Güncel Bakım Masrafları

Bosch filtre seti 120 TL 

Castrol edge 4 lt 189 TL

İşçilik 40 TL
İşçilik 40 ?

Ucuz iş gücü ?

Sanırım sanayideki çıraklar-kalfalar bile artık 

SGK sız Afgan/Suriye vatandaşı diyesim geliyor .

Yalnız bu fiyatları tebrik ediyorum..

350 liraya bakım mükemmel

Filtreler mann değil diye burun kıvırmak yanlış olur. Sonuçta Bosch ....

Arkadaslar bu sabah baktım fren hidroliği minimum seviyenin altında gözüküyo bakım yapılalı 5 ay oldu balatanın biri bitmek üzere dediler değiştirdik aracı hiç çalıştırmadan o seviyede sıkıntı olur mu bide antifriz minimum çizginin hemen üstünde onla ilgili bi sıkıntı yaşar mıyım

@Wyt23 yok hocam daha yaptırmadım bayramdan sonra Mardin beşer’den fiyat alcam. Umarım fiyatları değiştirmemişlerdir. Benim bakıma 25 gün / 7 bin km var. 

Arkadaslar bu sabah baktım fren hidroliği minimum seviyenin altında gözüküyo bakım yapılalı 5 ay oldu balatanın biri bitmek üzere dediler değiştirdik aracı hiç çalıştırmadan o seviyede sıkıntı olur mu bide antifriz minimum çizginin hemen üstünde onla ilgili bi sıkıntı yaşar mıyım
Balata değişince hidrolik seviyesi normale döner.

Antifriz seviyesi de soğuk motorda normal. Motor ısınıca orta çizgiye kadar yükselir.

Bir sorun yok.

@Yigit3735

20 ağustosa randevu aldım, camı da değişecem Bi aksilik olmazsa, tecrübelerimi paylaşırım. 

İşçilik 40 ?

Ucuz iş gücü ?

hocam malzemeleri netten kendim aldım en basitinden aynı kodlu yağ sanayide 250 TL (2018 üretimi ) nette 2019 üretimi 189 TL 

https://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-edge-5w30-ll-4-lt-uretim-tarihi-2019-P300123558

https://urun.n11.com/fren-balatasi/vw-golf-7-12-tsi-bosch-karbonlu-filtre-bakim-seti-2013-2017-P364106209   

bu ürünleri aldım 

sanayide tanıdık bir isimle gidince iş basit oluyor. Altı üstü 30 dk da yağ değişimi yapıyorlar 50-100 TL işçilik normal :D  

Bosch filtre seti 120 TL 

Castrol edge 4 lt 189 TL

İşçilik 40 TL

İşçilik 40 ?

Ucuz iş gücü ?

yalnız dikkat edin piyasada sahte patça çok. bosch filtre setini 120 liraya alabileceğinizi sanmıyorum. isterseniz bosch servis noktalarına gidip bir fiyat sorun. ben de internetten almayı düşünüyorum ama güvenemiyorum. 

yalnız dikkat edin piyasada sahte patça çok. bosch filtre setini 120 liraya alabileceğinizi sanmıyorum. isterseniz bosch servis noktalarına gidip bir fiyat sorun. ben de internetten almayı düşünüyorum ama güvenemiyorum. 
hocam araştırdım bende dediğiniz gibi bir çok kopya ürün satılıyor lakin linkini verdiğim satıcının binlerce ürün satıyor onun referansına güvenerek aldım. Ürünlerin kutuları seri numarala vs... hepsi tutuyordu. Aracımda daha öncesinde de aynı marka filtre vardı bire bir aynı ürünü göndermişler 500+ km oldu bir sorun çıkmadı 

Henüz 90.000 km yapan yok mu ? Hala servise mi gitmeliyim düşünüyorum. 4 yıl oldu uzatılmış garantimde bitti.

@Erhan Karakoç 90bin bakımını geçen hafta serviste yaptırdım. Dışarıdaki fiyatlar da arttı genel olarak, eskiden hem serviste indirim bukadar değildi hem de piyasada daha ucuza malzeme buluyorduk.. Yıldan dolayı servis 880 gibi birşey tuttu. Dışarda yaptırmakla arasında 200 250 tl fark var artık.  Güvendiğiniz bildiğiniz bir usta varsa malzemeleri de kaliteli ve orjinal bulabiliyorsanız dışarıda neden olmasın ama yoksa çok da değmez. Satarken sadece servis bakımlı diye fazladan 1000 2000 tl verecek insan çok. Aradaki açığı ordan kapatırız :)

23 Ağustos itibari ile Doğuş Esenyurt'ta Golf 1.6 TDI  30 bin bakımını %5 internet randevusu indirimi ile 1412 TL ye yaptırdım.

@Erkin Yücel 

Hocam teşekkürler bilgi için sende neler değişti acaba, bana diskler değişmeli ve fren hidroliği değişmeli dediler.  90.000 de standart değişen neler var. 

Aracın durumuna göre disk balata vs ekstra çıkabilir tabiki onu ön görüyorum. 

Geri
Üst Alt