Golf 7 kaza

Kaputu serviste değiştirme çekiçlettir boya atılcaksa attır

çıkıcak hasarı söyleyim

çamurluga 2500 yazacak

tampona 4000 yazacak

far full J led ise 2500 yazacak

9-10 civarı tramer çıkar

gecmis olsun

arkadan çarpma olayında öndeki duran  aracın hiç bir koşulda sorumluluğu yoktur. isterse aracı 150 ile giderken el freni çekip  durdurur iner halay çeker . siz çarpmayacaksınız  duracaksınız yanından altından üstünden atlayarak geçmek zorundasınız. 

niye zorundayız!

sebeb ne olursa olsun ! 

trafik kanunu diyor! öndeki sebebi ne saçmalık olursa olsun dursa bile arkadaki çarpmayacak!

TAKİP MESAFESİ!!!

Bu nedenle araçtaki kamera anca bu durumlarda youtuba konulacak kısa metrajlı aksiyon videosundan başka bişeye yaramaz!! 

Çok geçmiş olsun hocam.Bende takip mesafesinden dolayı öndekine suç çıkarma olayı imkansız bence.Hızın yarısı yani öndeki 30km ile gidiyorsa 15m fark olmalı.Kim uyuyor bu kurala kimse.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@slck Öndekine suç çıkarma gibi bir çaba içerisinde değilim trafik kurallarınında bilincindeyim. 93 yılından itibaren ağır vasıta ehliyetliyim ve aktif olarak araç kullanıyorum ve.bu ilk kazam gelen mala gelsin ama tamamen olay yerindeki kasisten kaynaklı yani afyondaki o kasisleri kim o şekilde yaptıysa neyse olacağı varmış yapacak birşey yok ikame araç alamadım servis kapalıydı 4 kişilik ailemle rezillik çektik

Öncelikle geçmiş olsun hocam , gördüğüm kadarıyla yürüyen aksamda da sorun var , ön tekerlek geriye gelmiş durumda. Masraf baya yüklü çıkabilir, allah daha beterinden korusun 

Çok geçmiş olsun.

Ön kaputu değiştirme yoluna gidecektir servis ki bence yazık olacak. Normalde düzeltilebilir gibi duruyor çünkü. 

@MuratBinaoglu 

Değerli Murat Hocam 

Allah korumuş ve sizler sapasağlam olduğunuza göre gercekten üzülecek bir şey olmadığını eminim biliyorsunuz ama böyle zamanlarda yine de birileri hatırlarsa iyi olur. :) ve işte o benim..

Yaş ilerledikçe ve tecrübemiz arttıkça aldığımız riskler azalmak yerine maalesef artabiliyor.

İlk kazamı asla unutamam. Suçluluk, kendine kızgınlık, mal canın yongası ve Golf ile kurduğunuz bağ onu bir mal olmaktan öte gordüğümüzdendir. Zorluklarla kazanılarak satın alınan veya borçlanarak ve yıllarca bu borcu ödeyerek bizim için ait olduğu yer ve sahip olduğu değer oldukça ust siralarda olacaktır. Haklisinız.

Yapilacak işlemlerin hepsini özel bir yerde yaptırmanızı öneririm. Kaza sonrası tutanak tutulduysa Tramer kaydına her türlü girecektir. Hedef minimum hasar kaydı ise tamiratı ustaların insafına değil sizin isteğinize göre yapılmasını sağlayacağıniz bir yerdir. Serviste kafalarına göre yapacaklar ve fiyata anormal bir işçilik eklenecek. Bu durum hasarına sebep olduğunuz araç için de geçerlidir. Sizin aracınız kaskodan hasar verdiğiniz araç ise Trafik sigortanızdan karşılanacak.

Tampon (içerdiği park sensörleri ile birlikte)  ve çamurluk ve elbette içerdiği davlumbaz vs gibi parcalar kesinlikle değişecek. Kaputu lokal boya ile kurtarmaya çalışmanızı öneririm.

Geçmiş olsun Değerli Hocam 

Kaputu düzeltemeyebilirler değişme gider , ki uzun süre bineceksenizde bırakın değişsin.Uç kısmından bayağı bükülmüş...Macun dolu bir kaputta istemezdim şahsen

Bu arada ben tekerinde biraz arkaya doğru kaydığını görüyorum fotoğraftan , çıkıcak hasarı bir miktar daha artırabilir bu durum.

Kaskonuzdan yapılsın , keyfinize bakın , size bir şey olmamış , karşıda da bir şey yok ona bakın :) Geçmiş olsun

Dü gece facebook grubunda gördüm kaza yapan passat gorunende 20lira masraf var ama cikan fatura 44bin tl

48020702e736ae2f2935c025061544e9.jpg

9019782db0560bd438f429057d36ad47.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@MuratBinaoglu çok geçmiş olsun öncelikle . Her şey yerine koyuluyor şu dünyada can dışında. Araca gelecek olursak resimlerden ön tampon , çamurluk ve far kesinlikle değişecek . Motor kısmına bir şey söylemek zor . Ön kapıda gerilme olmuş olabilir bağlantı yerlerinde. Yani diyeceğim o ki  sakın servis dışında yaptırma yoluna gitmeyin. Görünenden fazlası var bu hasarda. Dışarda ya aman onu değişmeye gerek yok ona bir şey olmamıştır derler daha sonrasında  çıkabilecek arızalarda yanlız başınıza kalırsınız. En basitinden sensörler bile başınızı ağrıtır. Sadece ön kaputu değiştirtmeyin zaten büyük bir ihtimalle eksper ön kaputu tamir ettirecektir. 

Geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt