Jump to content

Katlanır ayna problemi

Recommended Posts

Arkadaşlar aracıma katlanır ayna taktım. Aynalar joystickten açılıp kapanıyor problemsiz. Fakat menüden park ettikten sonra katla seçeneğini bir türlü aktif edemiyorum. Çinli 6.5 inç cihaz takılı ben de. Eski cihazımı da taktım denedim fakat bir türlü o menü açılmıyor. Bunu kodlama ile açmamız mümkün mü?

Yani arabamdan inince kendi kendine katlanmıyor aynalarım. İlla ki joystickten kapatmam gerekiyor. Aynı şekilde kumandadan arabı açınca ve kitleyince de açılıp kapanmasını istiyorum.

Aktif edemediğim menü en alttaki. a24ae2ca7d67b8b16f48456761a73ade.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[mention=4484]Ömer Kahraman[/mention] Ömer hocam şu kodlamarı kontrol eder misiniz ? 
Sürücü (42) Ve Yolcu Kapısı (52) kanallarından  byte 4 bit 4-6  foldable mirrors installed ve comfort mirror folding active
Central Electric (09)
funk spiegelnklappen active
Menüsteuerung funk spiegel anklappen active

Teşekkürler hocam. Central elektric kodlaması eksik kalmış. Siz demeden daha önce kendim deneme yanılma yoluyla hallettim. Ancak cevabınız burada kalsın yapamayan arkadaşlar kullanırlar.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim araçımdada tam tersi anahtarla katlanıyor fakat işin tuafı şurda anahtarla araçı açtığımda aynalar açılmıyor illa içine binip kontağı çevirince açılıyorlar bunu nasıl cözebilirim bi bilgisi olan varmı 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Benim araçımdada tam tersi anahtarla katlanıyor fakat işin tuafı şurda anahtarla araçı açtığımda aynalar açılmıyor illa içine binip kontağı çevirince açılıyorlar bunu nasıl cözebilirim bi bilgisi olan varmı 

Ben de öyle olsun istiyorum kontakla beraber aynalar açılsa benim için daha iyi olacak.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@yusufacs Hocam sizin aynanınız çin işi olanlardan ondan öyle , ben katlanır ayna ararken 2 tip ayna vardı biri sizinki gibi olan biride ömer hocamın aynasını gibi olanlardan . Birkaç satıcıya da sormuştum kapıları açtığımızda açılabilir yapabilir miyiz diye araya modül koymanız gerekiyor demişlerdi .

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Ömer Kahraman yazdı:

Ben de öyle olsun istiyorum kontakla beraber aynalar açılsa benim için daha iyi olacak.

Valla hocam inan kontakla açılıyor keşke anahtarla araçı açtığımda açılsaydı 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, mbonat yazdı:

@yusufacs Hocam sizin aynanınız çin işi olanlardan ondan öyle , ben katlanır ayna ararken 2 tip ayna vardı biri sizinki gibi olan biride ömer hocamın aynasını gibi olanlardan . Birkaç satıcıya da sormuştum kapıları açtığımızda açılabilir yapabilir miyiz diye araya modül koymanız gerekiyor demişlerdi .

Allah Allah ilk defa duydum valla hocam türkiyedeki gelen malların herhalde hepsi bu şekilde inşallah bozulmaz :D takarken bile acabamı diye geçirdim içimden serviste orjinali 2.400 tl civarındaydı 1.200 tl cözmüştüm yan sanayi altı ledli 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Merhabalar arkadaşlar

benimde aynayla ilgili bir sıkıntım var

kumandadan aynaları kapat dediğimde aynanın birisi açılıyor birisi kapanıyor sanırım kodlama sırasında hata yapıyorum. Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=5502]mbonat[/mention] Gözlemlemedim. Kapı kontrol modülleriyle alakalı bir durum eğer eski model aracın kontrol modülünü takarsanız aynalarınız kontak çevrilince açılır.

Aracım 2014. Anahtardan kapıları açınca aynalar da açılıyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Genel Koordinatör

Dostlar 2012 ve 2013 model Golf 7 araçların elektrikli katlanır aynaları kumandadan basınca katlanır kontak çevirilince açılır. 2013 model olup fabrika model yılı 2014 olan araçların aynaları ise kumandadan katlanır ve açılır. Tabi 2014'ten sonrası da aynı şekildedir. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, MSE yazdı:

Dostlar 2012 ve 2013 model Golf 7 araçların elektrikli katlanır aynaları kumandadan basınca katlanır kontak çevirilince açılır. 2013 model olup fabrika model yılı 2014 olan araçların aynaları ise kumandadan katlanır ve açılır.

Sonradan takılan aynalarda da aynı mı hocam durum ? Örnek sonradan 2012 model midline araca modül ile birlikte katlanır ayna taksak durum ne olur ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Genel Koordinatör
Şimdi, huseyinkaraduman yazdı:

Sonradan takılan aynalarda da aynı mı hocam durum ? Örnek sonradan 2012 model midline araca modül ile birlikte katlanır ayna taksak durum ne olur ?

Taktığınız modülün üretim yılına bağlı hocam. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
On 30.11.2018 at 8:52 AM, MSE yazdı:

Dostlar 2012 ve 2013 model Golf 7 araçların elektrikli katlanır aynaları kumandadan basınca katlanır kontak çevirilince açılır. 2013 model olup fabrika model yılı 2014 olan araçların aynaları ise kumandadan katlanır ve açılır. Tabi 2014'ten sonrası da aynı şekildedir. 

Konu hortlatması olacak ama, yukarıda bahsi geçen kodlama nedir acaba? Anahtarla kapanacak, kontak açınca açılacak...( Aracı kapatıyorum aynalar kapanıyor, her seferinde bir şey unutuyorum içeride . Kapıları kumandadan açınca aynalarda açılıyor. Yani sürekli aç kapa oluyor. )

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...