Aracımda Dinlediğim Müzikler

@gdervisoglu

indirme duraklatıldı diyor. Yeniden dene diyorum ama nafile işin kötüsü yaklaşık 4.5 G indirdikten sonra bu hatayı veriyor. İndirmek için özel bişey yapmıyoruz değil mi?

forerunner dedi:
@gdervisoglu

indirme duraklatıldı diyor. Yeniden dene diyorum ama nafile işin kötüsü yaklaşık 4.5 G indirdikten sonra bu hatayı veriyor. İndirmek için özel bişey yapmıyoruz değil mi?
Bir de şöyle dener misiniz?

Klasörlerin içine girip istediğiniz klasörleri ayrı ayrı indirmeyi dener misiniz?

gdervisoglu dedi:
@gdervisoglu

Klasörlerin içine girip istediğiniz klasörleri ayrı ayrı indirmeyi dener misiniz?
Ben bu şekilde denedim ama yine tüm arşivi indirmeye başlıyor hocam.  5 gb indirdim hemde iki defa. İkisinde de tamamlanamadı dedi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

MSE dedi:
@gdervisoglu

Ben bu şekilde denedim ama yine tüm arşivi indirmeye başlıyor hocam.  5 gb indirdim hemde iki defa. İkisinde de tamamlanamadı dedi.

Hocam ben de klasör içine girdiğinizde indir dediğinizde sadece klasörü indiriyor sanıyorum, hepsini indiriyormuş, haklısınız.

Ben de sonradan klasör eklediğimde ya herkes baştan indiriyor (ki pek sanmıyorum  :D ) ya da kimse indirmiyor çıktı ortayaa  8D Kimse uyarmadı çünkü  :)

Başka bir kaynağa yükleceğim  :'(

@gdervisoglu

Değerli Göktuğ Hocam;

Paylaşım üstadımız olarak size sormalıyım sanırım.

Google Drive üzerinden paylaştığınız bu dosyaların indirme sayısı bilinebilir mi?

herhangi bir istatistik kısmı mevcut mudur Drive'da?

silvershadow dedi:
@gdervisoglu

Değerli Göktuğ Hocam;

Paylaşım üstadımız olarak size sormalıyım sanırım.

Google Drive üzerinden paylaştığınız bu dosyaların indirme sayısı bilinebilir mi?

herhangi bir istatistik kısmı mevcut mudur Drive'da?
Murat Hocam, şu an Microsoft OneDrive ı kullanıyorum. İndirme sayısını göstermiyor. Google Drive da da göstermiyor.

Fakat YandexDisk te gösteriyordu.

Bizim araçlarımız flac dosyaları çalıyor mu? Ben USB'den dinlemeye çalıştım, dosyaları görmedi

atakom dedi:
Bizim araçlarımız flac dosyaları çalıyor mu? Ben USB'den dinlemeye çalıştım, dosyaları görmedi

Benim aracımın Klavuzunda Formatla tanımlı (yakl. 5,5 Mbit/s) gibi bir sınır olduğu yazıyor.

Ben de bir iki kez denedim açmadı..

Açıkcası aracımızdaki standart sistemlerimizle flac dinlemenin bir anlamı da yok.. 320kbps kalitesindeki Mp3'ler sizi tatmin edecektir. Dediğim gibi standart sistemlerle aradaki farkı zaten anlayabileceğimizi düşünmüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Keşke açsa, o Zaman müzik dinlemenin zevkine varırız

@gdervisoglu

Goktug Hocam cehaletimi mazur gorun. 320 mbps lik mp3 leri nereden bulabiliriz. Bulabilecegimiz siteler var mi. Yani bir kac tane eski parca var kaliteli kayit bulmak istedigim ama internette bulduklarim cok kalitesiz.

@atakom

@gdervisoglu

Golf'te standart müzik sistemi yeterli flac dinlemek için bana göre çünkü flac formatı normal cd kalitesine çok yakın bir kalitede,normal cd dinlerken nasıl mp3'le arasındaki farkı anlayabiliyorsanız flac formatında da çok rahat anlayabilirsiniz diye düşünüyorum ses detayı olarak olmasa bile dinamiklik olarak bariz farklı tabi anfi işlemci vs olsa daha net olur. 320kbps kalitesindeki mp3'lerde fena değil tabi.

aux girişinden flac çalabilen bir player  ben cowon i9+ kullanıyorum mesela bunun için,yine android telefonlardan iphone'dan,ipod'tan dinlemek mümkün.

Tabiki bu iş için en güzeli zaten ekranlı ana ünite standart ,sisteme bir ses işlemcisi eklemek en güzel sonucu verecektir.Bitone ,Bitten D , ARC P8 , helix c-dsp  gibi işlemciler.

Bir diğer yol cd'den veya flac'ten wav formatına dönüşüm yapan bir yazılımla dönüştürüp direk usb'den dinlemek.

16 bit 48khz flac wav kalite olarak birbirine yakın kalitelere sahiptir.wav formatıda çözüm olabilir.

Birde mp3'ten çevrilmiş flac'lerden bir fark beklememek lazım, cd'den riplenmiş flac paylaşımı yapan sitelerden indirmek gerekiyor yoksa fark hissedemezsiniz.Yapılan bu hata çok bariz zamunda vs gibi torrent sitelerinde paylaşılan çoğu flac formatı mp3'ten çevrilmiş oluyor.

osmanturev dedi:
@gdervisoglu

Goktug Hocam cehaletimi mazur gorun. 320 mbps lik mp3 leri nereden bulabiliriz. Bulabilecegimiz siteler var mi. Yani bir kac tane eski parca var kaliteli kayit bulmak istedigim ama internette bulduklarim cok kalitesiz.
Semih Hocam,  google da albüm adını yazıp yanına 320 kbps veya Yüksek Kaliteli Mp3ler yazarsanız bir çok kaynak önünüze dökülecektir.

Bunların dışında gerçek 320kbps kalitesi için, parçaların cd den 320kbps olarak çevirilmiş olması gerekiyor. Buna dikkat etmek lazım.. 128 kbps bir mp3 ü 320 ye çevirirsen bir şey ifade etmez, ya da youtube daki şarkıları 320kbps olarak mp3 çevirirseniz bir anlamı olmaz..

Bunu da paylaşım yapan yerlerde, açıklamalarda yazarlar.

Yine aklımda bir site var, eve gidince yazarım, şu an tam adresi aklıma gelmiyor..

@zambor007 , peki bizim araçlarımız wav dosya biçimini destekliyor mu? wav dosyalarını hiç denemedim, orjinal flac dosyaları bulması kolay tabi yabancı şarkılarda, dediğiniz gibi orjinal flac ten wav a cevirdiğimizde ses kalitesinde bir kayıp olmayacağı için kaliteli müzik dinleyebiliriz

Geri
Üst Alt