6,5" Ekranlı Composition Media

@ragipertas

hocam benim araç 260 km civarındayken uzun dönem ve yakit aldıktan sonraki verileri 0'ladi. sonra da rutin olarak sıfırlanmaya başladı. saat zaten sürekli geri kaliyo

maniax dedi:
@ragipertas

hocam benim araç 260 km civarındayken uzun dönem ve yakit aldıktan sonraki verileri 0'ladi. sonra da rutin olarak sıfırlanmaya başladı. saat zaten sürekli geri kaliyo
Dostum bende bir bakiyim, benim arac 300kusur de, benim dikkatimi cekmemisti siz soyleyene kadar, bakinca burdan yzarim

golf7 tdi dsg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Sithnecro

bakalım hocam. 2 gündür ayrıyım ben de arabadan. yarın kontak açtığımda neyle karşılaşıcam çok merak ediyorum.

bi de hocalarım ben bu konuyu almanyaya mail falan atmak istiyorum ama nasıl bir yol izlesem bilginiz var mıdır?

@silvershadow @yusuf @Orhan Hoca

ahmet3976 dedi:
Bayide çekilmiş bir fotoğraf Polo GT de Mirror Link menüsü görünüyor tabi aktifmidir bilmiyorum.
Değerli Ahmet Hocam;

Linkler kopyalandığı için yönlendirme hatası veriyor.

Direkt sayfa linki verebilir misiniz? veya bu fotoğrafları hızlıresim.com'a aktarabilir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
AppleCar'ın sayfasında VW amblemi var fakat hangi modellerde kullanılabildiğini bulamadım. Golf 7'ye AppleCar uygulamasının geleceğini yazan bir kaç yazı da okudum fakat kesin bir bilgi yok.

Mirrorlink bir zaman sonra mutlaka serviste vs. açılacaktır fakat umarım AppleCar da gelir Golf'e.

ercanerten dedi:
AppleCar'ın sayfasında VW amblemi var fakat hangi modellerde kullanılabildiğini bulamadım. Golf 7'ye AppleCar uygulamasının geleceğini yazan bir kaç yazı da okudum fakat kesin bir bilgi yok.

Mirrorlink bir zaman sonra mutlaka serviste vs. açılacaktır fakat umarım AppleCar da gelir Golf'e.
Mirrorlink bile mükemmel bir özellik hele AppleCar gelse yani daha ne desem bogazim düğümlendi gozumden yaz geldi ağlamak istiyorum :D Is ortaklarından biri vw ama daha bildiğim kadarıyla uygulanmış araç yok. Bir tek tanıtım zamanı Volvo aracında vardı ama onlarda ne durumda bilmiyorum.

Arkadaşlar saatin geri kalması ve sayaçların kendiliğinden sıfırlanması sorunu nedeniyle bugün doğuş etimesgut servisine gittim ancak 40. haftadan sonra gelecek güncellemeyle bu sorunun çözülebileceğini iletip dosya açıldı. Hissettiğim ilk şey hayal kırıklığıydı, şımarıklığın bu kadarına da pes dedim, ayrıca aynı sorunların bazı passatlarda da bulunduğunu öğrendim.

Siz bir araç üreteceksiniz, tutacak, çok satacak ama doğru dürüst testini, kontrolünü yapmadan satacaksınız, hadi sattınız imajınızı etkileme olasılığı bulunan bu gibi durumlarda daha ilgili,hızlı ve çözüm odaklı olmanız gerekmez mi ?

Hala umudumu korumakla birlikte marka/model tercihi konusunda fena halde gaza geldiğimi düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.

@Omdulger

hocam maalesef ben de bu duyguları yaşıyorum. 4 günün ardından kontağı açtım ve saati 8 dk geriydi. sanırım geçen sürenin bi Önemi yok. yine yakıt verileri 0 olmuştu. takmamaya ve sabırla beklemeye çalışıyorum

Omdulger dedi:
Arkadaşlar saatin geri kalması ve sayaçların kendiliğinden sıfırlanması sorunu nedeniyle bugün doğuş etimesgut servisine gittim ancak 40. haftadan sonra gelecek güncellemeyle bu sorunun çözülebileceğini iletip dosya açıldı. Hissettiğim ilk şey hayal kırıklığıydı, şımarıklığın bu kadarına da pes dedim, ayrıca aynı sorunların bazı passatlarda da bulunduğunu öğrendim.

Siz bir araç üreteceksiniz, tutacak, çok satacak ama doğru dürüst testini, kontrolünü yapmadan satacaksınız, hadi sattınız imajınızı etkileme olasılığı bulunan bu gibi durumlarda daha ilgili,hızlı ve çözüm odaklı olmanız gerekmez mi ?

Hala umudumu korumakla birlikte marka/model tercihi konusunda fena halde gaza geldiğimi düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.
Değerli Hocam;

Yaşanan bu ve benzeri arıza veya arızalardan sonra gerçekleşen "Hayal kırıklığı" doğal ve anlaşılır geliyor bana.

Fakat  dahası biraz haksızlık olur gibime geliyor.

Her marka ve her modelde bu tip arızalar vardır ve olacaktır.  Yapılan testler el yapımı prototipler üzerinde yapılır;  fakat fabrikasyon üretim esnasında ortaya çıkan kusur ve/ veya montaj hatalarını öngöremez.

Tüm markalarda ilk ortaya çıkan modeller bir takım gençlik hastalığı denebilecek kronik arızalara yol açar yol koşulları, iklim koşulları, kullanım esnasında zorlamalar ve diğer mekanik ,elektrikli veya elektronik arızalara yol açar zamanla.  Fakat bir veya bir kaç yıl sonunda yapılan yazılım güncellemeleri veya modifikasyonlarla bu durum giderilir.

Demek ki mesele bu tip arızaların yaşanıp yaşanmaması değil böylesi durumlarda üreticinin tavrıdır..

Hyundai, gazetelere tam sayfa ilan vererek basın duyurusuyla CVT  şanzımana sahip araçlarda şanzıman kaynaklı arızaların garanti kapsamından çıkartıldığını duyurdu. Yani kronik bu sorunu reddetti ve kullanıcı hatası olarak değerlendireceğini belirterek bu şanzımana sahip araç sahiplerini ortada bıraktı...

BMW bana kalırsa en başarılı kasalarından biri olan 3 serisinde kullandığı F30 serisinde karşılaşılan direksiyondaki titreme problemini önce reddetti sonra da gayretlerine karşın bir türlü gideremedi. Öylesine enteresan bir arıza ki bir kaç bin km sonra aniden ortaya çıkabiliyor veya gittikçe artabiliyor. Komple direksiyon sistemini bir üst versiyonu ile değiştirerek bu arıza giderilebiliyor ancak bu yola bütün arıza yaşanan araçlarda gitmediğini de duyuyoruz.

DSG ile yaşanan ve tümünde yaşanmamakla birlikte genel bir sorun olduğu kabul edildikten sonra servislerde ücretsiz yağ değişimi ve yazılım güncellemesi yapıldı. Sonra da daha önce sınırlı olan ve DSG'yi kapsam dışı bırakan 2 yıllık garanti uzatmayı 3 yıl ve tam fabrika garantisine çevirdi.

Ben yıllık bakımdan sonra anormal artış gösteren yakıt değerleri ve anlık yakıt göstergesi nedeniyle servise götürdüm ve sonuç alamadım. Fakat zamanla bu durum geçti. Geçmese de bu aldığım sürüş keyfini başka bir araçta almadığım için küsmedim, kırgın da değilim.

Sadece 6.5 inch ekranlı composition media'da yaşanan arıza nedeniyle sürüş güvenliği ve zevki tamamen kaybedilir mi? tartışmalı..

Bir başka türlü sorarsak "Pire için yorgan yakılır mı? "

Karar sizin elbette.

@silvershadow hocam VW almanya ile görüşüp seni doğuşa Ceo olarak önermek lazım. Satışları ve memnuniyeti % 1500 e çıkaracağından eminim. :'(

silvershadow dedi:
@silvershadow hocam VW almanya ile görüşüp seni doğuşa Ceo olarak önermek lazım. Satışları ve memnuniyeti % 1500 e çıkaracağından eminim. :'(
Beni bir gün keşfedeceklerine eminim.. s=us
Şaka bir yana,yaptığınız katkılardan aldırdığınız golflerden dolayı size(sizlere) bir golf hediye etse doğuş eksilmez valla,reklamını yapıyorsunuz...Bir çok insan önce bir internetten araştırıyor,sorularına cevaplar buluyor ve hımmm! tamam ben golf almalıyım diyor :'(   

Geri
Üst Alt