Golf 7.5 Kornalar yanmış. Garantiye girmiyormuş!

anatolia28

Üye
İsim
halil
Arkadaşlar merhabalar golf 7.5 aracım bu hafta sonu gelin arabası oldu. Uzun süre kornaya basınca kornalar yanmış. Servise gittiğimde servis bana kornanın sigortaları da yanmış dolayısıyla alçak ve yüksek olan 2 adet kornanın ikisininde yandığını kullanıcı hatası olduğunu garantiye girmeyeceğini söyledi ve değişim için işçilik dahil 580₺ fiyat istiyorlar. Bu durum normal mi? Garantiye girmesi gerekmez mi? Forumda baktığımda bazı kullanıcıların kornaları garantiden değişmiş bu durum nasıl olabiliyor? 

abi gidip dugun araci yaptim devamli korna caldim yandi dememissiniz umarim.Yolda giderken bastim ses gelmedi deyin baska bir servise sokun,adamlar batma surecinde sinegin yagindan para cikarmaya calisiyorlar,kullanici hatasi demeleri normal

hocam dürüst olmak gerekirse kullanıcı hatası olabilir :)  Geçmiş olsun. Ara ara dinlendirmek gerekir bu durumlarda.

Korna hatası eski aracımda seat leon fr da oldu ama kornalar iki ses tonundan oluşuyor benim aracımdaki sorun sesin birden kısılması ve tız ses çıkarmasıydı iki tondan bas ses olan bozulmuş dediler servise götürdüğümde ve sorunsuz değişim sağladılar sizde şansınızı başka bir serviste bir daha deneyin derim

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Geşmiş olsun.

Demek ki gelin arabası olunca yada konvoyda iken çok basmamak lazım öğrenmiş olduk biz de :D

ya beyler ben serviste orjinal kornayı taktırdım ama bozulan kornanın sesi ile bu takılan kornanın sesi aynı değil böyle bir şey nasıl olur?

ya beyler ben serviste orjinal kornayı taktırdım ama bozulan kornanın sesi ile bu takılan kornanın sesi aynı değil böyle bir şey nasıl olur?
Aynen benim korna yandı değiştirdiler ama sesler farklı sorduğumda korna firması değişti o yüzden markalar farklı dendi ayrıca 2 korna varmış biri kalın biri ince ses bunlardan biri yandığında ikisi değil biri değişiyormus o yüzden ses farklı bilmem anlatabildim mi

Sent from my SM-G900FQ using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@Glf ne zaman ve kaç tl'ye değiştirdiniz acaba kornayı? Sesler farklı olunca orjinal korna oluyor mu ki ? Bu ne mantıksız bir şey 

[mention=1652]Glf[/mention] ne zaman ve kaç tl'ye değiştirdiniz acaba kornayı? Sesler farklı olunca orjinal korna oluyor mu ki ? Bu ne mantıksız bir şey 
Garantiden değiştirdiler yanlız ben bir anda ses kesildi uzun süre basmadım dedim servise ücret ile eski korna nin aynısı istedim ellerinde olmadığını söylediler yani artık olmayacağını saçmaladılar

Sent from my SM-G900FQ using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Malesef kullanici hatasi, yuksek akimli elektrik ...vs ile calisiyor modern kornalar.Tasarim olarak dakikalarca ve araliksiz calmaya gore tasarlanmamislardir.Muhtemelen avrupada yakan bile yoktur kornayi , malesef kullanici hatasi :(  Ha durust olmasaydiniz degisirlerdi

İlginç. Madem korna çok fazla akım çekiyor, neden kablo yakmak yerine sigortayı attirmamis? Sigorta bunun için yok mu?

Geri
Üst Alt