UE GÜN BATIMI O Artık 200Hp 1.6 TDI ( 30.03.2020 Güncellendi )

big turbo mekanik işlem+yazılım uygulaması ne kadara mal oldu sorması ayıptır?

bir de turbo sıfır mıydı onu da sorayım
Evet turbo sıfır hocam 2800₺ + mekanik 700 ₺ + 2000 ₺ yazılım. 5500₺ gibi rakama geldi. Son susturucu iptali yapmadım ama delmiştim yan taraftan . Şimdi arabayı 230 hp bandına çıkarıca o yüzden birde sustucu iptali ve krom catal masrafı çıkacak

Evet turbo sıfır hocam 2800₺ + mekanik 700 ₺ + 2000 ₺ yazılım. 5500₺ gibi rakama geldi. Son susturucu iptali yapmadım ama delmiştim yan taraftan . Şimdi arabayı 230 hp bandına çıkarıca o yüzden birde sustucu iptali ve krom catal masrafı çıkacak
Turboyu kimden almıştın? Ben İlhan Turbo'dan Ocak ayında 2900 liraya aldım. 230 hp olması için extra neler yapılacak? Saygılar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@metncleaver mekanik turbo bolt-on dışında ne yapıldı ? 700 liranın içindeki mekanik olaylar neydi?

@vsoner siz ankaradasınız sanırım. işlemi yaptırdıysanız burada hangi ustayla çalıştınız merak ettim sakıncası yoksa paylaşabilir misiniz?

Turboyu kimden almıştın? Ben İlhan Turbo'dan Ocak ayında 2900 liraya aldım. 230 hp olması için extra neler yapılacak? Saygılar :)
Turboyu kadirden aldım maslak turbo. Bende geçen haziran ayında aldım . Aslında 2018 kasım ayında almıştım turboyu

@Yehanoha hocam istanbuldayım ankaraya baskı balata değiştirmeye gelmiştin necati uata kaygusuz oto. 

downpipe yazmamışım onuda iskender ustadan 700₺ aldım yani toplam 6200 gibi maliyeti oldu . Mekanik dediğim olay downpipe ve turbo takılması ve egr iptali ve körlemesi başka herhangi bir işlem yapılmadı hocam. İşlemleri kocaeli mgremaps kendi garajında yaptırdım

@vsoner siz ankaradasınız sanırım. işlemi yaptırdıysanız burada hangi ustayla çalıştınız merak ettim sakıncası yoksa paylaşabilir misiniz?
evet. yazılımı eski RSA ankara bayisi şimdi ise EMC performance sahibi Kürşad Sönmez yaptı. bigturbo yazılımını yapan 3-4 firma var. her firma yapamıyor.

@vsoner adı çok duyulmuş başka bir firma sanıyorum bu konuda rsa kadar sağlıklı araba yürütemiyor gibi

Yazılım attırma işi uzun vadede sıkıntılı senden sonra satın alacak arkadaşın Allah yardımcısı olsun 

Yazılım attırma işi uzun vadede sıkıntılı senden sonra satın alacak arkadaşın Allah yardımcısı olsun 
Aracımın bakımlarını 7 bin km yapmakta soğukken asla yüklenmiyorum sıcakkken hemen stop etmiyorum . Arabayı kullanırken şehirler arası otobüs gibi dizel motorda dikkat edilmesi gereken şeylere çok dikkat ediyorum. Mann marka filtreler liqui molly mollygen yag kullanmaktayım . Yani sizlerin 1 bakım aralığını daha dikkatli kullanmama rağmen 2 bakım olarak en kaliteli sarf malzemelerle yapıyorum. Polo 1.6 tdi aracımı 50 bin km boyunca yazılımlı egsozlu kullandım sattığım arkadaşta bi 35 bin km dir 2 senedir sorunsuz kullanmaya devam etmekte. Yazılım aracınızı dikkatli kullandıktan sonra yormaz zarar vermez

@Tevfik bir deneyim mi yaşadınız bu konu hakkında neye dayanarak bunu söylüyorsunuz, deneyiminizi bizimle paylaşabilirseniz sevinirim

@metncleaver kazasız belasız maşllah yeni gördüm arabanı güzel değil efsane ötesi bir şey olmuş ağzım açık okudum baştan sona hepsini 

Geri
Üst Alt