Güncel Bakım Masrafları

Ne kadar sürdü servis süresi hocam?

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar şunu belirtmek isterim  45000 bakımında antifirizi  değiştirmiyorlar benim aracım antifiriz eksiltiği için ekleme yaptılar.

@bunyamin81 hocam  aracımı Perşembe akşamı teslim ettim .Cuma günü akşamı teslim aldım.

[mention=4688]bunyamin81[/mention] hocam  aracımı Perşembe akşamı teslim ettim .Cuma günü akşamı teslim aldım.
Teşekkür ederim hocam, kazasız belasız sürüşler dilerim

bugün makyajlı kasa 1.6 tdi dsg aracımın ilk bakımını altur otoda yaptırdım. internet randevu işçilikte %10 indirim ve parçada %5 indirimle 777 tl ödedim. sabah sekiz buçukta aracı teslim ettim, on buçukta aracım hazırdı.

bugün makyajlı kasa 1.6 tdi dsg aracımın ilk bakımını altur otoda yaptırdım. internet randevu işçilikte %10 indirim ve parçada %5 indirimle 777 tl ödedim. sabah sekiz buçukta aracı teslim ettim, on buçukta aracım hazırdı.
Kazasız belasız sürüşler hocam, servis süresi ilk bakım diye mi kısa sürdü acaba? %10 online randevu indirimi olarak veriyor işçilikten onu biliyorum ama %5 parça indirimi nasıl alıyoruz?

Kazasız belasız sürüşler hocam, servis süresi ilk bakım diye mi kısa sürdü acaba? %10 online randevu indirimi olarak veriyor işçilikten onu biliyorum ama %5 parça indirimi nasıl alıyoruz?

Gittigimde ise gidicegimi belirtip rica ettim ne kadar hizli biterse o kadar iyi olur diye sagolsunlar yikama dahil iki saatte bitirdiler. Indirim konusunda yardimci oluyorlar zaten

Sent from my iPhone using Tapatalk

61.000 km bakımı 13 şubat 2018 Konya Gökmen de yapıldı ekstra olarak bujiler değişti,%16 zubizu indiriminden yararlandım sabah verdim acelem olmadığı için de öğleden sonra aldım..IMG_2179.jpg

Herkese mrb. 45000 bakımını yaptırdım.Normal bakımın dışında fren hidrolik yağı,bujiler ve antifriz değişti.Normal bakımlar içinde 780 tl fiyat almıştım.

%16 indirimle 1107 tl  ödedim.
45 bin de buji değişimi ?  kendileri kendi basıp dağıttıkları kitaplarında  diyorlar  60 binde değişir diye . Tamer beyi görüyoruz bir altınızdaki mesajda 60 bin de nizami yasal çerçevede buji değiştirmiş.

Amerika da  toplu mezarlarda  yatan 350  bin  dizel şehidinin hakkını biz mi helal edicez şimdi  300-500 fazla ödeyerek ? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese mrb. 45000 bakımını yaptırdım.Normal bakımın dışında fren hidrolik yağı,bujiler ve antifriz değişti.Normal bakımlar içinde 780 tl fiyat almıştım.

%16 indirimle 1107 tl  ödedim.

Ekli dosyayı görüntüle 14277
Ben 4. bakıma girdim 3 ay önce ve hiç fren hidrolik yağı değişmedi. ölçüm yaparız gerekirse değiştiririz diyor görevli servis danışmanı. araç 26 bin km şu an. Bu konu hakkında bilginiz var mı hocam

@huseyinkaraduman Fren hidrolik yağı; aracın trafiğe çıkış tarihinden itibaren 3 yıl sonra ve sonraki her 2 yılda bir değişir.!

Ölçüm yapılması ilk 3 yıl içinde veya sonraki her 2 senede bir kontrol amaçlı yağın içinde ki su miktarını belirlemek için yapılır ve gerekirse daha erkenden değiştirmek amacıyla yapılır., Kontrollerde ölçüm cihazı bir sorun teşhis etmese bile değişim zamanı dolduğunda mutlaka yağın değişmesi şarttır..! 

Kapağı açılmamış sıfır kapalı kutu fren hidrolik yağının bile 5 yıl raf ömrü vardır., Bunun aksini iddaa edenlere veya fren hidrolik yağı ömürlüktür değiştirilmez sadece azalmışsa ilave yapılır diyenlere., veya (yağın değişim zamanı dolup) ölçüm cihazı kontrolünde değişmesi için bir teshis gözükmezse değiştirmeye gerek yoktur diyenlere kesinlikle itibar etmeyiniz..!! Aracın en ucuz sıvısı fren hidrolik yağıdır.,

Aynı şekilde radyatör soğutma suyu antifirizi 'de her 45.000 veya 60.000 bakımda bir.., daha açık bir deyişle her 3-4 yılda bir değişmesi gerekir., Antifiriz zamanla özelliğini kaybetmeye başlayarak özellğini kaybetmye başlar ve eskisi gibi iyi bir soğutma işlemi gerçekleştirmede yetersiz kalır., Eski antifirizden dolayı motorun içi 1 kez çamurlaşmaya ve paslanmaya maruz kalırsa antiriz balçık kıvamını alarak daha fazla masrafa sebeb olmaması için 3 kuruşluk VW G13 tip antifiriz için böyle şeylere gerek yoktur., Aynı şekilde sıfır kapağı açılmamış G13 antifirizin de 5 yıl raf ömrü vardır., ve bu devirdaim pompasının sağlığı içinde çok büyük önem arz etmektedir.,

Pek çok VW marka araçta devirdaim pompası arızası kroniktir ve devirdaim pompası arıza yaparsa açağı masraf çok ciddi yüksek rakamlara çıkar ve motora kalıcı hasarlara kadar gidebilir., Bu arada devirdaim pompası da her 90.000 km'de bir veya her 5 yılda bir (önce hangisi dolarsa) triger seti ve gergi rulmanı değişimi esasında devirdaim pompası da değişir ve mutlak değiştirilmesi gerekir.!

Hiç kullanılmamış sıfır-kapalı kutu bir fren hidrolik yağının bile 5 yıl raf ömrü olduğu bir ortamda siz fren yaptıkça yüksek sıcaklıklara maruz kalan ve sürekli ısınan ve soğuyan bir yağın., ve yine motor ısındıkça ısınan ve soğuyan bir antifirizin ömrülük olması gibi bir durum söz konusu değildir olamaz., Aracın hiç bir sıvısı ömürlük değildir.,

Resimleri inceleyiniz;

img_001.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 8827

Arkadaşlar iyi akşamlar 

1.2 Tsı manüel araçta 30 bin bakımında neler değişiyor? Bujilerin değişmesine gerek varmı ? Birde istanbulda tercihen maslak sanayide hangi özel servisi tavsiye edersiniz ?

benim de 3. yıl bakımı ile 30 bin aynı zamana denk geliyor , son 2 haftamız. yine servisi tercih edeceğim. anladığım kadarıyla 750 den aşağı çıkmayacağız. buna kasko ile trafik de eklenecek  :000061-medium:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar iyi akşamlar 
1.2 Tsı manüel araçta 30 bin bakımında neler değişiyor? Bujilerin değişmesine gerek varmı ? Birde istanbulda tercihen maslak sanayide hangi özel servisi tavsiye edersiniz ?
Bujiler 4 yıl veya 60 bin km de değişiyor hangisi önce dolarsa

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt