Güncel Bakım Masrafları

Arkadaşlar merhaba konuyu okuma fırsatım olmadı kusura bakmayın 

Aracın 75 000 bakımı geldi yarın gitmek istiyorum online servis randevusu almadım bu randevuya indirim varmıydı bilgi verebilirmisiniz arac 2016 temmuz çıkışlı 1.4 tsi dsg

@forzaGilles fiyat nasıl acaba indirim olurmu.fren yağı için ısrar edeyimmi,antifreeze değişsin mi.akü içinde fiyat alıcam bu arada.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.150 tl. normal çünkü size verdikleri bakımın teklifinin içinde buji de var.!!

Fren hidroliği +150-180 eklenir., daha önce değişmediyse değiştirin., fren hidroliği aracın trafiğe çıkış tarihinden itibaren 3. yılın sonunda ve devamında her 2 yıl da bir değişmesi gerekiyor.,

Araç kaç km’de bilmiyorum fakat Antifiriz 4-5 yıl da bir değiştirmek gerekiyor., +200 gibi bir rakam tutar., bütçenize göre bu bakımda veya seneye değiştirebilirsiniz.. 

Akü orjinal akü 900-1000 tl. gibi bir rakam tutar., bir de ECO seri olanı var onun fiyatı 550-600 lira gibi bişey., Ama Eco seri taktırmayın.!!! Eco seri olanlar iyi değiller.!! Orjinal olandan veya dışardan Varta EFB akü taktırın.!! 

Buji, Akü, Fren diski, Fren balatası, Polen filtresi, Silecek vs.. araca Economy serisi yedek parça taktırmayın.!!

Aracın yaşına göre indirim oranları; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracim dsg olmazsssa servisin yanindan bile gecmem ama neyse mecburum fiyatlar artmis yine

4.Bakım işlemmiz tamamlandı.Antifreeze -35 çıkmış,akü iyi söylendi.Fren hidrolik ne olacak dedim abi dedi seni km düşük baktık iyi,bende dedimki yaw yıl olayı falan iyi o iyi gerek yok denildi.Arabada hic sorun çıkmadı.

Kremit rengi golf fena değil, bugün teslimat.
2b9be418a7a46a4911de68bcc5868730.jpg
a9dd9c2d86d2d8296124b904667b0d80.jpg
fe9616e753d71d45700a7b0c3ba0f730.jpg

@slck

Böylece sizin fren hidroliğini

3.yıl bakımında değiştirmediler! 

4. yıl bakımında değiştirmediler! 

Bu durum  benim hesaplarımla tam uyuşuyor!

Araç 2 yıl 2 aylık

3. Yılı es geçerim

4. Yılı es geçerim

5 yılda bir fren hidroliği değişimi olur bana! 

Fren hidroliğinin optimal çalışma frekansı birtek zamana bağlı tutacağı NEME bağlı ? 

Başka hiçbir kriter fren hidroliğinin ömrünü azaltmaz !

Nem oranı optimalse ÖMÜRLÜKTÜR!

Golf'ü kullanmaya devam.Cumartesi bakımdayım serviste.Dün zuzubisudan ve wv'im uygulamadan randevu talep ettim ve mail geldi.

@slckYukarıdaki listeye göre aracınız;

21 Mart 2016 sonrası çıkışlıysa 1328küsur,

21 Mart 2016 öncesi çıkışlıysa 1151küsur tutar.

(zubizu indirimi ve kdv dahil)

Hocam 22 mart çıkışlı 1 gün için 170 tl farkmı olacak acaba.

Teknik olarak evet.

4.Bakım işlemmiz tamamlandı.
Sonuç olarak indirim hesaplama durumlarında maalesef 1 gün bile etki edebiliyor.

@slck bu kadar aceleye gerek var mıydı..? 2 gün sonra yaptırsan ekstra %10 indirim daha olacaktı..

@ogzogz polen filtresini eco seri takmışlar 

@slck bu kadar aceleye gerek var mıydı..? 2 gün sonra yaptırsan ekstra %10 indirim daha olacaktı..

@ogzogz polen filtresini eco seri takmışlar 
@forzaGilles evet farkettim. Olması gereken 1328lira. Teklifte normal filtre gösterilmiş. Faturada eco kullanılarak filtre fiyatı neredeyse yarıya düşmüş. 

Galeriler bir golfu daha kapmis anlasilan :) bakiminiz hayirli olsun hocam fiyatlarda ciddi bir artis var gibi sanki ben kasimda yagi kendim goturmek kaydi ile 500-600 TL arasinda yaptirmistim.

Pazartesi icin fiyat aldim indirimle 1140 lira  1.0 tsi dsg. Ekstra birsey yok 

@Savatage 

Hocam bugün babamın Astra J 1.6cdtı aracı için bakım yaptırdım. 

Kime antifriz ve hidrolik te değişecek desem abi bunlar değişmez dedi veya başından salmak için fahiş işçilik istedi. Araç 6 yıllık bunlar değişmesi lazım diyorum adamlar sallamıyorlar. 

Hafta içi kara kara bu işi nasıl halledecem diye düşünürken evime yakın bir EUROMASTER servisi aradım. 

Bakım yaptıracam dedim tamam dedi, antifriz değiştirecem dedim tamam dedi, fren hidroliği değişecek dedim tamam dedi ama makine ile değişmesini istiyorum dedim tamam dedi. Ben ŞOK 😲

Bugün gittim bakımı yaptırdım. Usta sağolsun ne talep ettiysem aynen yaptı. İlgi alaka da güzeldi, temiz de iş yaptı.Abi bide test sürüşü yapalım senin gözünden kaçan bişey vardır kontrol edelim dedi. Çokta memnun kaldım. 

Motul yağ,

Mann yağ ve mazot filtresi,

Filtron hava ve polen filtresi, 

1.5lt Motul dod 5.1 fren hidroliği(tamamı kullanılmıyor bir kısmı arttı) 

3lt Gm antifriz

Gm karter tapası(60tl namussuz 😡

Ferodo ön ve arka fren balatası

Kışlık-Yazlık lastik değişimi

Malzemeler 950 +350 de işçilik verdim. 

Bana fiyat normal gibi geldi,tabii %10indirim daha olsa fena olmazdı,2gün ile kaçırmam kötü olmuş.Bugün müsaittim hem 22martta trafik ve kasko poliçeside doluyordu onuda yaptırdım.Danışman arkadaş poleni eco seri diye söyledi.Bujinin fotosunu koymadım yarın çekip buraya eklerim biraz kararmış gibi geldi.

32000km de nkg bujilerin geldiği durum budur.Arabanın çalışması iyiydi şimdide gayet güzel.
ce1826c1fd4e7189ca78d11e2e610369.jpg

Arkadaşlar size 2 konu hakkında danışmak istiyorum. 

Fren disklerinin normal kullanıcı için değişim km si nedir? 120 bin km de eski kasa golf tsi var. Ön diskler bu zamana hiç değişmemiş. Frenleme de ciddi kötülükte yok. Arka diskler 70 binde yetkili serviste değişmiş. 

Bir de arkadaş aracını 2 yıl önce dışarda mobil oto servise özel servise gittiğinde bujileri de değişmişler. Ne marka taktığını bilmiyor, 25 bin km olmuş bu zamana kadar. Bir olumsuzluk yok ama bosch buji takıldıysa Ngk buji ile  acil değiştirmesi  gerekir mi? 

Arkadaşlar size 2 konu hakkında danışmak istiyorum. 

Fren disklerinin normal kullanıcı için değişim km si nedir? 120 bin km de eski kasa golf tsi var. Ön diskler bu zamana hiç değişmemiş. Frenleme de ciddi kötülükte yok. Arka diskler 70 binde yetkili serviste değişmiş. 

Bir de arkadaş aracını 2 yıl önce dışarda mobil oto servise özel servise gittiğinde bujileri de değişmişler. Ne marka taktığını bilmiyor, 25 bin km olmuş bu zamana kadar. Bir olumsuzluk yok ama bosch buji takıldıysa Ngk buji ile  acil değiştirmesi  gerekir mi? 
Disklerin belli bir değişim km si yok., tamamen kullanıcının kullanım tarzına göre değişkenlik gösterir., 

Ön diskler arka disklerden daha önce aşınır., arka diskler daha önce değiştiyse önler daha çabuk aşınacağından mantıken değişmesi gerekir ama önce usta aşınma durumuna bakar ına göre size söyler., 

Bujinin bir aciliyeti yok, bir dahaki değişime NGK takarsınız.. pahalı bir parça değil zaten.. 

Usta ön diskler değişmeli der ise ya orjinal olarak servisten veya dışardan alınacaksa güvenilir bir yerden kaliteli bir marka alınmalı., Markaların genelde kaliteli olanları bir de Çin, Tunus, Macaristan vs.. 2. kalite ürünleri olur buna dikkat edilmeli.. 

Diğer önemli konu o aracın yüksek ihtimal fren hidroliği değişmemiştir., fren-balata-disk ne kadar önemliyse, fren hidroliği de o kadar önemli..

@forzaGilles Hidroliğini bu ara değişeceğiz. 2.5 yıla yaklaştı fren hidrolik değişmeyeli.  Eğer usta disk veya balata değişelim derse Distribütörlerin birinden araştırıp ferodo bulmaya almaya çalışacağım. 

Hocam buji ömrünü tamamlamışsa ne gibi belirtileri olur, bit bilginiz var mı? 

Bu arada siz hiç motorun dış temizliği için würth motor temizleyicisi kullandınız mı, elimde var da. Kullansam mı kullanmasam mı kararsız kaldım. Kablolara vs olumsuz bir etki yaparmı diye tereddüt içindeyim :)

çok teşekkürler.

Geri
Üst Alt