Michelin CrossClimate İnceleme

@yusuf servis telefonla aradım. Rotation yazısı var onun hemen önünde ok işareti var ve o işaret aracın önünü gösteriyorsa normaldir dediler. Başka bir bayıyi aradım aynı şeyi söylediler. Bu lastiklere özel bir tarafın yazıları (üretim tarihi ve made in germany yazısı) iç tarafta kalırmış. 

@ladinkayin bilginize. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Michelin crossclimate lastikler hakkinda henüz iki günlük deneyimlerim: eski lastiklerin basinci azdı sanırım ya da psikolojik araç yükseldi sanki. Konforlu lastik. Yol sesi fazla yok. Lastik çok taş topluyor desenlerden mütevellit. Ani fren yapmadım henuz. Araç kalkista biraz naz yapıyor sanki. Bilginize.

@yusuf servis telefonla aradım. Rotation yazısı var onun hemen önünde ok işareti var ve o işaret aracın önünü gösteriyorsa normaldir dediler. Başka bir bayıyi aradım aynı şeyi söylediler. Bu lastiklere özel bir tarafın yazıları (üretim tarihi ve made in germany yazısı) iç tarafta kalırmış. 

@ladinkayin bilginize. :)
Hayatımda ilk defa böyle birşey duyuyorum. :)  ama rotation okunun fotosu var mı. O ok lastik dönünce arkayı göstermez mı ?

@yusufçekerim gün içinde.  Arkayı gösteriyor evet ama şöyle düşün yazı ters olsa evet ters takmış olurdun lastiği yazı düz ve hemen önünde ok işareti var 

İki usta da ayni şeyi söylediğine göre doğrudur diye düşünüyorum. 

@yusufçekerim gün içinde.  Arkayı gösteriyor evet ama şöyle düşün yazı ters olsa evet ters takmış olurdun lastiği yazı düz ve hemen önünde ok işareti var 

Hocam bence işten kaçıyorlar. Diğer lastikge içerden bakmaya çalışın aynı rotation onda da vardır iç tarafta illaki. 

Aynı ustalar ağız birliği edinmişçesine; "bu havalar az abi, 36 basalım " da derler  :000073-medium:

Arka Lastikler bu şekilde görünmeli:

Cqo2gD5WgAAuTWd.jpg

@silvershadowters mı yani anlamadım arkaların fotosunu çekmedim :(

Desenler arKa lastikler ile ön lastikler ters mi olmalı benim 4 lastik de desenler aynı sanki. Hepsinin kanalları aşağıya doğru 

Ben de öyle olduğunu düşünüyorum yani sonuçta kontrol edince öyle görünüyor. Ama işte sağ on arka lastiklerde üretim haftası ve yılı yazmıyor

@silvershadow@silvershadow@silvershadowters mı yani anlamadım arkaların fotosunu çekmedim :(

Desenler arKa lastikler ile ön lastikler ters mi olmalı benim 4 lastik de desenler aynı sanki. Hepsinin kanalları aşağıya doğru 

Ben de öyle olduğunu düşünüyorum yani sonuçta kontrol edince öyle görünüyor. Ama işte sağ on arka lastiklerde üretim haftası ve yılı yazmıyor

@silvershadow@silvershadow@silvershadowters mı yani anlamadım arkaların fotosunu çekmedim :(

Değerli Hocam;

bizim bahsini ettiğimiz şey lastiklerin sırt deseninin yönü değil.

Dikkat ederseniz ters takılsa dahi lastik desenleri doğru yönü gösterecektir.

Fakat lastiklerin iç kısmı ile dış kısmı farklı dayanım ve yapılara sahip oldukları için üretim biçimlerine uygun olarak takılmalıdırlar.

Benim anlayamadığım ve Yusuf Hocamın da anlayamadığı hatada neden ısrar ettikleri?

Sanırım sök tak zor iş. Uğraşmak istemediler, onlar için içi de dışı da bir nasılsa ve lastik havaları da lastik profilini yükseltecek şekilde hep 36...

Kısacası ezbere yaptıkları, ustalık sattıkları bu alanda soralım onlara... Lastikler sağ ve sol çiftler (ön-arka) olarak farklı mı satılıyor? Eğer öyleyse kabul.. Biz hatalıyız. Ancak ayrı satılıyorlarsa nerede yazıyor onların sağ veya sol çift oldukları?

iyi bir lastikçiye, ama mutlaka firmanın yetkili lastikçisine giderek lastikleri düzelttirmelisiniz.

Geri
Üst Alt