Kucuk bi kaza yaptim allah beterinden saklasin

Öncelikle Geçmiş Olsun Hocam.
resimlerden görüldüğü kadarı ile değişim yada komple boyanacak bir hasar değil. Sanayi deki ustanızın verdiği rakam ve süre gayet makul duruyor. Aracınızın 2. el değeri Değişim ve komple boyama ile daha da düşecektir. Servis de yapılması mükemmel olacağı anlamına da gelmez. işin ehli kaliteli bir ustanın ellerinde rahatlıkla çözüm e ulaşırsınız. Kararınızı bir an önce verip işlemlere başlamanızı öneririm aksi takdirde aracınızı her gördüğünüzde karar vermeniz zorlaşacak belkide yanlış kararlar vereceksiniz. Sizlere bisey olmaması en güzel yanı. Tekrardan geçmiş olsun Kolaylıklar dilerim.

Hocam öncelikle geçmiş olsun . Kazanın resimlerini kesinlikle saklayın . Önemli bir kaza değil ancak hasar alan bölge ilerde acaba dedirtebilecek bir bölge.  Resimlerden gördüğüm kadarıyla kapıda boya kalkması yok ufak sıyrık ve göçük var. Kapı boyasız düzeltilir gibi duruyor sıyrığa da rötüş yapın. Çamurlukta ki göçükler boyasız düzeltilir ancak sıyrıklar ciddi boyutlarda ise boyanır boyasız bu çamurluk sırıtır gibi çamurluk boyanır . Değişim yaptırmayın çamurluğa. Tekrar geçmiş olsun . 

İzmir de bir firma bu hasarı boyasız düzelttiğini söylemiş istanbulda da elbet yapan yer vardır

938ba352d854b5d1a339b4fb6acac136.jpg
2fc396760f017b788729bc235e8af31f.jpg
7b23a1407cc3bb0c5e7e25afb5a498a0.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gecmis olsun hocam servise vermeyin kesinlikle  8|

5a72efd1424366153b00e65bf57fcb30.jpg
587dfa62f6f51b938b48008032820fd8.jpg
1075fde219dd9efb325905cca25665cf.jpg

Bu düzeltmeye bizzat şahit oldum boyasız yapıldı bence boyasızda ısrarcı olun çok iyi yerler var.

Öncelikle geçmiş olsun.

Avcılar Ceramic Pro, Akay Bey ile iletişim kurabilirsiniz. İsmimi verirseniz yardımcı olur arkadaşlar.

Bence olması gereken en kötü durum sol arka kapı boyasız düzeltme yapılır.son camurluk ise boyası temizlenir göcükler düzeltilir yarım lokal boya yapılır camurluk komple vernik atılır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bence kesinlikle boyasız göçük düzeltme yaptırın. Daha önce sizinkinin çok daha kötüsünü ve derin çiziklisini ön Çamurlukta yaptırmıştım ve çok memnun kalmıştım. Sıyrığa da küçük rotüş atabilirsiniz diğer arkadaşların dediği gibi. Ataşehir’de Pars diye bilinen ve baya reklamı olan bir yere yaptırmıştım.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Merhabalar;

Çok geçmiş olsun, hasar küçük olsa da çok riskli bir kaza atlatmışsınız.

Hazır konu küçük onarımlarken ben de bir konuda danışmak istiyorum. Eşim geçtiğimiz Salı günü otoparkta dikkatsizlik sonucu bir araca çarpmış. Kimseye birşey olmaması sevindirici, ayrıca karşı tarafın aracında çizik dahi bulunmuyor.

Bizim taraftaki bilançoya gelirsek görünürde çok büyük bir hasar görünmemekle birlikte ACC radarı yamulmuş ve şu anda çalışmıyor. Görsel sensörün darbe sonucu hasarlanma olasılığı yüksek gibi ki öyleyse kaskoyu kullanmak durumundayım. Aliexpress fiyatı 300$ üzerindeyken burada 2000-2500TL altında bir fiyat biçmezler.

Aracı servise vereceğim elektronik aksamdan dolayı fakat  tamponda birkaç derin ve bir  yüzeysel fakat tam köşede uzunca bir çizik var. Ayrıca noktasal olarak boya kalkmaları ve topaklanmalar da bulunuyor. Bunları yapın desem muhtemelen komple boyama yoluna giderler , İzmit İstanbul çevresinde yaptırabileceğim bir yer var mıdır yoksa plastik parça deyip, nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar diyerek servise mi bırakmalı?IMG-20171003-WA0009.JPGIMG-20171003-WA0008.JPGIMG-20171003-WA0010.JPGIMG-20171003-WA0012.JPG

Merhabalar;
Çok geçmiş olsun, hasar küçük olsa da çok riskli bir kaza atlatmışsınız.
Hazır konu küçük onarımlarken ben de bir konuda danışmak istiyorum. Eşim geçtiğimiz Salı günü otoparkta dikkatsizlik sonucu bir araca çarpmış. Kimseye birşey olmaması sevindirici, ayrıca karşı tarafın aracında çizik dahi bulunmuyor.
Bizim taraftaki bilançoya gelirsek görünürde çok büyük bir hasar görünmemekle birlikte ACC radarı yamulmuş ve şu anda çalışmıyor. Görsel sensörün darbe sonucu hasarlanma olasılığı yüksek gibi ki öyleyse kaskoyu kullanmak durumundayım. Aliexpress fiyatı 300$ üzerindeyken burada 2000-2500TL altında bir fiyat biçmezler.
Aracı servise vereceğim elektronik aksamdan dolayı fakat  tamponda birkaç derin ve bir  yüzeysel fakat tam köşede uzunca bir çizik var. Ayrıca noktasal olarak boya kalkmaları ve topaklanmalar da bulunuyor. Bunları yapın desem muhtemelen komple boyama yoluna giderler , İzmit İstanbul çevresinde yaptırabileceğim bir yer var mıdır yoksa plastik parça deyip, nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar diyerek servise mi bırakmalı?/monthly_2017_10/IMG-20171003-WA0009.thumb.JPG.444ea207be7cb0f95d2af341bc1af4f1.JPG/monthly_2017_10/IMG-20171003-WA0008.thumb.JPG.be7337be7787744b3fea6adff0830a10.JPG/monthly_2017_10/IMG-20171003-WA0010.thumb.JPG.aecf9a9742508277dbda19a50f386423.JPG/monthly_2017_10/IMG-20171003-WA0012.thumb.JPG.dd1cada6d0cbbc1b2884ffdedaec0c18.JPG
Geçmiş olsun hocam. Acc radarı sadece yerine yerleştirilir muhtemelen. Tampon da pasta cila sonrası düzelir muhtemelen.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Kesinlikle sanayiye gidin. Servisler kaskodan fazla para koparmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Geçmiş olsun bu arada.

Sent from my Nexus 7 using GolfTutkusu mobile app

@Gurk4n Geçmiş olsun Hocam. ACC radarı hasar almadıysa düzeltilince normale dönebilir belki ancak hasar aldıysa değişir sanırım. Tamponu kendiniz pasta ile güzelce silin çok büyük oranda gidecektir çizikler, kalanların duruma göre yol izlemek daha iyi olur. 

Bir ihtimal içeri göçen park sensörü sürekli hata verdipinden de olabilir diye düşünüyorum. Tamponu indirmeden arkadan itmenin bir yolu var mı? Elle arkasına baktım izolasyon malzemesi ile dolu arkası.

geçmiş olsun arkadaşlar , Allah beterinden korusun

Geri
Üst Alt