Bizim Golf lerde alarm yok mu şimdi?

Araç teslim edilirken verilen belgeden.
Çok enteresan insanın aklına acaba araç sipariş aşamasındayken eklemeyi unuttular mı diye düşünmekten başka bir ihtimal gelmiyor hocam :) Yabancı siteden makyajlı mk7.5 kasanın da kullanım klavuzuna bakıyorum onda da aynı bölgede olduğu yazıyor., Opsiyonun olup olmadığını en kesin ya aracın faturasından yada genelde kullanım klavuzunun koyulduğu siyah çantanın içinde olan araç bilgi etiketinden bakarak öğrenebilirsiniz., bu etiket aynı zamanda bagaj stepne havuzuna da yapıştırılır., 2. nüsnası da ya kitapçığın koyulduğu çanta da bulunur yada servis kitapçığının içine yapıştırmışlardır.,

Eğer ki opsiyon 7AS olsaydı yolcu kapısının olduğu b sütünü direğinde oluyor ama sizin opsiyon WD1 olduğu için sürücü kapı direğinde (b sütünü direğinde) olması gerekiyor

Araç bilgi etiketi örneği;

PqGJR5.jpg.5c9cfed1c15b4d830458d0b4f8923cae.jpg

Sensörler mevcut ancak düğme yok :/

Sabah ilk iş bahsettiğiniz kağıda bakmak olucak.

Evet tahmin ettiğim gibi
alarmsız gelmiş

63ab74d53fbbc2e71aae36fda8f9e85a.jpg

Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

Evet tahmin ettiğim gibi
alarmsız gelmiş

Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?
Sayın hocam aslında sipariş veren müşteri temsilciniz keyless entry anahtarsız  giriş çalıştırma sistemi opsiyonunu eklemiş., Şimdi detaya inersek 2 tip keyless entry var;

1) 4I3 opsiyon kodlu Keyless Entry anahtarsız  giriş çalıştırma sistemi (güvenli kilitlemesiz)

2) 4F2 opsiyon kodlu Keyless Entry anahtarsız  giriş çalıştırma sistemi (güvenli kilitlemeli alarm WD1 ile alınmak zorundadır)

Müşteri temsilciniz doğru keyless entry opsiyonunu seçmiş ve 4F2 kodlu keyless entry opsiyonu alarm ile alınma zorunluluğu var.,  Yani 4F2 alarm opsiyonu olupta WD1 olmadan alınamıyor ama araç bilgi etiketine bakınca alarm opsiyonu gözükmüyor., VAG Codes sisteminde sizin araç bilgi etiketinizdeki 3 haneli opsiyon kodlarını kontrol ettim onda da gözükmüyor ama bazı opsiyonlarda opsiyon kodu tıp ki sipariş aşamasında olduğu gibi aynen değişmeden araç bilgi etiketine yansır, bazen de yansımaz alarm olsada opsiyon kodunun harfleri değişerek yansır.,

Peki hocam dün akşam baktığınız evrakta opsiyonun mevcut olduğunu gösteren bu aracın size teslim edilirken verilen belge tekrar bakarmısınız ne belgesidir bu.? Ve ayrıca faturanızı kontrol edermisiniz faturada alarm opsiyonu gözüküyor mu? Son olarak sipariş aşamasında aracı oluşturduktan sonra size verilen teklif formu (seçtiğiniz tüm opsiyonları içerir) bu evrak siz de duruyor mu? buunlara bakıp haber verirseniz yardımcı olmaya çalışalım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın hocam aslında sipariş veren müşteri temsilciniz keyless entry anahtarsız  giriş çalıştırma sistemi opsiyonunu eklemiş., Şimdi detaya inersek 2 tip keyless entry var;1) 4I3 opsiyon kodlu Keyless Entry anahtarsız  giriş çalıştırma sistemi (güvenli kilitlemesiz)

2) 4F2 opsiyon kodlu Keyless Entry anahtarsız  giriş çalıştırma sistemi (güvenli kilitlemeli alarm WD1 ile alınmak zorundadır)

Müşteri temsilciniz doğru keyless entry opsiyonunu seçmiş ve 4F2 kodlu keyless entry opsiyonu alarm ile alınma zorunluluğu var.,  Yani 4F2 alarm opsiyonu olupta WD1 olmadan alınamıyor ama araç bilgi etiketine bakınca alarm opsiyonu gözükmüyor., VAG Codes sisteminde sizin araç bilgi etiketinizdeki 3 haneli opsiyon kodlarını kontrol ettim onda da gözükmüyor ama bazı opsiyonlarda opsiyon kodu tıp ki sipariş aşamasında olduğu gibi aynen değişmeden araç bilgi etiketine yansır, bazen de yansımaz alarm olsada opsiyon kodunun harfleri değişerek yansır.,

Peki hocam dün akşam baktığınız evrakta opsiyonun mevcut olduğunu gösteren bu aracın size teslim edilirken verilen belge tekrar bakarmısınız ne belgesidir bu.? Ve ayrıca faturanızı kontrol edermisiniz faturada alarm opsiyonu gözüküyor mu? Son olarak sipariş aşamasında aracı oluşturduktan sonra size verilen teklif formu (seçtiğiniz tüm opsiyonları içerir) bu evrak siz de duruyor mu? buunlara bakıp haber verirseniz yardımcı olmaya çalışalım..

Satış temsilcim ile konuştum, fabrikanın gönderdiği donanım listesini kontrol etti ve alarm (WD1 - 4F2) listede gözüküyor dedi. Tuşun olmadığını ve alarm çalmadığını söyleyince çok şaşırdı. Servise getirin bilgisayara bağlayıp görelim dedi. Müsait bir vaktimde servise götürücem. Eğer takabiliyorlarsa taksinlar yoksa ya para iadesi yada servise gittiğinde aynı miktarda indirim isteyeceğim.

Satış temsilcim ile konuştum, fabrikanın gönderdiği donanım listesini kontrol etti ve alarm (WD1 - 4F2) listede gözüküyor dedi. Tuşun olmadığını ve alarm çalmadığını söyleyince çok şaşırdı. Servise getirin bilgisayara bağlayıp görelim dedi. Müsait bir vaktimde servise götürücem. Eğer takabiliyorlarsa taksinlar yoksa ya para iadesi yada servise gittiğinde aynı miktarda indirim isteyeceğim.
Bunu da mı görecektik  s=o_O  Hocam zaten söke söke alırsınız fiyat farkını. gelişmeleri takipteyim.

Bunu da mı görecektik 
 Hocam zaten söke söke alırsınız fiyat farkını. gelişmeleri takipteyim.
En büyük ihtimalle tuş iptal olmuştur sizin kasada dedi çünkü fabrika listeye koydu ise arabaya da koyuyor dedi, böyle bir hata ile hiç karşılaşmadık cevabını aldım. Yalnızca bir kere özel Sipariş araba sağ direksiyon gelmiş [emoji23]

En büyük ihtimalle tuş iptal olmuştur sizin kasada dedi çünkü fabrika listeye koydu ise arabaya da koyuyor dedi, böyle bir hata ile hiç karşılaşmadık cevabını aldım. Yalnızca bir kere özel Sipariş araba sağ direksiyon gelmiş
emoji23.png
sağ direksiyon mu  8D  hocam Allah'tan Golf diye Polo yollamamışlar  s=sofor

Bügün denemem sonrasında alarmı çalıştırabildim, içerideki ultrasonik sensörler beni gördü. Demekki 4F2 yazınca artık WD1 yazmıyorlar ve sürücü tarafındaki denetim iptal tuşu kaldırılmış.

Geri
Üst Alt