ÖTV ve KDV'de İndirim Geldi!

@AhmetCakmak Hocam 7 lüsürlerle yapılan ithalat, 6:30 lara göre fiyatlanıp satılması mümkün değil. İthalata bağlı firmalar için TL'nin hızla değer kaybetmesinden daha kötüsü TL'nin hızla değer kazanması. 

@Savatage Evet hocam 1600 cc altındaki araçlarda 120 bin lirayı aşmayan modellerin ÖTV oranı azaldı. 

Küçük başlık olarak eklemiştim, detayıyla ekledim şimdi. 

@ognemir Benim kastettiğim kur öncesi araçlarda fırsatçılık yapanlar hocam. Yoksa dediğiniz gibi 7'den ülkeye giriş yapan aracın kur dolayısıyla 6,3'dan satılması hem firmaya hem de ülkeye zarar verir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
o zaman 115 bine aldığımız 2017 comfortline 1.6 golfü satmaya kalksak 10-15 bin zarar mı edeceğiz şimdi

peki vw-tr aptallık eder mi ?

7,60 dan temmuzda ağustosta satamayacağı müşteri bulamayacağı araçları niye ithal edip stoklarına alsın.

kendimiz hepimiz biliyorduk haziran temmuz ağustosta satışlar durdu piyasa felç vw bayileri sıfır satışla gün kapatıyor diye.

hiç merak etmeyelim elde nisandan mayısdan ne stok varsa koca yazı bunlarla idare ettiler

vw tr 7,60 dan ülkeye araç sokmadı. kaldıki ferit abinin arası devletle iyidir. 7,80 lerden 6,30 a düşecek euronun tiyosu ilk olana gelir. boşuna almana gavura yedirmez parasını kendi yerrr

..............

@yarar42 Hocam 1.6 lt motor altındaki ve 120 bin tl altındaki araçlarda geçerli bu indirim. Yani 1.6 motor ve üzerini etkilemiyor. 

@AhmetCakmak hocam bu 1.6 larda 1599 cc falan diye geçiyorya o yüzden 1.6 dizel golflerde girmiyormu bu kapsama

Yalnız bu olayda şöyle bişey var., indirimler yıl sonuna kadar demek istiyorlar., diğer mantık dışı olan şey atıyorum ötv indirimi öncesi 500.000 tl. olan motor hacmi 1.6cc üstü olan bir araç halaa aynı rakamdan satılacak ama tam tersi alt klasmana dahil olan aracın fiyatı düşecek., Yani segment yükseltme hayalinde olan bir insan için ulaşılabilir rakam x30 artacak.. İşin özü yapılan indirimler vs. ellerinde aylardır kalan stoğu eritmekten başka bişeyi ifade etmiyor gibi gözüküyor..

@yarar42 1.6 lt hacimli motorlar 1600cc olarak geçiyor hocam. Size şöyle anlatım detaylı olarak. :)  

Motor hacimleri lt yani litre cinsinden hesaplanır. Litre ölçümü suya göre hesaplandığı için ve suyun özgül ağırlığı 1 olduğu için, 1 litre su 1000 cm3'e karşılık geliyor.

1.6 litre hacimli bir motora su koyacak olursanız tam olarak 1600 cm3 eder. Ama motorda kullandığımız, hava-yakıt karışımı olduğu için ve özgül ağırlığıda su gibi 1 litre olmadığı için 1.6 litrelik bir motor hacmi 1597-1598 cm3 civarına gelir.

Yani 1.6 lt motor denildiğinde aslında yaklaşık hacim belirtilmiş oluyor. Dolayısıyla 1600cc altı araçlar derken,  1.6 lt hacim altındaki motorlu araçlar için geçerlidir şeklindedir.

@forzaGilles Maksat piyasayı canlandırmak hocam. Orta gelirli kesim diğerlerine göre çok daha fazla olduğu için 1.6 lt altında olup bir de 120 bin tl altında araçlara indirimi yapıyorlar. Sonuçta 500 bin liralık bir araç almak isteyen bir kişi aracın değeri 550 bin lira da olsa, 450 bin lira da olsa alır. :D  

Hocam hayırlı olsun şu opel grandland x lerde tipi falan çok güzel arabanın dizel otom. var galiba ama bunada nissanada hiç binmedim.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OPEL mi?

mülteci statüsünde pejoya sığınan üvey babası GM den yıllarca dayak yiyen (bu üvey baba diğer oğlu SAAB denen markayı volvoyu 3 kere tokatladığı yıllarda cinnet geçirip canlı canlı saab'ı boğarak öldüren  üvey baba işte)

ne zaman ki opelin öz anası almanyadan çıkar gelir atv de esra erol'un programında yıllar sonra öz oğlu opeli bağrına basar!!!

o zaman opel ! alınır.

OPEL mi?
mülteci statüsünde pejoya sığınan üvey babası GM den yıllarca dayak yiyen (bu üvey baba diğer oğlu SAAB denen markayı volvoyu 3 kere tokatladığı yıllarda cinnet geçirip canlı canlı saab'ı boğarak öldüren  üvey baba işte)
ne zaman ki opelin öz anası almanyadan çıkar gelir atv de esra erol'un programında yıllar sonra öz oğlu opeli bağrına basar!!!
o zaman opel ! alınır.
Ah opel ahh 2000li yıllarda neydin sen.Nerdenn nereyeee.

Fiyat ulaşılabilirliği açından demiştim değerli hocam.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

peki vw-tr aptallık eder mi ?

7,60 dan temmuzda ağustosta satamayacağı müşteri bulamayacağı araçları niye ithal edip stoklarına alsın.

kendimiz hepimiz biliyorduk haziran temmuz ağustosta satışlar durdu piyasa felç vw bayileri sıfır satışla gün kapatıyor diye.

hiç merak etmeyelim elde nisandan mayısdan ne stok varsa koca yazı bunlarla idare ettiler

vw tr 7,60 dan ülkeye araç sokmadı. kaldıki ferit abinin arası devletle iyidir. 7,80 lerden 6,30 a düşecek euronun tiyosu ilk olana gelir. boşuna almana gavura yedirmez parasını kendi yerrr
Bu bir sır değil zaten. Doğuş kendi ağzıyla söyledi ozaman. Gümrükten araçları çekmiyoruz diye. Yaz aylarında gümrükte bekleyen 2018 araçları sene dolmadan çekmek ve  çakmak zorundalar. Bunuda devlet eliyle bu şekilde yapacaklar. Danışıklı döğüş yani... ama 7+ larda güncellenen liste fiyatları ne hikmetse inmiyori yersen. Ne söylesem  boş, hakedildiğimiz gibi yönetiliyoruz. Ha birde 11.11 n11 indirimleri olacak bir kısmınıda orda eritecekler.

liste gelmiş .

TDİ / HİGH / DSG  GOLF   %60  ötv   vatanınını çok seven biri belki %60 ötv öder ? 

Çok tuhaf fiyat olmuş dsg farkı 50 bin

8f15cc602c8a570d40dc3a0c21ffb2f5.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt