golf 7 bagaj kapağı orantisizligi

mustafaalm

Yeni Üye
merhabalar arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. aslında uzun zamandır misafir kullaniciydim ama üye olalı fazla olmadı. benim aracımın bagaj kapağında bir orantısızlik var aklıma bin bir türlü şey geliyor.iki parça olan stop lambalarından sağ taraftaki parçaların arasindaki açıklık çok azken sol taraftaki lamba parçalarının arasında baya açıklık var. acaba bu bagaj kapağının bı ayarı var mıdır? kötü olan şu ki simetri hastasıyım bunu da yeni farkettim. servise götürmeden once bir görüş almak istedim.

IMG_20180505_174331.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf'te bu kronik sorun hocam. Benim aracımda da sağ tarafta farın üstüyle bagaj kapağı arasında yarım parmak kadar boşluk varken sol tarafta boşluk çok az. Servis bence buna kesin bir çözüm bulmayacaktır ama yinede götürün bakalım ne diyecekler :)  

merhabalar arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. aslında uzun zamandır misafir kullaniciydim ama üye olalı fazla olmadı. benim aracımın bagaj kapağında bir orantısızlik var aklıma bin bir türlü şey geliyor.iki parça olan stop lambalarından sağ taraftaki parçaların arasindaki açıklık çok azken sol taraftaki lamba parçalarının arasında baya açıklık var. acaba bu bagaj kapağının bı ayarı var mıdır? kötü olan şu ki simetri hastasıyım bunu da yeni farkettim. servise götürmeden once bir görüş almak istedim.

Ekli dosyayı görüntüle 15035
Arabaların genelinde dikkatimi çeken bir durum hocam. Birazcık simetri hastalığı bende de var malesef. Tam bilmiyorum fakat serviste ayarlayabilirler galiba.

fotoğrafta çok bir şey yok gibi duruyor ama ciddi sinir bozucu derecede açıklık var. böyle bir hata nasıl atlanır ki? ben de diyorum serviste benim bagaj kapağını alıp başkasına mi taktilar.

ben de bu hatayı gördükten sonra her arabaya bakıyorum özellikle b ve c sınıfı araçlarda durum felaket. inşallah bi ayar yaparlar yemin ederim arabayı yikatmiyorum bunun yüzünden kirliyken daha az gorunuyor. 

fotoğrafta çok bir şey yok gibi duruyor ama ciddi sinir bozucu derecede açıklık var. böyle bir hata nasıl atlanır ki? ben de diyorum serviste benim bagaj kapağını alıp başkasına mi taktilar.
&:  Öyle bir durum mümkün değil hocam.

Özellikle Passat’larda bu durum çok belli oluyor. Dediğiniz durumu anlayabiliyorum. s=bigstar  Dediğim gibi servise bir danışın bence.

@mustafaalm Allah Allah ben bu sorunu ilk defa duyuyorum demek ki arabaya aşkla bakarken gözümden kaçırdım hep  :000108-medium:

@mustafaalm 

Hocam bu ne ki, sen birde benim Megane4 için videomu izle ? Bagaj kspağı hariç düzeltmişlerdi.. 

gerçekten durum vahimmis. bu videoya göre benimki hafif kaliyor. bundan sonra artık arabalara normal bakabilecegimi hiç sanmıyorum. durup durup milletin arabasindaki çizgileri izliyorum umarım bı meydan dayağı yemem:)

bende de bagaj kapağı ile aracın tavanı arasındaki mesafe diğer golflere nazaran epey fazla.servis normal ayarını fabrikada öyle yapmışlar biz uğraşırsak bozarız dedi. :mad:

bende de bagaj kapağı ile aracın tavanı arasındaki mesafe diğer golflere nazaran epey fazla.servis normal ayarını fabrikada öyle yapmışlar biz uğraşırsak bozarız dedi. :mad:
Değerli Hocam 

Size verilen ve sizin de bizlere aktardığınız mükemmel ve samimi bir yanıt olmuş.

Kabul edilebilir hata payı diye bir şey var.

Benimkinde de farların panjurla birleşme noktalarında  birinin ötekinden farklı durduğunu görmüş ve sormuştum.ayni yanıtı almıştım.

@mustafaalm

Değerli Hocam siz de golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz 

Sizden ricam aracı elletmemeniz.

Çünkü vidalardaki oynama kapağın değişmese de ellendigini gösterir ki bu da ekspertizde raporda yazabilir ve  alıcı ile aranizda yok yere sorun olabilir.

Geri
Üst Alt