Güncel Bakım Masrafları

Bugun Dogus oto etimesgutta 45.000 bakimi yaptirdim yagı kendim goturdum liqui moly 275 TL , 586 TL tuttu diger ucretler Toplam 860 TL civari . Ilgi ve alakalarindan cok memnun kaldim. Yagı kullandikca deneyimleri yazarim ama ilk etapta daha sessiz gibi geldi. Ayrica motor kontrol unitesi guncellemesi yapiyorlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC

Bugun Dogus oto etimesgutta 45.000 bakimi yaptirdim yagı kendim goturdum liqui moly 275 TL , 586 TL tuttu diger ucretler Toplam 860 TL civari . Ilgi ve alakalarindan cok memnun kaldim. Yagı kullandikca deneyimleri yazarim ama ilk etapta daha sessiz gibi geldi. Ayrica motor kontrol unitesi guncellemesi yapiyorlar.
@ZITIPAŞA Güncelleme içeriği nedir? 

Ben liqui moly kullandım son bakımda bundan önce mobil 1 esp 5w30 vardı aralarinda bir fark göremedim sesiz calisma vb. Gibi. Ama liqui moly mobil e göre daha çok ısınıyor iyi mi kötü mu bilmiyorum ama sanırım bidaha ki bakımda araştırıp gerekirse mobil e dönmeyi düşünüyorum
Daha önce bu başlıkta yine bu yağın adı geçmişti. Bu işten anlayan, konunun tekniğine hakim arkadaşlar da bu konuda fikir belirtirlerse bir sonuca ulaşabiliriz. Sizin deneyimler de kıymetli tabi. Teşekkür ederim cevap için. [emoji4]

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaslar vw nin orijinal filtre kodlari nelerdir.

Bugun bolu ankara arasi git gel 100-110 sabit hizlarda 5.1 yakti guncellemeden sonra bir degisiklik gozlemlemedim ancak motor sesinde ciddi azalma oldugunu dusunuyorum castrolun 15000i dolduktan sonra da 500 km kadar kullanmistim sesi daha fazlaydi hissedilir sekilde , liqui molyden memnunum simdilik.

• Beğen
Herkese Merhaba. 2014 Model 1.2 tsi dsg Comfortline aracım 50110 kmde ve ön fren balataları bitik dedi özel servisteki arkadaş. Yakın zamanda yetkili servisten ön fren balatası alıp taktıran var mı? Düşüncem servisten alıp özel serviste taktırmak. 

Herkese Merhaba. 2014 Model 1.2 tsi dsg Comfortline aracım 50110 kmde ve ön fren balataları bitik dedi özel servisteki arkadaş. Yakın zamanda yetkili servisten ön fren balatası alıp taktıran var mı? Düşüncem servisten alıp özel serviste taktırmak. 
Serviste yedek parça ve işçilikte %25 indirim var., servisten ve özelden fiyat alıp karşılaştırma yapmanızda yarar var..

Not: Fren balatasını servisten alırsanız parça kodu JZW ile başlayan fren balatalarından almayın., JZW ile başlayan fren balataları orjinal üründür ama JZW ile başlayan ürün economy serisi diye geçen bir üründür., fiyat olarak daha uygundur ancak dayanıklılık bakımından ömrü daha kısadır..Genellikle tunus, hindistan gibi ülkelerde üretiliyor.. fiyat olarak pahalı gelen müşterilere çözüm odaklı economy serisi yedek parça önerisinde bulunabiliyorlar aklınızda bulunsun..

Burdan yanlış anlaşılmasın orjinal balata da., economy serisi balatalarda orjinal VW malıdır ama economy serileri fiyat bakımından daha uygun olduklarından., akü, fren balatası vs.. benzeri parçalarda müşterilere alternatif economy serisi ürünleri sunulur., kalite anlamında tüm standartları karşılasa da ömürleri daha kısa olur., bilginiz olsun dedim..

• Beğen
@forzaGilles saolun Hocam bende ZUBİZU indirim fiyatını öğrenerek yol izleyeceğim. İnternetten baktığım kadarıyla ön fren balatası Feredo ve Textar 250 tl civarında. Servis sökme takma toplamda 600 tl civarı diye biliyorum. 

@forzaGilles saolun Hocam bende ZUBİZU indirim fiyatını öğrenerek yol izleyeceğim. İnternetten baktığım kadarıyla ön fren balatası Feredo ve Textar 250 tl civarında. Servis sökme takma toplamda 600 tl civarı diye biliyorum. 
Rica ederim., dışarda satılan balatalarda feredo, ate, textar vs.. 2. kalite çin malı olanlar oluyor., ucuz diye fiyatına aldanmayın., üretim yerine dikkat edin., @bf417 hocamız bu konuda daha bilgi sahibi..

@forzaGilles günaydın hocam. Dün yetkili servise gittim iki farklı fiyat aldım. 
1. Orjinal fabrika çıkış ön fren balata 480 tl 

2. Eko ön fren balatası 360 tl

bu fiyatlar işçilik dahil ve 4 yaş üzeri ZUBİZU indirimli fiyatlarmış. Orjinal fabrika çıkış ön fren balatası taktıracağım yarın. 

@forzaGilles günaydın hocam. Dün yetkili servise gittim iki farklı fiyat aldım. 
1. Orjinal fabrika çıkış ön fren balata 480 tl 

2. Eko ön fren balatası 360 tl

bu fiyatlar işçilik dahil ve 4 yaş üzeri ZUBİZU indirimli fiyatlarmış. Orjinal fabrika çıkış ön fren balatası taktıracağım yarın. 
En doğru kararı vermişsiniz., Bu arada aracınız 2014 model ve daha önce hiç değişmediyse fren hidroliği değişim zamanı gelmiş.! Normalde 2 yılda bir değiştirmeniz gerekir., Hazır servise gitmişken fren hidroliğini de değiştirin herşey tam olsun., 140-150 gibi bir ücret tutar (işçilik dahil).. Aklınızdan biraz pahalıymış ben bunu özel serviste 100tl.ye hallederim gibi bir düşünceniz var ise hemen söyliyim; araca uygun olan f.hidoliği VW501.14 onaylı olması gerekiyor ve VW501.14 onaylı f.hidroliğini dışarda bulmak imkansıza yakın gibi bişey.. 

@forzaGilles tamam Hocam iyi dediniz bir kontrol ettireyim 2015 Ocak trafiğe çıkışlı aracım. 1.2 tsi dsg Comfortline donanım. 

Bu servislerdeki 

Ekonomik seri

Lüx seri olayları 

4 yıl önce varmıydı?

Yeni icatlar bunlar  !

Marketten sucuk alırken ?

%100 dana olan 21,50 lira

%60 dana+%40 hindi karışımı 14,80 lira 

İkiside Pınar !

İkiside vw !

Vw de 2. Kalite diye bişey yoktu hiç olmadı (2. Kaliteden kasıt =ömür kullanım süresi olarak da kabul edebiliriz)

Esnaf taktiği işte!

İçeri kadar buyur edilen masaya oturtulan müşteriye menüyü uzatıp

Levrek 60 lira !!! (Pahalı tabi)

Onun altında şefin özel istavrit tavası 

35 lira

Levrek çok para diyene istavrit alternatifi

Ve her 100 kisiden 98 nin tercihi gelmişken levrek yiyeyim bari!

Eko olanlar müşteriyi sanayiye kaçırmama taktiği!

Bu arada bana olan fiyatı söyleyim 

Araç doğum tarihine göre zubuzu indirim falan muhabbeti var?

Araç 1yıl 10 aylık  km 46500

Bana verdikleri fiyat 632 lira ! 

Sebeb ? Ergenlik dönemi 

Yetişkinlere %25 indirim

Ergenlere sıfır!!!!

• Beğen

Geri
Üst Alt