Golf 7 1.2tsi sürüş profil seçimi - TR’de ilk.!

[mention=3153]forjust1day[/mention] Üstad parçanın siparişini verdim ve yola çıktı. Gelince senin retrofit garajına uğrarız artık [emoji4].
İyi tatiller
Hocam hangi sehirdesin ? Kodlamayi ben yapamam çünkü online odisim mevcut degil kodlama icin yönlendirme yaparim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam ben Kırklareli'deyim. Montaj için yardım etseniz, kodlama için de yönlendirseniz çok memnun olurum.

@forjust1day Hocam selamlar,

Sipariş bugün geldi :)  Hem sizin açıklamalarınıza hem de yabancı sitelerden edindiğim bilgilere dayanarak heves edip montajını kendim yaptım :)  Umarım bir yanlışlık olmamıştır.

Dediğiniz gibi bir kabloyu pin 3'ten BCM 34'e, diğerini de Pin 6'dan BCM 21'e çektim. Başlangıçta hiçbir tepki vermiyordu. Sonra VCDS kodlamasını yaptım, şimdi de Mode ışığı basınca yanıp sönüyor, yine bir tepki yok ekranda ve MFD'de. Anlaşılan ODIS olmadan olmayacak.

Hocam şu ODIS konusunu da halletmeme yardımcı olursanız oldu bu iş demektir. Bir arkadaşın arasıra Çerkezköy'e geldiğini söylemiştiniz, gelecek mi yakın zamanda acaba. Ya da siz nasıl yönlendireceksiniz. Ben Kırklareli'de oturuyorum bu arada.

Şimdiden yardımlarınızı için minnetler

[mention=3153]forjust1day[/mention] Hocam selamlar,
Sipariş bugün geldi [emoji4] Hem sizin açıklamalarınıza hem de yabancı sitelerden edindiğim bilgilere dayanarak heves edip montajını kendim yaptım [emoji4] Umarım bir yanlışlık olmamıştır.
Dediğiniz gibi bir kabloyu pin 3'ten BCM 34'e, diğerini de Pin 6'dan BCM 21'e çektim. Başlangıçta hiçbir tepki vermiyordu. Sonra VCDS kodlamasını yaptım, şimdi de Mode ışığı basınca yanıp sönüyor, yine bir tepki yok ekranda ve MFD'de. Anlaşılan ODIS olmadan olmayacak.
Hocam şu ODIS konusunu da halletmeme yardımcı olursanız oldu bu iş demektir. Bir arkadaşın arasıra Çerkezköy'e geldiğini söylemiştiniz, gelecek mi yakın zamanda acaba. Ya da siz nasıl yönlendireceksiniz. Ben Kırklareli'de oturuyorum bu arada.
Şimdiden yardımlarınızı için minnetler
Bastığınızda turuncu yanip sönüp sonra beyaza dönüyorsa doğrudur, kodlamayi malesef siz yapamazsınız:) bi arkadas ile goruseyim dönüş yapayim size

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Volkswagen sözlükteki açıklama şu sekilde

Sürüş Profil Seçimi “Driving Profile Selection”

Merkezi multimedya ekranı üzerinden kontrol edilebilen sürüş profilleri Driving Profile Selection, Normal, Comfort*, Sport, Eco, Individual sürüş profilleri arasında seçim imkanı sunmaktadır. Bu modlar, araçta bulunan ekipmanlara bağlı olarak ACC, Klimatronik ve kemer gerdiricilerine müdahale edebilmektedir.

Örneğin Sport modu seçildiğinde, direksiyon elektromekanik desteği azaltılarak daha sert bir karakter kazanırken, gaz pedalının hassasiyeti ve gaz kelebeğinin tepkileri hızlanmaktadır. Araçta adaptif Bi-Xenon farlar bulunuyorsa (Top Xenon), dinamik viraj farının hareketleri hızlanmaktadır. Aynı zamanda emniyet kemeri gerdiricileri de gerilerek sürücüyü koltuğuna sabitlemekte ve hızlı girilen virajlarda daha iyi bir hakimiyet sağlamayı amaçlamaktadır.

*Comfort modu sadece DCC alındığında gelmektedir.
Buradan hareketle sürüş modu modifikasyonlarına girmeden (tuş takma, kablo çekme vs..) yazılımsal müdahele ile aracımıza kalıcı olarak daha tepkili bir direksiyon, gaz pedalı, gaz kelebeği kazandırabilir miyiz?  

@t_turgay @forjust1day

arkadaşlar helal olsun sizlere 

acaip gazlandım şu anda. parça siparişi vereceğim kısmetse. çorludayım bende. parçalarım geldiğinde hem tanışmak sohbet etmek hemde montaj püf noktaları hakkında bilgi almak isterim. 

bu arada aracım 7.5 tdi dsg. sipariş vermeden sizdende bilgi almak istedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@t_turgay @forjust1day

arkadaşlar helal olsun sizlere 

acaip gazlandım şu anda. parça siparişi vereceğim kısmetse. çorludayım bende. parçalarım geldiğinde hem tanışmak sohbet etmek hemde montaj püf noktaları hakkında bilgi almak isterim. 

bu arada aracım 7.5 tdi dsg. sipariş vermeden sizdende bilgi almak istedim.
7.5 golf icin suanda kodlama yapamiyor arkadaşım, servis kanali ile halledebilirsiniz , servisten siparisi verirseniz kurulumu yaptirabilirsiniz

Buradan hareketle sürüş modu modifikasyonlarına girmeden (tuş takma, kablo çekme vs..) yazılımsal müdahele ile aracımıza kalıcı olarak daha tepkili bir direksiyon, gaz pedalı, gaz kelebeği kazandırabilir miyiz?  
Direksiyonu dinamik moda alıp agir sekilde kullanabilirsiniz ama motoru sport modunda kullanmayi yapamaZsiniz, bu sebeple sürüş profil secimi aktivasyonu gerekli

@forjust1day  Tuna hocam sizin azminize hayran kaldım. Büyük uğraşlar sonucunda aracınızda güzel şeyler ortaya çıkarmak sizi olduğu kadar okuduğumuzda benide oldukça heycanlandırıyor. Tekrar emek ve uğraşlarınızdan dolayı tebrik ederim. İstanbul'a yolunuz düştüğünde tanışmak isterim.

bu 7,5 un işini nasıl çözülebilir ..bende aracıma yaptırmak istiyorum...

@NeXuS Eyvallah hocam, ben de forjust1day abimizin sayesinde yaptım. Gerekirse montaj konusunda yardımcı olabilirim (tecrübeliyim artık :) ) ama sanırım sorun ODIS etkinleştirme kısmında. Yazılımcı arkadaşın onu da yakın zamanda çözeceğine inanıyorum.

Hocam çok iyi iş güle güle kullanın 

Geri
Üst Alt