A3'ten Golf'e geçtim! Devir ve yağ sorusu ?

Arkadaşlar Golf’üme git gide alışıyorum :). Wurth enjektör temizleyici ve 50 TL yakıt aldım. Şehir içinde full klima açık 110 KM yol yaptım. Araç 9 binde 1.6 TDİ DSG. Normal mi sizce ?

Arkadaşlar Golf’üme git gide alışıyorum :). Wurth enjektör temizleyici ve 50 TL yakıt aldım. Şehir içinde full klima açık 110 KM yol yaptım. Araç 9 binde 1.6 TDİ DSG. Normal mi sizce ?
9bin km 'deki kız gibi araca enjektör temizleyici, motor katkısı bunların çoğu yarardan çok zarar getirir bu gibi şeyler kullanmayın hocam., bu tür ürünler 150-200bin km hor kullanılmış araçlar için bir alternatif çözüm şeyleridir., kullanım klavuzunda da bu tür şeyleri kullanmamanızı özellikle belirtiyor.!

9bin km 'deki kız gibi araca enjektör temizleyici, motor katkısı bunların çoğu yarardan çok zarar getirir bu gibi şeyler kullanmayın hocam., bu tür ürünler 150-200bin km hor kullanılmış araçlar için bir alternatif çözüm şeyleridir., kullanım klavuzunda da bu tür şeyleri kullanmamanızı özellikle belirtiyor.!
Sonradan araştırınca hatamı anladım
. İnşallah bir zararını görmem.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Sonradan araştırınca hatamı anladım
. İnşallah bir zararını görmem.

bir seferden bişey olmaz da., benzincilerin raflarını süsleyen kandırmaca ürünler hocam aman inanmayın bu türvşeylere., siz yeter ki benzini kaliteli ve sürekli sürkülasyonun olduğu yerlerden alın., zamanında bakımını yaptırın., hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresi, fren hidroliği, motor yağı, şanzıman yağı vs. zamanında değiştirdikten sonra hiç bişey olmaz araca

üstadların söylediği reçete 4. vites ve 80 km hız...5. vitese atmayacaksınız ama.

şu dpf temizliği denen olay olmasa 1 full  depoda 3 kere civari devreye giren pasif rejenarasyon devreye girmeyecek ve belki max. menzil  150 km daha artabilecekti.

çünkü bu rejenarson sırasında yakıt tüketimi bariz artıyor!!

Hocam sizden bi A3 & Golf kıyaslaması alalım [emoji4] 
Memnuniyetle;

Benim aracım A3 Sedan 2016 Makyajlı Dynamic 1.6 TDİ STRONİC idi...

Koltuklar...

Golf Comfortline’nin koltukları; A3 Dynamic’ten çok daha kaliteli ve konforlu! Hactback olmasına rağmen daha geniş! A3’ün Dynamic modeldeki koltukları gerçekten iyi değil! Lineavari! Desingline ve Sportline’deki koltuklar kaliteli ama...

Şanzıman...

A3’teki Stronic, Golf’teki DSG’den daha kararlı geldi bana! A3’te geçişler daha net gibi! Kalibrasyonla ilgili bir durum olabilir!

Yol tutuş...

Yol tutuşla ilgili henüz uzun yola çıkma imkanım olmadı! Şehir içindeki deneyimime göre, A3 daha iyi gibiydi! Daha keskin, kararlı tepkiler veriyordu fakat fark çok küçük bana göre! Uzun yolda A3 ile 200 hatta yol durumuna, hava şartlarına göre 210-220 km gibi hızlarda stabil bir şekilde ilerleyebiliyordum! Tabi 210-220 km kısa süreli süraatlerdi! Genelde 180 km gibi süraatlerde gidiyordum! Golfle olan ilk uzunyol deneyimimi paylaşacağım!

İzolasyon...

Lastik sesi konusunda iki araçta aynı! A3 rüzgar sesi olarak daha başarılı! Ses izolasyonlu camlar vardı araçta, ondan kaynaklı bir durum sanırım! 120 de Golfte hafif rüzgar sesi duydum, A3’te yoktu!

Malzeme kalitesi!

A3’ün direksiyonu daha iyi oturuyordu ele! Makyajlı kasadaki Porsche modellerinde de benzeri kullanılan direksiyon çok başarılı idi! Golf’te kapı içleri kadife kaplı! A3’te plastikti. Diğer kısımlar bence aynı gibi yalnız Golf’ün kapıları daha elit duruyor! Göze hoş geliyor!

Eşya gözleri...

Kesinlikle Golf...
A3’te gözlük koyma yeri bile yoktu! Çekmeceler bile Golf’te işime yaradı! Yer tasarruflu stepnin de bagaj genişliğine katkısı büyük!

Genişlik...

Koltukların genişliğinden bahsetmiştim!
Golf’ün içi A3’e göre bariz ferah ve geniş!
Özellikle Hactback olmasından ötürü arka baş mesafesi daha iyi! A3’ün arka kısmı sıkıntılı biraz kasvetli! Ben sürücü koltuğunda A3’ten daha rahat oturuyorum! Şişman aile bireyler binince başlarını epey eğmek sorunda kalıyorlardı binerken araca.

Bakım masrafı...

15 bin bakımı A3’e 980 liraya yaptırmıştım. Güncel fiyatın 1100-1200 civarı olduğunu öğrendim. Sanırım Golf bu konuda daha avantajlı...

Aklıma gelenler bunlar. Varsa özellikle soru alabilirim

üstadların söylediği reçete 4. vites ve 80 km hız...5. vitese atmayacaksınız ama.
şu dpf temizliği denen olay olmasa 1 full  depoda 3 kere civari devreye giren pasif rejenarasyon devreye girmeyecek ve belki max. menzil  150 km daha artabilecekti.
çünkü bu rejenarson sırasında yakıt tüketimi bariz artıyor!!

Çok ciddi bir rakam. Artık çok dikkat edeceğim. Teşekkür ederim

bir seferden bişey olmaz da., benzincilerin raflarını süsleyen kandırmaca ürünler hocam aman inanmayın bu türvşeylere., siz yeter ki benzini kaliteli ve sürekli sürkülasyonun olduğu yerlerden alın., zamanında bakımını yaptırın., hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresi, fren hidroliği, motor yağı, şanzıman yağı vs. zamanında değiştirdikten sonra hiç bişey olmaz araca
Özellikle yoğun petrollerden alıyorum. Haklısınız, bakımları asla aksatmam. Aracın bakımına 6000 bin km ya da 53 gün var. Ben 10 binde düz hesap girmeyi düşünüyorum
belki ilk bakımdan sonra tüketimde düşer. Teşekkür ederim

Kıyaslama için Teşekkürler Hocam.[emoji847][emoji106]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt