Güncel Bakım Masrafları

@forzaGilles Filtreler bir gelsin hocam, içime sinmezse geri gönderebilirim. Araç 1.2

Servisten buji alırken de dediklerinizi dikkate alacağım. 

@Semsam hocam siz nerede yaptırdınız? Ben avek ve erel'den fiyat aldım. Buji değişimiyle birlikte 1260 tl fiyat verdiler. Sizde buji değişimi olmamasına rağmen yüksek fiyat çıkmış sanki.
Valla hocam bende simdi gorunce sizi sasirdim.Gebze Dogus’da yapildi.Kartal’i aradim ayni fiyati cektiler.Haziran ayinda kendi aracim icin gidecegim.Avek ve Erel’den fiyat alalim o zaman.Tesekkur ederim

Hocam bu online yedek parça veya benim filtre temin ettiğim xxxxxx isimli başka bir n11 satıcısı sahte ürün satıyor olsa bunu tespit edemezsiniz....

@forzagillesin önerdiği site evet mann yetkili bayisi ! 

Sizin veya benim filtre temin ettiğim xxxxxx isimli n11 satıcıları ürünleri direk istanbul bölge distribütorlüğünden temin ediyorlar  ...ama yetkili satış bayii değiller .....serbest piyasada al sat işi yani . ..sahte ürün satıyo olsalar n11 deki bu yetkili bayi (forzagillesin önerdiği) onların çoktan icabına bakıp mann malzeme alış  satış isim hakkı kullanma haklarına çoktan baltayı indirirdi.

Evet ortada bir mann yetkili bayii var

Diğer tarafta yetkili sertifikası olmayan n11 serbest piyasa internet satıcıları....

Mor ışığın altına tutupta  filtrenin içinde dans eden fligranda yokki içimiz rahat olsun....

Yani sahte korkusu tabi her şeyde olabilirde fazlası obsesyon yapar !

Hocam bu online yedek parça veya benim filtre temin ettiğim xxxxxx isimli başka bir n11 satıcısı sahte ürün satıyor olsa bunu tespit edemezsiniz....

@forzagillesin önerdiği site evet mann yetkili bayisi ! 

Sizin veya benim filtre temin ettiğim xxxxxx isimli n11 satıcıları ürünleri direk istanbul bölge distribütorlüğünden temin ediyorlar  ...ama yetkili satış bayii değiller .....serbest piyasada al sat işi yani . ..sahte ürün satıyo olsalar n11 deki bu yetkili bayi (forzagillesin önerdiği) onların çoktan icabına bakıp mann malzeme alış  satış isim hakkı kullanma haklarına çoktan baltayı indirirdi.

Evet ortada bir mann yetkili bayii var

Diğer tarafta yetkili sertifikası olmayan n11 serbest piyasa internet satıcıları....

Mor ışığın altına tutupta  filtrenin içinde dans eden fligranda yokki içimiz rahat olsun....

Yani sahte korkusu tabi her şeyde olabilirde fazlası obsesyon yapar !
Beni kuşkulandıran benim önerdiğim yetkili bayi ve aynı zamanda ana tedarikçi konumunda olan firma 1.2 tsi motor için filtre setine 194 lira isterken., nasıl oluyorda al-satçı olan bir firma ana tedarikçiden daha ucuza satabiliyor., belki mantıklı bir açıklaması vardır ama işin içinde olmadığımız için ne nedir tam bilmiyoruz., 

1.6 tdi motorun yağ filtresinin kutusundan çıkan contalardan anlaşılabiliyor (daha kalitesiz oluyor.) 

2.ci kontrol edilmesi gereken ürünün kutudaki üretim yeri ile filtrenin üzerinde yazan üretim yerini karşılaştırmak., birbirinden farklı ülke yazıyorsa direkt çakma ürün..!! (bu pek çok insanın gözünden kaçar.)

Kutunun üzerindeki orta ve küçük boyutlu yazıların baskı kalitesini incelemek., şayet yazı fontlarınlarında tutarsızlık veya hafiften bile olsa bazı harf karakterlerinde silik font veya harflerde düzgün olmayan baskı kalitesi varsa sahte olma ihtimali çok çok yüksek., 

Filtrelerin üzerindeki marka logosu, parça kodu gibi yazıların baskı kalitesini kontrol etmek., silik şekilde olanlara şüpheli yaklaşın

Hava filtresindeki turuncu renkli kauçuk malzemenin her yeri dikkatlice kontrol edilmeli., şayet bazı bölgelerde kauçuk/lastik artığı veya fazlağı varsa kesin sahte ürün.!! veya bazı bölgelerde turuncu lastik malzeme düzensiz hatlarda ise filtre kağıdına taşma yaptıysa yine sahte ürün.!! 

Hocam al sat yapan firmalar taze meyve ile çürük olanı karıştırır mı valla olmaz diyemeyiz.. işin içinde olan çalışan birisi daha iyi bilir..

@forzaGilles evet Istanbul'da yaşıyorum  avek ve tamaş düşünüyordum bakım için :)  çok teşekkür ederim yardımınız için.

Mersin Opat serviste 1.6tdi dsg 2015 model golf için 880 TL ödedim 75bin bakım için. Yağı kendim getireyim dedim, olur dediler ama yağdan kaynaklı sıkıntı çıkarsa sorumluluk sizin dediler. Bi de yağı vereceğim içeri, koyup koymadıklarını bile anlama şansım olmayacak. O yüzden girmedim o işe.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@mandufla hocam serviste sizin yaginizi koymama gibi bisey yapmazlar cunku baskasina satma sanslari yok. Ben cikan eski filtrelerimi istiyorum bagaja birakiyorlar sizde soyleyin bidonu biraksinlar. Ben avek e goturuyorum istanbulda bir dahakine soracağım yag kabul ederler mi diye castrol yerine liquimolly koymayi düşünüyorum. Daha once özon da koymamislardi.

@mandufla hocam kendi yaglari hem daha pahali hem sizim getirdiginjz yagi kimseye satamayacaklarindan sizinkini koyarlar, ben dogus oto etimesguya liqui moly yagimi goturdum araci gorebilecegim yere cektiler ve getirdigim yagi koydular kalan miktarida bagaja koymuslardi her ihtimale karsi bende onu ufak bir siseye koyup stepnenin yanina koydum.

2017 model 1.4 TSİ için hangisini tercih etmeliyiz farkı nedir Bu iki yağdan hangisi 

FE3013AB-14A2-40A3-B432-A210339E9DDB.png

2017 comfortline 1.0 tsi 45000 bakımı tüm fren balataları dahil değişti 1890 TL tuttu. 

internetten liqui moly 5 lt top-tec 4200 yağ ve bosch filtre seti aldım (408 tl), sanayide 100 tl işçilik ile toplam 508 tlye yağ ve filtre değişimi yapıldı. araç 60.000 kmde.

yağ ve filtre değişimlerini bundan sonra kendim yapmaya karar verdim. bu son yağ değişiminde iyice izledim ustayı gayet basit bir işlem. internetten ürünleri alır değişimlerini yaparım, ekstra işler için sanayiye giderim.

• Beğen
Tepkiler: SCC
internetten liqui moly 5 lt top-tec 4200 yağ ve bosch filtre seti aldım (408 tl), sanayide 100 tl işçilik ile toplam 508 tlye yağ ve filtre değişimi yapıldı. araç 60.000 kmde.

yağ ve filtre değişimlerini bundan sonra kendim yapmaya karar verdim. bu son yağ değişiminde iyice izledim ustayı gayet basit bir işlem. internetten ürünleri alır değişimlerini yaparım, ekstra işler için sanayiye giderim.
Gerekli alet edevat lazım., daha da önemlisi torx anahtarınız yoksa başınıza dert alırsınız..!!

@forzaGilles hocam torx 25 ve torx 45'e ihtiyacımız var, bir yağ filtresini sökmek için aparata, o da internette 25 tl'den başlıyor fiyatları. iyice izledim ekstra püf noktası yok gibi. buji değişimi vs. o tarz işlere zaten girişmem

@forzaGilles hocam torx 25 ve torx 45'e ihtiyacımız var, bir yağ filtresini sökmek için aparata, o da internette 25 tl'den başlıyor fiyatları. iyice izledim ekstra püf noktası yok gibi. buji değişimi vs. o tarz işlere zaten girişmem
Demek istediğim yağ filtresini sıkarken çok sıkarsanız yağ filtresinin contasını ezersiniz bu da yağ kaçağına sebebiyet verir., yine karter tapasını çok sıkarsanız bu seferde karteri çatlatırsınız., bu sebebten tork anahtarı satın alıp üreticinin önerdiği tork sıkma değerinde sıkmalısınız.! 

Ayrıca her yağ değişiminde karter tapasını ve contası ile beraber yenisiyle değiştirmeniz gerekli.,

ve ayrıca yeni yağ filtresini takmadan önce filtrenin üzerindeki lastik contayı bir parmak motor yağı sürmelisiniz., bu contanın sızdırmazlığını iyileştirir..

Geri
Üst Alt