adaptif şase kontrolü

Adaptif şasi kontrolü tiguan tdi dsg de sürüş profil seçimiyle sağlanıyor. Bunu offroad  profilini seçtiğimde arazide test etme şansım oldu. İnişte hız kontrolü ve stabilizasyon  sağlıyor basitçe.

Asfaltta ise, dsg yi sporta almakla profilden sport modu seçmek arasında sürüş dinamikleri ve konfor açısından pek bir fark hissetmedim desem yalan olmaz ve herikisinde de vites ekranında S yazıyor.

Profillerden en faydalı olanıysa: Asfalt yol profili altında seçilen '' eco '' modu. Bu modda: VW de serbest sürüş, mercedes te yelken modu olarak tarif edilen aracın silindir kapatarak süzüldüğünü deneyimledim. Vites ekranında sadece E yazıyor süzülme boyunca yani gaza basmadığınız sürece. Gaza bastığınız anda uygun vitesten (E4 vs) silindir açarak devam ediyor. Yakıtı düşürmek açısından başarılı. Ş.içinde 1,5 lt farkediyor diyebilirim.

IMG_0009.JPG

IMG_2736.jpg

Yanlış hatırlamıyorsam  araç , Vitesi geri çekerek sport moda alındığında  "süspansiyon ayarı değişmiyor" ,   bunu yaptığımda "mode" tuşu altındaki menüde araç Sport modda görünmüyordu. Sadece Sport modda imiş gibi yüksek devir çeviyordu araç. İmkanı olan test edip, tezimi netleştirebilir :)

Yanlış hatırlamıyorsam  araç , Vitesi geri çekerek sport moda alındığında  "süspansiyon ayarı değişmiyor" ,   bunu yaptığımda "mode" tuşu altındaki menüde araç Sport modda görünmüyordu. Sadece Sport modda imiş gibi yüksek devir çeviyordu araç. İmkanı olan test edip, tezimi netleştirebilir :)
Bugün Araç "Comfort mod" da iken vitesi geri çekerek "Sport mod" a geçiş yaptıktan sonra "Mode" düğmesine bastığımda aracın "Comfort mod" da olduğunu ve tümseklerden geçerken süspansiyonların sertleşmediğini gözlemledim. Yani tezim sanırım doğru. 
Vitesi geri çekmek Aracın sport modda olduğu gibi seri hızlanmasını ve yüksek devir çevirmesini sağlarken , mode tuşu ile sport moda geçiş yapılması aracın süspansiyonlarının da sertleşmesini sağlıyor. 
Sanırım.

Güzel bir hafta diliyorum herkese. Serbest sürüş modunun videosunu linkte paylaştım: 

Merhaba arkadaşlar aktif süspansiyon ön iki amortisörüm yağ kaçırıyor doğuşa ve servise bildirmeme rağmen normal oldugunu söylüyorlar sport modu ve comford modonda degişiklikte hissetmiyorum doğuşu nereye şikayet edebilirim yada nasıl çözüm yolu bulurum ?

Merhaba arkadaşlar aktif süspansiyon ön iki amortisörüm yağ kaçırıyor doğuşa ve servise bildirmeme rağmen normal oldugunu söylüyorlar sport modu ve comford modonda degişiklikte hissetmiyorum doğuşu nereye şikayet edebilirim yada nasıl çözüm yolu bulurum ?
Doğuş vw Türkiye distribütörü olduğu için Tr de onun üstünde şikayet edeceğiniz mercii sayısı az. Elbette sorununuzun tespiti olması ile birlikte bunu Almanya Vw ye iletebilirsiniz. Lakin bilir kişi olarak Vw Türkiye sorun yok demişse aksini ispatlamak biraz zor olabilir Ülkemizde .umarım gerçekten sorun yoktur da sizde rahat edersiniz.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt