Lütfen bilen biri cevaplarsa iyi olur

@asdfg112 Elbette... Pek çok gıda da olduğu gibi son kullanma tarihi sonrasından bile çok uzun surelerde bozulmadan kullanılabiliyor !!! Polen filtresi özelinde, bizim golflerde kullanılan polen filtresinin kalitesiz oldugunu düsünüyorum. Ne zaman yağıs olsa ve bu yağışlı hava 1-2 günü gecse; klimanın çalıştığı ilk bir kaç sefer 1dk süresince ter kokusu gibi koku geliyor... sonra kayboluyor... Biraz araştırınca golflerde bunun oldugunu ogrendim... Kullanıcılar tarafından önemsenmiyor, kısa sürede kokunun etkisi yok olduğu için. Bir dahakine karbonlu olan filtreden takmayı düşünüyorum. Hayatımda ilk defa bu tip bir sorunla karsılastım, hem de bakımdan sonraki ilk ayda ve yeni polen filtresiyle !
Aslında servis karbonlu filtre takıyor sizin araçta normal filtre mi var dı sayın hocam.? eskisi de yeni takılan da karbonlu filtre olması lazım..?

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Ünal Kaleci hocam serviste takılan filtre karbonlu değil mi? Eğer değilse yuh demek istiyorum, sanayide bile artık karbonlu filtre öneriyor ustalar. 

@forzaGilles @asdfg112  Bakım sonrası verilen faturada baktığımda, polen filtresinin karbonlu olduğu yazmıyordu... Ayrıca bir kaç günü geçen yağışlarda, nemli günlerdeki koku rezaleti; filtrenin vasat bir filtre olduğu ve karbonlu olmadğı sonucuna götürdü beni. Yanılıyorsam ve filtre karbonluysa daha da kötü ! 

Kaç gündür yağış yok... Dün akşam aracımı kullandım, koku yoktu...

2-3 gün yağış sürsün, takıbındeki günlerde klimanın ilk çalıştığı 1dk dan az bir süre " terli atlet " kokusu hortluyor malesef.

Babamın 2010 corollasının polen filtresini ben değiştiririm( piyasadan corolla uyumlu sıradan filtre). Bir kez bile bu ya da buna benzer bir sorun yaşamadım ! 

Klima kokusu problemini ilk defa  Golf'de yaşıyorum !

Baska marka filtre kullanmayı düşünüyorum. Bakacağız artık  B)

Benim aracın da yıllık bakımı geldi götürmüyorum. Götürmesek ne kaybederiz 10 ay lık kalan garanti dışında araç 4000km de :)  Birde Highline 17" Jantlar için ön arka lastik hava basıncı değerleriniz nedir ben biraz devirli kullanıyorumda şehir içi 7.5lt gibi oluyor uzun yolda da 6.3lt altına inemedim.

Merhaba Arkadaşlar;

Araç bakımı son derece önemli. Servislerin esas düşüncesi ise kendilerine bağımlı kılmak. Biz araç sahiplerin,i en çok tedirgin eden durum ise Garanti Devam ediyor algısından kendimizi güvene almak. Yoksa Çoğu insan Serviste yüksek ücretlerde işlem yaptırmak istemiyor.

Geri
Üst Alt