Toyota'dan Golf'e Geçiş

alper32

Katılımcı Üye

İsim
Alper
24 nisanda sipariş verdiğim aracımı teslim alalı tam 1 hafta oldu. İzlenimlerimi aktarıyorum  s=s18

9qocNEG.jpg

pU2zrZ8.jpg

nSF9Miz.jpg

İlk izlenmimlerim;

-- Renk için pasifik mavi aklımı çok çelmişti, klasikçi biri olarak renkten memnunum.

-- Döşeme benim için çok önemliydi, renk-malzeme kalitesi-konfor 1. sınıf.

-- 3 ay boyunca octavia-civic-corolla fanatiklerinin baskılarına boyun eğmemekle haklıymışım (kalite hissi)

-- Standart ekran küçük ama yeterli, pişman değilim.

-- Standart farlarda sapsarı gündüz farı araca yakışmıyor. Uzunları test etmedim. Xenon olsa super olurdu ama istenen fiyat sinir bozucu

-- Yetkili satıcılar VW için en zayıf halka.

-- Frenler su an biraz sert, rodaji bekliyorum

-- Direksiyon çabuk deforme olacak gibi ve piano black toz magneti  :)

-- lastikler hankook ventus prime 2 geldi. 29 psi ayarladım.

1 hafta boyunca aracı kullandıktan sonra yorumlarım.

-- 350  km samsun ş.içi, 350 km uzun yol toplam 700 km kullandım aracı.

-- uzun süreli yakıt tüketimim 5.8 lt (ort. hız=41 km, sakin kullanım, klima açık)

-- uzun yol yakıt tüketimim 5.2 lt (340 km , ort hız 85km, 100-110 klima açık sakin kullanım)

-- rodajda olduğu için basmadım ama basınca benzinin içecek gibi duruyor.

-- araç son derece sessiz, trim, yol, rüzgar sesi (130 a kadar) yok

-- yol tutuş mükemmel, çizgisini kaybetmiyor araç. gövde salınımı çok az.

-- ailedeki toyota lobisi malzeme kalitesinden çok etkilendi, performansa inanamadı.

-- gece yolculuğunda farları yetersiz buldum. sürekli uzun ihtiyacı doğuyor.

-- adaptif cc alamadığım için üzülüyordum. TR trafiğinde kullanmak zehir olur. iyi ki alamamışım.

Sorularınız olursa sıcağı sıcağına cevaplayabilirim.

@alper32

Tekrardan hayırlı olsun hocam. Uzun yolda çok basınca da 6.5 ortalamayı geçmek biraz zor.

• Beğen
Tepkiler: ysf
yusuf dedi:
@alper32

Tekrardan hayırlı olsun hocam. Uzun yolda çok basınca da 6.5 ortalamayı geçmek biraz zor.
Eğer öyleyse süper olur. 120 ye sabitleyip rahatıma bakarım. Dizel araçlarımda corolla ve megane 2 de  ses insanı yoruyordu. 1.3 atmosferik yaris ise hem sesli hem de bayılan bir araçtı. 

Hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız  :'(

alper32 dedi:
@alper32

Eğer öyleyse süper olur. 120 ye sabitleyip rahatıma bakarım. Dizel araçlarımda corolla ve megane 2 de  ses insanı yoruyordu. 1.3 atmosferik yaris ise hem sesli hem de bayılan bir araçtı.
120 sabit ile 5.5 civarı seyreder hocam.

@yusuf  hocam benim yakıt tüketimim rodajdan sonra düşer mi? Fabrika verisi ş.dışı 4 civarı çünkü?

alper32 dedi:
@yusuf  hocam benim yakıt tüketimim rodajdan sonra düşer mi? Fabrika verisi ş.dışı 4 civarı çünkü?
Bir miktar daha düşecek hocam sizinki. Hem rodaj hem de siz araca alışacaksınız.

Fabrika verisi 6. Vites 70 civarı giderek düz yolda elde edilebilir :) araç dolu klima açık 120 ile 5.5 civarı bir gerçek tüketim oluyor. Araç boş ise 5in altına da iner. ;)

Aracınız hayırlı olsun U Led değil belki ama bi xenon alsanız olurmuş çok farkediyor görüş özellikle gece önceden zor araç kullanırken golf u aldığımdan beri sorun yok.

@alper32    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun,rodaj ile ilgili hiçbir firma bilgilendirme yapmıyor,siz kitapçıktan veya forumlardan ne öğrenirseniz,hoş sadece rodaj değil yeşil ve kırmızı o kadar çizgi var ki başınıza gele gele öğreniyorsunuz,bu anlamda bayiler ve de st ler çok yetersiz,yurdum insanını pek ciddiye almıyorlar nasıl olsa her türlü satıyoruz diyorlar...Bu sadece VW için değil premium markalar dışındaki tümü için geçerli(şahsi fikrim).Ama yıllardır bana VW aldırmamayı başaran ve sonunda sevdama yenilip Doğuş otoya rağmen  barış çubuğu yaktığım  bu yolda...............-- Yetkili satıcılar VW için en zayıf halka............  Sözünüze tamamen katılıyorum.... :'(Ben dsg ile ilgili görüşlerinizi merak ettim,kullanımı size göre nasıl?

@Umut

Teşekkürler. St ve bayiler gerçekten çok bilgisiz ve vurdumduymaz. Şöyle ki;

- aracın ilave özelliklerini forumlardan okumasam ST nin hiçbir katkısı yok. Sadece sürüş konfor paketini biliyorlar.

- ST lere telefonla ulaşmak ömür törpüsü, geri dönüş de yapmıyorlar

- Özön bayiye aracı teslimden önce kontrol için kardeşimi gönderdim. Haberli olmasına rağmen araç içinde boş kutular, sürücü kapı içinde  yağ lekesi vardı.

- Bayi araç tesliminde hiçbir incelik göstermiyor. Rezalet paspas ve ruhsat kılıfı dışında hiçbir hediye vermiyor.

- Bayide bir eleman leş gibi sarı bezle tüm arabaları siliyor. Teslimatta ön cam içi kirli bezle silinmiş ve kapı içlerinde kirli görünüm vardı.

- bir de müşteri memnuniyeti için ararlarsa "mükemmel" geri dönüş yapmamızı istiyorlar.

- bu itirazlarımı merkezden aradıklarında belirteceğim.

DSG son derece başarılı. CVT kadar akışkan değil ama TSİ + turbo ile çok iyi uyumlu. Araç hiç soluksuz kalmıyor.

Eski araçta MMT vites vardı. Arada çok fark var.

@burakca evet tek keşke dediğim nokta xenon basic opsiyon şu anda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
alper32 dedi:
24 nisanda sipariş verdiğim aracımı teslim alalı tam 1 hafta oldu. İzlenimlerimi aktarıyorum  s=s18

9qocNEG.jpg

pU2zrZ8.jpg

nSF9Miz.jpg

İlk izlenmimlerim;

-- Renk için pasifik mavi aklımı çok çelmişti, klasikçi biri olarak renkten memnunum.

-- Döşeme benim için çok önemliydi, renk-malzeme kalitesi-konfor 1. sınıf.

-- 3 ay boyunca octavia-civic-corolla fanatiklerinin baskılarına boyun eğmemekle haklıymışım (kalite hissi)

-- Standart ekran küçük ama yeterli, pişman değilim.

-- Standart farlarda sapsarı gündüz farı araca yakışmıyor. Uzunları test etmedim. Xenon olsa super olurdu ama istenen fiyat sinir bozucu

-- Yetkili satıcılar VW için en zayıf halka.

-- Frenler su an biraz sert, rodaji bekliyorum

-- Direksiyon çabuk deforme olacak gibi ve piano black toz magneti  :)

-- lastikler hankook ventus prime 2 geldi. 29 psi ayarladım.

1 hafta boyunca aracı kullandıktan sonra yorumlarım.

-- 350  km samsun ş.içi, 350 km uzun yol toplam 700 km kullandım aracı.

-- uzun süreli yakıt tüketimim 5.8 lt (ort. hız=41 km, sakin kullanım, klima açık)

-- uzun yol yakıt tüketimim 5.2 lt (340 km , ort hız 85km, 100-110 klima açık sakin kullanım)

-- rodajda olduğu için basmadım ama basınca benzinin içecek gibi duruyor.

-- araç son derece sessiz, trim, yol, rüzgar sesi (130 a kadar) yok

-- yol tutuş mükemmel, çizgisini kaybetmiyor araç. gövde salınımı çok az.

-- ailedeki toyota lobisi malzeme kalitesinden çok etkilendi, performansa inanamadı.

-- gece yolculuğunda farları yetersiz buldum. sürekli uzun ihtiyacı doğuyor.

-- adaptif cc alamadığım için üzülüyordum. TR trafiğinde kullanmak zehir olur. iyi ki alamamışım.

Sorularınız olursa sıcağı sıcağına cevaplayabilirim.
Değerli Alper Hocam;

Maşallah.

Size uzun yıllar keyifli sürüşler dilerim.

Anlattıklarınıza, anlatış tarzınıza, anlattığınız detaylara bakarak :

Sanırım ateş bacayı sarmış... :D

@silvershadow  teşekkürler

Ateş bacayı sardı, doğru tespit  :D

Önceki hiçbir araçta olmadığı kadar titiz ve dikkatli kullanmaya çalışıyorum.

Cicim ayları bittiğince araca ısındıysam, bir aksilik de olmazsa 7-8 sene kullanmayı düşünüyorum.

ben de corolladan golfe geçiş yapmıştım

sorunsuzluk konusunda maşaallahı vardı ama performans ne yazık ki yoktu. usul usul hızlanır, motor asla kendisini yormana izin vermezdi. "Allah muhafaza arıza mı çıkaracaksın" kafasıyla çalışan bir araçtı. hedefine ulaşıyor olsa da tek şerit yollarda araç sollarken hele de uzun araç sollarken 2 kere daha düşünmenize olanak sağlayarak zihinsel gelişime de katkısı büyüktü.

Geniş, ferah, sorunsuz, malzeme kalitesi olarak üzmeyecek bir aile aracıydı. erken yaşta sahibi olup 1 sene kullandım ve hedefe giden yolda bana yardımcı olan bir araç olarak beni golfe ulaştırdığı için teşekkürler toyota :)

Geri
Üst Alt