduğu için onda geri ışık kullanmaya gerek kalmıyor ama

Orhan Hoca dedi:
Teşekkür ederim Hoş buldum. Bu kod sadece sinyal ve geri vites için olan kodlama. Diğer video daki  fren ışığı sinyal kodlamaları yapan arkadaşı tanıyorum onun la konuşmalarımız sonun da trafik de sıkıntı olabilir düşüncesi ile kodlamaları iptal etti diye biliyorum. 
necati hocam arka çakarlar 4 lülerde ve açma kapamada çalışırken arka farlar tepki veriyor mu? sanki bana tepki veriyor gibi geldi senin paylaştığın videoları izleyince. benim araçta tepki vermiyor farlar. yoksa gecede ışık yansıması mı yapıyor ?

videoyu izleyip karşılaştırma yaptıklarında diğer arkadaşlar ve can kardeşimizde bu durumu fark etmişlerdir mutlaka ?
Akşam ışık yansımasından dolayı o şekilde normal de arka fren stopları tepki vermiyor.

U led ler de ön sinyalle beraber Çakar'la çalışıyor yani sinyal çalışınca U led sönüyor.

Geri vites ışığını led stop da açmaya gerek yok sinyalin tam karşısı yine sinyal :)

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

LEDLİ STOPLARDA GERİ VİTES IŞIĞINI SİNYAL LAMBALARIYLA BİRLİKTE ÇAKARLI KULLANMAK.

Sinyal verilince bagaj kapağındaki ve diğer stoplar arasındaki sinyal lambaları sıra ile yanmakta.

09 Cenral Electric

16 Security access  31347

10 Adaptation

(4) Leucthe16BLK SLB35BLK SL KC9-Lichtfunktion A 16

Blinken links Dunkelphase

(4) Leucthe17TFL R BLK SRB3TFL R BLK SR KC3-Lichtfunktion A17

Blinken rechts Dunkelphase

NOT: kodlamanın geçerli olması için led stopların orjinal olması gereklidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu nasıl bişeydir @necati hocam kafam karıştı valla [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sol sis yanarken sağ sis sönüyor. Sol sinyal yanarken sağ sinyal sönüyor. Kafam burada karıştı Orhan hocam :)

Orhan Hoca dedi:
Sol sis yanarken sağ sis sönüyor. Sol sinyal yanarken sağ sinyal sönüyor. Kafam burada karıştı Orhan hocam :)

evet kıvırtıyor hocam.  müthiş dikkat çekici.

çaprazlama değil de düz olsaydı daha iyi olurdu.
Bu haliyle de iyi hocam izleyen çözmeye çalışır bakışlar takılı kalır arabada :)

Bu arada Orhan hocam anahtarsız girişte araçtan uzaklaşınca otomatik kilitleme gibi bir özellik açılabiliyor mu acaba ?

Sizin paylaştığınız sitedeki şu özellik ne işe yarıyor bi bakabilir misiniz. Telefonda tercüme de etmiyor bişey anlamadım :)

http://www.stemei.de/pages/coding/vw-golf-7/kessy-automatisches-zusperren-verriegeln.php

Orhan Hoca dedi:

evet kıvırtıyor hocam.  müthiş dikkat çekici.

çaprazlama değil de düz olsaydı nasıl olurdu acaba?
Bu haliyle de iyi hocam izleyen çözmeye çalışır bakışlar takılı kalır arabada :)

Bu arada Orhan hocam anahtarsız girişte araçtan uzaklaşınca otomatik kilitleme gibi bir özellik açılabiliyor mu acaba ?

Sizin paylaştığınız sitedeki şu özellik ne işe yarıyor bi bakabilir misiniz. Telefonda tercüme de etmiyor bişey anlamadım :)

http://www.stemei.de/pages/coding/vw-golf-7/kessy-automatisches-zusperren-verriegeln.php

Muhammed hocam ben anlamadım birşey. opsiyon nasıl işler bilmediğimden yorum yapamadım. deneyip görmek lazım.  s=s18

türkçe çevirisi ancak bu kadar.

Otomatik kilit, araç kilidi, kapatmak

Erişim kontrol ünitesi ve başlangıç ​​yetkilendirme ise, otomatik olarak araca verriegelen birlikte bu anahtar bırakmak ne zaman, VW Golf Kessy sisteminin yüklü olduğu sürece 7 seçeneğiniz vardır. Bu Aussenspiegelanlappung fonksiyonu tahrik değildir ve gerekirse muhtemelen. Hala tuşu ile el ile yapılması gerekir.
Girişte sıkıntı yok. Kapılar kilitli, anahtar cepte, elimizi kapı koluna atıyoruz otomatik açılıyor. Belli bir mesafe uzaklaşınca otomatik kilitlenme özelliği de olsa keşke. Ben bir araştırayım belki vardır [emoji4]

Tercüme için size ve Google'a teşekkürler hocam

@Orhan Hoca

Teşekkür ederim abi, hepimize hayırlı olsun, ihtiyacı olanlar da bilgilensin, yine diyorum Adana'dan abi ve kardeşlerime yardımcı olurum seve seve.

Kablomuz Türkiye'ye giriş yapmış [emoji41]

6d2adc1fc79ef6b9e950755e6d93a248.jpg

Orhan Hoca dedi:
videoyu alalım.

vag.com işte böyle birşey.  s=s15

@enpisagor
Video açıklamasında Canım sıkıldı gene diye yazmışım :) Bu kodlamayı Seat form sitesinde görmüştüm bir kaç kişide kodlamaları istemiş yapan arkadaş ta vermemişti. Bende canımın sıkıldığı bir zaman da aklıma geldi kodladım. Ama şöyle bir durum var trafikte sakıncalı olur gibi, Sol sinyal yanın ca sağ sis yanıp sönüyor, sağ sinyal yanın ca sol sis yanıp sönüyor. Ben kodlamayı yapıp video çektim eski haline getirdim tekrar. Bir de kodlama yaparken not almıyorum, ışık fonksiyonlarının kanallarını ezberledim sayılır aklıma geldikce birşeyler kurcalıyorum

Orhan Hoca dedi:
Hayırlı olsun size ve konyaya.  :'(

@MSE
Sağolun hocam.

Forumda Konya'dan kimse yok galiba. İlk ve tekim yani [emoji41]

Orhan Hoca dedi:
Hala tuşu ile el ile yapılması gerekir.

tecümenin en son bu cümlesi işin özeti. demek ki ayrılışta olmuyor. kodlamayı yapıp bakmak en iyisidir yine de.  ;)

@MSE
Tamamdır hocam gelsin de deneyeyim ne var ne yoksa :)

Orhan Hoca dedi:
videoyu alalım.

vag.com işte böyle birşey.  s=s15

@enpisagor
:D Orhan Abi o ilk kodlama yaptığımız günü unutamıyorum. Özellikle o gündüz ledleri ile arka ledleri de açmaya çalışırken, bir kod sorun oldu önce, sonrasında onu atlayıp sorunsuz yaptık o an şahane işte  &: Sayende acayip forsum oluyor kodlamalarla  :( ' Her şey için çok sağol  s=drunkard

Geri
Üst Alt