Ampul Tavsiyesi(Replika Far)

[mention=670]Beşiktaş1903[/mention] Dün İlker Abinin yanındaydım, kulaklarını çınlattık biraz. [emoji4] Replika u led bıraktım bi-xenon mercek montajı yapacak. 
Bir ara benim kırık ayar düğmesini de yaptırmam gerek benimde sol mercek içe kayık hocam tampon sökme olmasa şimdiye o farı çok tan sökmüştüm Bu arada her kontakda bende ilker beyin kulaklarını çınlatıyorum sağ olsun [emoji106]

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir ara benim kırık ayar düğmesini de yaptırmam gerek benimde sol mercek içe kayık hocam tampon sökme olmasa şimdiye o farı çok tan sökmüştüm

Tamponu sökmedim bu kadar hiç. Aralamak yetiyor.Ben de müsait zamanda yollıcam. Her arabayı yıkamam da far camının yarısı buğu oluyor, o da içerden iz yapmış dün kendisi fark etti. Açmışken belki hella mercek montajı yaparız. :D  

Tamponu sökmedim bu kadar hiç. Aralamak yetiyor.Ben de müsait zamanda yollıcam. Her arabayı yıkamam da far camının yarısı buğu oluyor, o da içerden iz yapmış dün kendisi fark etti. Açmışken belki hella mercek montajı yaparız. [emoji3] 
Sen yaptır ben hemen 2. Sıradayım [emoji23]

Sen yaptır ben hemen 2. Sıradayım
emoji23.png

Şuan Sivas'tan bir arkadaşımın farlarına bu işlem yapılıyor, ben 2 sen 3 oluruz. 1 için geç kaldık :D  

Tamponu sökmedim bu kadar hiç. Aralamak yetiyor.Ben de müsait zamanda yollıcam. Her arabayı yıkamam da far camının yarısı buğu oluyor, o da içerden iz yapmış dün kendisi fark etti. Açmışken belki hella mercek montajı yaparız. [emoji3] 
Hocam birde ısrarla Zenon beyin yakar diyorlar ben nette silecek motoru diye okudum ama sen bayağıdır bu işlerle uğraşıyorsun ne diyorsun?

Hocam birde ısrarla Zenon beyin yakar diyorlar ben nette silecek motoru diye okudum ama sen bayağıdır bu işlerle uğraşıyorsun ne diyorsun?

Bende silecek motoru diye okudum ama 1 sene oldu çok şükür bir şey yok. İnşallah olmaz. 

@mehmetmert @fcsrn   

Replika farda uzmanlaşmış sizlere bir sorum olacak, bu mercek dışındaki sadece uzunlarda yanan kısmın(çanağın) far ayarı yok mudur? İki tane ayar kısmı var derindeki merceğin yükseklik alçaklık ayarı da diğer üst taraftaki ne işe yarıyor çözemedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mehmetmert @fcsrn   

Replika farda uzmanlaşmış sizlere bir sorum olacak, bu mercek dışındaki sadece uzunlarda yanan kısmın(çanağın) far ayarı yok mudur? İki tane ayar kısmı var derindeki merceğin yükseklik alçaklık ayarı da diğer üst taraftaki ne işe yarıyor çözemedim.
Merceğin sağ sol ayarı. Uzunların ayarı olmaz benim bildiğim. 

• Beğen
Tepkiler: dgn
@mehmetmert @fcsrn   

Aynen merceklerin sag sol ve asagi yukari ayari var.

Bende uzunlarin bir ayari olmaz diye biliyorum, zaten isigi tamamen dagitip karsiya vurmak odakli uzunlar

3-4 çeşit ampul denedikten sonra xenon almaya karar verdim.Ampul yuvası bu şekilde H7.Ancak h7 led veya halojen ampul tam içeriye oturmuyor.Fotolardan da anlaşılır.Eren kardeşimle konuştum(ustasına sormuş) d2s ampulde uyar dedi.H7 xenon mu yoksa d2s xenon mu almalı bilemedim.Farı takan Necati abi de ampul yuvası xenona(d1s-d2s) daha uygun demişti.Birde xenon alırken canbuslu almazsak önce silecek sonra bcm yanar senaryosu var(forumlarda yanan bir kişiye denk geldim oem balast takmışlar 1 ay sonra yanmış).Kafam çorba oldu.Birde kendi kendime mercek sorunlu mu acaba mercek değişimidemi yapsak diye sormadan edemiyorum.Tek istediğim güzel bir aydınlatma. 

Ampul yuvası bu şekilde tam içerideki birinci çıkıntıya ampulun oturması gerekmez mi?Bende en dışta kalıyor.

2yo28fb.jpg

2l5df7.jpg

@dgn D2S e gerek yok. H7 xenon yeterli olacaktır. Benim farları içini açınca atmıştım İlker Abiye resmini, D2S bunlar demişti o yüzden sizinkiler de öyledir diye düşünmüştüm ama farklıymış. 

H7 kaliteli bir xenon işinizi görecektir bence. 

Tamamdır kafama sadece ampulun tam oturmaması takıldı. 

@Beşiktaş1903. Abi senin arabada da h7 xenon vardı değil mi? Ampulun yuvaya oturması yukarıdaki gibi mi? Yoksa içeriye tam mı oturuyor? 

@dgn evet abi h7 zenon bende tam oturdu yanlız dikkat et ampulü ters takmasınlar benim gibi montaj sonrası mutlaka kontrol edin 

@dgn uzun ayarı yok malesef kısa ayarlara da nazik davran yoksa boşa dönüyor 

@Beşiktaş1903@Beşiktaş1903  ben bağladim oraya h7 taktim led sisten elektrik aldim sisi açinça orasida yaniyor selektör atinca orasida atiyor hem güsel hem kötü :) 

Geri
Üst Alt