Golf 7'nin Yeni Astra'yla karşılaştırması

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf 7'nin  Astra'yla karşılaştırması

Yan yana gelince fark  görülüyor aslında ve boyutlarını resmi verilerden okumaya sıkılacağınızı tahmin ederek şöyle özetleyelim...

Golf 7 Yeni Astra'ya göre

Boyu....................164 mm daha kısa

Eni ........................15 mm daha dar

Yüksekliği...............58 mm daha alçak

Dingil mesafesi........48mm daha uzun

Ön lastik iz genişliği...8mm daha geniş

Arka iz genişliği ......31mm daha dar

yaklaşık olarak........ 129 Kg daha hafif (140Hp benzinli otomatik vites  versiyonuna göre)

Yaklaşık olarak ............1,5/2 lt  az yakıt tüketeni

Astra'da opsiyonel olarak sunulan Auto hold veya benzeri konfor ekipmanlarını standart olarak bulabilirsiniz. Görünüşü kalitesi hakkında fikir sahibi olmamıza faydalı olabilir diye fotoğraflarını ekliyorum.

Daha daha özeti:

Azıcık daha küçük,hafif ve azıcık daha yere yakını Golf 7

Ama tüm bilim camiası bilir ki mutluluğun ölçüyle korelasyonu 0'a yakın

Özeti: Önemli olan boyutlar değil.....

ya da alternatif bir başka özeti: bazı küçük şeyler de bizi mutlu edebilir....(Amerikalılılar için ne kadar büyük o kadar iyi olduğundan olsa gerek GOLF MK7 hala satılmıyor orada)

Bu yüzden başka bir markada başka bir segmentte başka bir  model alacak yerde GOLF aldım...

Sonuç: ben de camdan bakıııp duruyorum. eminim herkes bakıyor ve fotoğraftakini görüyor ama ben bambaşka bir şey görüyorum...(şu fotoğraftaki adam gibi)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow Bu arada 2016'da Astra yenileniyor ve biraz daha kısalıyor. Tanıtım aracının videosunda bile işçilik hatalarını görebilirsiniz  :mad:

DAS AUTO VW GOLF :D

Golf 7 İle Opel Astra  Arasında Çok Gidip Geldim  ,  Çeşitli  Form Sitelerinde    Bir Çok Araştırma Yaptım  Ve  Gördümki  Golf 7  İle Astra Arasında  Ciddi Ciddi Farklar Var ,  Donanım Ve  Teknik  Özellikler Konusunda  Golf 7  Üstünlük Sağlamış Durumda  .

silvershadow dedi:
Opelin beygirleri Sütçü beygiri  s=s17
Doğru söze ne denir denen tespit sizinkisi HOcam :D
Murat hocam en basit örneği 0-100 hızlanmada 122 lik golf 140 lık astradan 0.5 sn daha hızlı donanımhaberde yazdım bunu bir sürü eksi aldım herşey ortada ama.

@ahmet3976

Şu anki astra golfe göre çok ağır bir araç. Bunun etkisi ile performansı kötü oluyor. Ağırlığı golfe yaklaşınca bakalım neler olacak.

ahmet3976 dedi:
Doğru söze ne denir denen tespit sizinkisi HOcam :D
Murat hocam en basit örneği 0-100 hızlanmada 122 lik golf 140 lık astradan 0.5 sn daha hızlı donanımhaberde yazdım bunu bir sürü eksi aldım herşey ortada ama.
Ahmet Hocam;

Ben dahil aracı teste çıkan herkes aynı fikirde sanırım. Sorun aktarma organlarındaki kayıplarda olabilir. motorun devirlenme istekliliğinde veya vites kutusu dişli oranlarında da olabilir; ama her neyse derhal hissediliyor.

yusuf dedi:
@ahmet3976

Şu anki astra golfe göre çok ağır bir araç. Bunun etkisi ile performansı kötü oluyor. Ağırlığı golfe yaklaşınca bakalım neler olacak.
Yeni Astra da azaltıldığı söyleniyor ama benim yine umudum yok sadece ağırlıkla alakası yok gibi geliyor bana.

Murat hocamın söylediği aktarma organlarında ki kayıp büyük etki ediyor hızlanmaya. Sadece beygir arttırımı ile ağırlık azaltımi ile çözülemez. Motorun ve aktarma organlarının uyum içinde çalısması buyuk önem arz ediyor.

mcanerol dedi:
Murat hocamın söylediği aktarma organlarında ki kayıp büyük etki ediyor hızlanmaya. Sadece beygir arttırımı ile ağırlık azaltımi ile çözülemez. Motorun ve aktarma organlarının uyum içinde çalısması buyuk önem arz ediyor.
Haklısınız DSG de manuel ile aynı 0-100 degerini yada daha iyi değerler verirken astra da otomatik şanzımanda 1 sn ye yakın kayıplar ortaya çıkıyor kasada zaten normalden 100-150 kg ağır sonrası bu değerler ortaya çıkıyor.

Ahmet hocam 2 araç arasında çok gidip geldim. bu sütçü beygiri esprisine çok güldüm. Biri 110beygir biri 136beygir gerçek değerler olduğuna inanmadım  aynı fiyata hatta 3000tl daha azına golf1.6 highline  manuel aldım geçtim. Allah utandırmasın...

Echo techt motor yazısı opel almamam için yeterde artar

Sent from my D6503 using Tapatalk

Geri
Üst Alt