Seramik kaplama yaptırılmalı mı?

@AdanaDetailing birde seramik kaplama zaman sonra verilengarantiden sonra kendiliğinden boya üzerinden çıkarmı ve taş izleri kötü görünüyor dediniz yaptırsak öğle kalacak sanırım hocam sonuçta yaptırayım mı ne der siniz pişman olmam değilmi kusura kalmayın belkide sizi de çok rahatsız ediyorum
Hocam bu işin garantisi olmaz seramik kaplama etkisini kaybettiğinde yüzeyden polisaj ile kolayca sökülebilir sökülmesede zaten siz varlığını anlamazsınız aracada zararı olmaz . Düzgün yapılacaksa yaptırmanızı tavsiye ederim fakat gelişi güzel yapılacaksa yaptırmamanız daha iyi . Taş izleri maalesef seramik kaplama ile gitmez öyle kalır .

Valet pro bilberry ile dragons arasında kullanım alanı olarak fark var mı hocam
Hocam biri jant temizleyici biri demir tozu sökücü.

Siz ne için alacaksınız hocam ona göre tavsiyede bulunayim

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam ben jant temizliği icin bilberry alma niyetindeyim, siz dragon deyince ben de ondan sordum, bilberry de demir tozu sökücü değil mi Mahmut hocam, dragon ürününün açıklamasında boyalı yüzey ve jant icin de demir tozu sökmede kullanılabilir demişler. İkisinin de görevi Demir tozu sökmek değil mi hocam doğru mudur?

Hocam ben jant temizliği icin bilberry alma niyetindeyim, siz dragon deyince ben de ondan sordum, bilberry de demir tozu sökücü değil mi Mahmut hocam, dragon ürününün açıklamasında boyalı yüzey ve jant icin de demir tozu sökmede kullanılabilir demişler. İkisinin de görevi Demir tozu sökmek değil mi hocam doğru mudur?
Hayır hocam billbery demir tozu sökmez . Eğer amaç jant temizlemek ise biberry işinizi görür . Demir tozu sökücüyü zaten sürekli kullanmanızı tavsiye etmem kaliper boyalarını sökebiliyor .

• Beğen
Tepkiler: Ysn
Benim kireç lekeleri ve tozlu yağmur ile ilgili bir sorum var Mahmut Bey'e;

Artık yağış rejimi değişti. Yerli yersiz şiddeti belirsiz yağmurlar yağmakta. Bunları bazıları çöl tozu taşıyan yağmurlar... Bunun yanı sıra arabayı yıkatmak çare değil, çünkü yıkatıyosunuz akşamına yine yağmur yağıyo ya da gece tozlu yağmur geçişleri oluyo, sabah güneş açıyo, gecenden kalan lekelr bir güzel kuruyo..  Bir de bahçe sulama sistemlerinin yanına park etmiş arabalardaki kireç lekeleri... Bu iki etken tarafından kirletilmiş aracımı nerdeyse is güç yoğunluğu, "yağmur yağar yine..!" vs gibi nedenlerle 2 ay yıkatamadım.. Bu lekeler araç üzerinde güneşin de etkisiyle ömür boyu çıkmayacak hale gelir mi bu tür uzun süreli ihmallerde?

Fırsat buldukça Meguiars su lekesi çıkartıcı ile lokal uygulama yapıyorum, geçen kireç lekesinden neredeyse görünmez hale gelen arka camı bu şekilde pırıl pırıl yaptım ama bunun için yüzeyin hem temiz olması hem de zamanınızın olması gerekiyo.. Zor iş yani benim gibiler için.. Sürekli aracı bu şekilde bırakmak/kullanmak/ilgilenememek beni tedirgin ediyo.. Belli aralıklarla detailing çalışan yerlerde aracımı su, kireç ve tozlu yağmur lekelerinden arındırma yoluna gitsem bu soruna çözüm olur mu _?Su lekesi hep var yani :D

Benim kireç lekeleri ve tozlu yağmur ile ilgili bir sorum var Mahmut Bey'e;

Artık yağış rejimi değişti. Yerli yersiz şiddeti belirsiz yağmurlar yağmakta. Bunları bazıları çöl tozu taşıyan yağmurlar... Bunun yanı sıra arabayı yıkatmak çare değil, çünkü yıkatıyosunuz akşamına yine yağmur yağıyo ya da gece tozlu yağmur geçişleri oluyo, sabah güneş açıyo, gecenden kalan lekelr bir güzel kuruyo..  Bir de bahçe sulama sistemlerinin yanına park etmiş arabalardaki kireç lekeleri... Bu iki etken tarafından kirletilmiş aracımı nerdeyse is güç yoğunluğu, "yağmur yağar yine..!" vs gibi nedenlerle 2 ay yıkatamadım.. Bu lekeler araç üzerinde güneşin de etkisiyle ömür boyu çıkmayacak hale gelir mi bu tür uzun süreli ihmallerde?

Fırsat buldukça Meguiars su lekesi çıkartıcı ile lokal uygulama yapıyorum, geçen kireç lekesinden neredeyse görünmez hale gelen arka camı bu şekilde pırıl pırıl yaptım ama bunun için yüzeyin hem temiz olması hem de zamanınızın olması gerekiyo.. Zor iş yani benim gibiler için.. Sürekli aracı bu şekilde bırakmak/kullanmak/ilgilenememek beni tedirgin ediyo.. Belli aralıklarla detailing çalışan yerlerde aracımı su, kireç ve tozlu yağmur lekelerinden arındırma yoluna gitsem bu soruna çözüm olur mu _?Su lekesi hep var yani :D
Hocam yağmurdan dolayı oluşan su izleri yıkamada gider fakat kireçli sudan dolayı oluşan su izleri yani kireçler sıkıntı . Kireç lekeler ne zaman olsa çıkar fakat şöyle sıkıntısı var kireç boyaya belli bir zaman sonra zarar verebilir ondan ihmal etmemenizi tavsiye ederim

Geri
Üst Alt