Golf 7 Otomatik Bagaj Açma

video ya da içerik ekleyebilecek olan var mı acaba?

Ben eski araçlarıma kalıp yayı denilen yaylardan kullanarak yapmıştım. A3 de çok güzel olmuştu, ama üüzerinden enaz 5-6 sene geçti yayın kodunu ebadını unuttum,  videosu aşağıda

servisten bir fiyat almak lazım amortisör için uygunsa denene bilir...

@barracuda @metinkar paylaştığım linki incelediniz mi 
Elektrikli bagaj kapağı çok güzel bir sistem ama maliyetine değer mi orası yaptıracak kişiye kalmış. Ben elimde poşetlerle bagaj açmaya uğraşmak istemiyorum derseniz alttaki sensöre ayağınızı gösterirsiniz kendi açılır ama böyle bir durumla gündelik hayatta kaç defa karşılaşıyoruz ona da bakmak lazım. Üstte @metinkar abinin attığı gibi amortisorleri değiştirmek bence daha mantıklı. Eşyaları koyduktan sonra elimle kapatırım bagajı :)

anlatım vs.. çok iyi

yalnız dün sanayiden orada bilgisi verilen amortisörü aldım. 2017 model arracım. yeni modellerde amortisör boyu uzamış ve bağlantı yeri değişmiş olduğu için 10 cm kadar kısa kaldı amortisör. yani bahsi geçen konular makyajlı kasa için uyumsuz bilginiz olsun. isteyen olursa (2013-2016 modeller arası için) orada bahsi geçen kodlu amortisör elimde. 60 tl ye aldım çiftini.
Ürünlerin görseli veya bir kodu varsa paylaşırmısınız ?

Uygulamadan önce bagaj kapağını şeffaf film ile kaplatmanızı öneririm. Daha sert yaylar nedeniyle tutmaçlardan çekip kapatmanız zorlaşacak, haliyle bagaj kapağından da desteklemek gerekecek. Zamanla kapaktaki boyada harelenme olacaktır.
Görüntüye bakılırsa en açık konumda olduğu sürece amortisör aynı amortisör. Kapandığında ise yay ile birleşerek gerginlik ve enerji kazanıyor. İlk açma anında enerjisi olsun diye. Dolayısı ile tam açık konumda kapatırken daha çok efor sarfetmeye gerek yok görülüyor bu durumda.

Meraktan bende böye birşey bulmuştum. Bu otomatik kapatma işinide yapıyor :)

https://tr.aliexpress.com/item/4001090713533.html

Geri
Üst Alt