Golf 2020 modeli test edilirken görüntülendi

Asparagas haberler.,

2019 sonbaharından önce Golf Mk.8 'i göremeyeceğiz., Lansmanı 2019 eylül-kasım arası, Avrupa'da satışlar 2020 ocak-şubat arası başlar., Türkiye'ye ilk parti Mk.8 'ler nisan-haziran gibi gelir.,

Bu gibi haberlere itibar etmeyin arkadaşlar..

Sanki araç biraz daha uzun gibi duruyor. Çekim yapılan lensten de olabilir. Vites topuzu audi olmuş. Bir şey denedikleri kesin.

Tek sayılı kasalarda daha çok değişiklik olduğunu düşünürsek. MK 8 versiyonu MK7,5'tan çok farklı olmazsa şaşırmam. :000043-medium:

Her yerde bu test "Yeni Golf 8" olarak lanse ediliyor ve haber sitelerindeki yorumlarda oldukça komik. Yahu koskoca Volkswagen çıkıpta yeni kasa olarak makyajlı kasanın aynısını yapacak hali yok ya :)  Anlaşılan motor veya şanzıman testi yapılıyor fakat haberlerin veriliş tarzı tıklama kazanabilmek için yeni modelmiş gibi sunuluyor...

Fotoğraflardan görülenin aksine Mk8 farklı bir tasarıma sahip olacak fakat devrim beklemeyin, sadece çok daha keskin bir hal alacak. Araç Mk7'ye kıyasla daha uzun olacak zaten bir hayli elden geçecek ve hafifleyecek olan güncellenmiş bir MQB ile piyasaya çıkacak. Test edilen araç tartan seat kombinasyonu, motor kompartımanının dolu dolu oluşu, bağımsız süspansiyona sahip oluşu, etiketle kapatılan tuşun şu anki modelde DCC tuşu oluşundan kuvvettle muhtemel GTI olduğunu gözler önüne seriyor. Araçta kullanılan tuş takımında soğutmalı koltuklar gözüme çarpıyor demekki Mk8'de bu özellik sunulacak. Vites kolu Yeni Touareg'den alınma. Bana gelen bazı duyumlara ve araştırmalarıma göre zaten Golf, A Serisi gibi dişli bir rakiple mücadele etmek adına aynı Touareg'dekine benzer full dijital bir kokpite sahip olacak sadece klima/iklimlendirme butonları ve ses açma kapama butonu fiziksel olacak. Kadranlar ve multimedia ekranı birleştirilecek. Ben şimdiden heyecanlandım. Bu arada Autopilot v3.0 sistemi de sunulacak. Kısacası Mk8 Golf sağlam geliyor . Aracın üretimine 2019 Mayıs da başlanacak ve yanlış hatırlamıyorsam yeni golf için 30 milyon euro yatırım şimdiden yapılmıştı.

Geri
Üst Alt