Tsi vs tdi

1.4 TSI 125PS DSG Ankara içi son depo.

Ekli dosyayı görüntüle 14542
Benim araba bozuk herhalde  s=s20  son 3 depom aşağıda ek olarak sunulmuştur.....

D7pqpl.jpg
16.03.18

QVmGmG.jpg
31.03.18

BL3gYD.jpg
18.04.18

@Blackjoke ortalama hızlarımız sizinle örtüşmüyor 25-26-29 ort.  hızlan 8,5 ortalama

Bende 48 ort. hızlan 4,3 ortalama

Bu nedenle tsi mı döver tdi mı döver sonuç çıkmaz sonuçta

Tabanca atar atmaz ben tamam  stop yeter diyenlerdenim.

+ 4,5 litre daha koy diyenlerle tamam bırak diyenlerin verileride legal karsılastırmaya imkan vermiyor tabi menzil değerlerinde

Tdi manuel son depo gidilen 1000

Resimden sonra bi 50 daha gittim mecbur sonra yakıt aldım 1050 deyken

Kalan menzil 35 gösteriyordu benzinlikte.

Dizel sağlığı için bu diplemeler pek caiz değil sanırım?

IMG_20180420_083530.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben 45 litre mazotla 5.5 tüketim ile 813 km yaptim. Sizin hesaba göre pompa attiktan sonra 3-4 litre daha benzin konulmus depoya. 

buda benim tuketim daha az yakmisim ama daha az gitmisim :)  

Ekli dosyayı görüntüle 14675
Doğrudur Doğan abi ben daha fazla yakıt almıştım 50 litre diye hatırlıyorum. Ama pompacıya da pompa atana kadar doldur demiştim. Sen ne kadar menzil kaldığında yakıt alıyorsun?

Doğrudur Doğan abi ben daha fazla yakıt almıştım 50 litre diye hatırlıyorum. Ama pompacıya da pompa atana kadar doldur demiştim. Sen ne kadar menzil kaldığında yakıt alıyorsun?

İnan hatırlamıyorum :)  Ama dizel olduğu için ışık yandıktan sonra max 10 km sonra falan alırım.

İnan hatırlamıyorum :)  Ama dizel olduğu için ışık yandıktan sonra max 10 km sonra falan alırım.
Ben bi 30-40 km daha gidiyorum, ışık yandıktan sonra kalanın da yarısını bitiyorum aşağı yukarı. Belki ondan deponun aldığı fark ediyor olabilir. Ancak her ne kadar dizellerde hava yapma riski olsa da, benzinlilerde de yakıt pompasının etrafında az benzin kaldığında ısı transferi sıkıntısıyla pompanın yanma ihtimali olduğu söyleniyor. Son nesil araçlarda ne kadar geçerlidir bilmiyorum ancak bundan sonra temkinli yaklaşıp fazla zorlamamaya karar verdim.

Benim araba bozuk herhalde  s=s20  son 3 depom aşağıda ek olarak sunulmuştur.....

16.03.18

31.03.18

18.04.18
Abi ben aracı oldukça sakin kullanıyorum. Çeyrek gazdan fazla basmıyorum, freni neredeyse zaruri olduğu haller hariç hiç kullanmıyorum. Önümde gereksiz fren yapanların kulakları çınlıyor sonuç olarak, tabii ben de sabah trafiğinde fren yapmamak adına önümdeki araçla geniş bir takip mesafesi bırakıp sadece gaza bas-çek yaparak seyrediyorum, benim de kulaklarımın çınladığını dikiz aynasından fark edebiliyorum  8D   Yol boş olduğunda da ivmelenmeyi olabildiğince yavaş gerçekleştirerek son vitesin 1600 devirlerine çıkıyorum, o hızlarda sabit seyrediyorum. Son aylarda ekonomik kullanma çabası içindeydim ama artık fazla umursamamaya karar verdim. Geçen gün meşhur "dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda..." mesajı gibi bir başka mesaja denk gelince 6 liranın keyfini çıkarmak gerektiği kanaatine vardım. 6 liraları da özleme ihtimalimizi düşünmek işten bile değil...
XPmRQ0.png

@azengin ben de gaza hassas basmaya çalışırım fakat oturduğumuz yer itibarı ile cinnah günde 2 kere çıktığım için fazla etkilemiyor :D  ama sen gerçekten takdire şayan kullanım yapıyorsun valla bravo bırak kulağını çınlatan çınlatsın para senden çıkıyor allahın gasilcileri gibi tüplü arabaya binmiyoruz sonuçta :D  

@Deja-vu hesaplamalar oranlamalar hepsi güzel. Amorti süresi sonucu yukarda biyerlerde yazdığım şekilde 1998 deki gibi litre fiyatında %38 lik dizel lehine bi avantajla hesaplanamadığı için durum bu

Yalnız bu hesaplamada matematikci Cahit arf olsaydı en son dizel farkını , bileşik faize değil dolara bağlayıp logaritmik tsi  kar hesaplarına girerdi

IMG-20180421-WA0004.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Deja-vu hesaplamalar oranlamalar hepsi güzel. Amorti süresi sonucu yukarda biyerlerde yazdığım şekilde 1998 deki gibi litre fiyatında %38 lik dizel lehine bi avantajla hesaplanamadığı için durum bu

***Yalnız bu hesaplamada matematikci Cahit arf olsaydı en son dizel farkını , bileşik faize değil dolara bağlayıp logaritmik tsi  kar hesaplarına girerdi

@Savatage Şablonun sağ tarafının çok bir önemi yok. Kişi aradaki farkı nasıl değerlendirmek isterse öyle değerlendirir  dolar alır yada çöpe atar bize ne.

Burada ki nokta iki motor seçeneği karşılaştırılırken bizim gibi işe gidip gelirken ve senede 2 defa memlekete tatile giden insanlar için şu zamanda TDı motorun hiçbir artısının olmadığıdır. Yok ben geceleri taksiye çıkarım ayda fazladan 15 - 20 bin km yol yaparım deniliyorsa yada para zibille sanane ben tdi alırım gır gır gır giderim deniliyorsa alınılabilir. 

Geri
Üst Alt