Aracınıza replika ürün takarken 2 kere düşünün (Deneyimlerim)

@Inter61 Kayan led varsa geçmez diye bir madde yok hocam. Farlara xenon takmışsınızdır ve far yıkama olmadığı için muayeneden kalmıştır.

Burdan aracımda 8 aydır takıli olan Cift L replika 7.5 farlarin performansını gorebilirsiniz. Cift U larda 4 tip var. Sinyalleri Led olan kaymayanlar en kaliteli serisi öncekiler iyi degil.

Hata tamamen sizde led sökup tekrar led takıyosunuz. Farlar yuvarlak ampule gore dizayn edilmistir yanlarin kare isik cikaran sacma sapan seylerle onunuzu goremezsiniz. Bunu bizim insanimiza yillarca anlatamiyorum. Adamin arabasiyla yan yana cekiyolar farlar parlak yaniyo ama onu gozukmuyo diyorum ben goruyorum diyo. Isterseniz 800 liralik led takin o farlar onunuzu gostermez.

@Inter61 Kayan led varsa geçmez diye bir madde yok hocam. Farlara xenon takmışsınızdır ve far yıkama olmadığı için muayeneden kalmıştır.
Zenondan kalındığını bildiğim için hic taktırmadım normal sarı ampul  hocam direk KAYAN LED den kaldım madde de sinyaller hatalı yanıyor idi

o kadar dil döktüm anlattım bu her araçta var mantığı ne bunun servis bile karışmıyor size ne dedim servisden orijinal kağıdı getrrseniz gecrtz dediler bu sekılde

he hatta bir de akıl verdi kodlayın yanıp sonsun gecırelım diye ama kayan modül olduğu için kodlanmıyormuş onu da arastrdım

@Inter61 Evet kayan ledlerde yanıp sönme olmuyor hocam. Geçirmeyen arkadaşı şikayet edebilirsiniz. Resmen keyfi şekilde bırakmışlar. Ne eğitimsiz boş insanlar var yahu, insanın zamanını ve enerjisini çalıyorlar.

@Inter61 Evet kayan ledlerde yanıp sönme olmuyor hocam. Geçirmeyen arkadaşı şikayet edebilirsiniz. Resmen keyfi şekilde bırakmışlar. Ne eğitimsiz boş insanlar var yahu, insanın zamanını ve enerjisini çalıyorlar.
aynen öyle hocam yalnız gecen başka bir istasyona muayneye giden bir arkadaşıma sordurdum kayan ledler gecıyormu bi sor diye orda da orjinalse geçer demisler

Replika farlardan bunlarda 2014 yılında taktıgım gti farlar. Mtec xenon taktirmiştim. Tam 4 sene boyunda ampul bile degistirmeden sorunsuz kullandim aydinlatma orjinaliyle hic bir fark yoktu hatta daha parlakti. Yani farlarimiza 50 tl lik led yada 60 tl lik xenon takarsaniz önunuzu goremezsiniz. Far ayariniz yoksa onunuzu goremezsiniz.

DSC_0284_preview.jpeg

6 dakika önce, fcsrn yazdı:

Bunları söyleyen birini görmek gerçekten sevindirdi. 

Düzgün farların ikinci eli bile 1500 civarı iken 1200e far bulunca insanın bi düşünmesi gerekir. Acaba neyi var ki ucuz diye. En son bi arkadaşım beni dinlemeyip 1100e farı aldı ve mecbur mercek değiştirmek zorunda kaldı bi-xenon mercekli olmadığı için. Şuan yeni hali ile çok memnun.

Ucuza kaçıp, araştırmayıp gidip led takarsanız önünüzü göremezsiniz tabi ki. Soketler H7 olabilir, piyasa da bir çok dönüştürücü mevcut rahatça bulunabiliyor. Farların çoğu aslında d2s zaten, ucuz ve zahmetsiz diye h7 led takıp geçiyorlar. Dolayısıyla önünüzü göremiyosunuz. 

Muayene konusunda ise, bilenler vardır focusa da mercek yaptırdım ben. Golfte de çift u led var replika. Focusla 2 defa golfle 1 defa muayeneden far ayarı dahil kusursuz geçtim. Far yıkama hafif kusur, otomatik yükseklik ayarına da baktıklarını sanmıyorum. 

Aşağıya benim farların videosunu bırakıyorum. Kısalar da d2s xenon uzunlarda markasını bilmediğim(zaten mercek bi-xenon olduktan sonra çok önemli değil) led takılı. Kararı siz verin. Ucuza piyasada ki en kötü kalitede ki farı alıp içine aydınlatmayan ampul çeşidi takarsanız önünüzü görememeniz çok normal. 

Katılıyorum.

merhaba bilgilendirme için teşekkür ederim 

bend u far taktırmayı dusunuyordum paylasımını okuyunca vazgeçtim.

konu ile alakam fazla yok ama kodlama olmadığına emin misiniz sinyal hızını artırsak veya başka bir şey yapsak bu konunun çözümü bulunması lazım

Konuyu hortlatmış olacağım ama benimde başımdan geçen şöyle bir durum oldu.

Aliexpressden J far aldım ve içinde ledleri ile birlikte geldi. H7 ledleri vardı ve herhangi bir sıkıştırma aparatı farın üstünde yoktu üstündeki lastigi ile sıkıştırmak gerekti.

Neyse farımı 3 sene boyunca sorunsuz kullandım fakat bir farım arada bir yanmamaya başladı. Daha sonra aliexpressden bir çift h7 ve sisler için de bir çift h11 aldım. sislerim oldukça parlak ve güzel yanıyor fakat J replika farlarıma taktıgım h7 ampuller sönük yanıyor.

Aliexpress üzerinden hem replika farları aldığım mağazaya hem de ampülleri aldığım mağazaya mesaj gönderdim. Cevap bekliyorum.

Sanırım kodlama ile çözülebilecek bir problem gibi görünüyor.

Geri
Üst Alt