Soğutma suyu seviyesi yardım

mmartins

Üye
İsim
Murat
Arkadaşlar iyi akşamlar..

Yarın uzun yola cıkacagım için uzun süredir bakmadığım soğutma suyuna baktıgımda minimum cızgısının yarım santim altına indiğini gördüm..

Hararet 90ı hiç geçmedi ve herhangi bir uyarı da almadım.

Su ekleyip minimum ile maksimum arasına kadar cekmelimiyim seviyeyi vede nasıl su eklemeliyim görüş ve önerileriniz için şimdiden sagolun iyi akşamlar herkese saygılar 

Her hangibir yorumu olan varmı acaba 

Hocam başıma gelmişti saf su ilave ederek çözmüştüm sorunu. Benzinliklerde bulabilirsiniz.

Bence işini bitirdikten sonra müsait bir zamanda yeniletirsen iyi olur. Önemli şeyler sonuçta sonra sorun çıkarmasın.

Arkadaşlar iyi akşamlar..

Yarın uzun yola cıkacagım için uzun süredir bakmadığım soğutma suyuna baktıgımda minimum cızgısının yarım santim altına indiğini gördüm..

Hararet 90ı hiç geçmedi ve herhangi bir uyarı da almadım.

Su ekleyip minimum ile maksimum arasına kadar cekmelimiyim seviyeyi vede nasıl su eklemeliyim görüş ve önerileriniz için şimdiden sagolun iyi akşamlar herkese saygılar 
G13 antifiriz ile saf suyu karıştırarak oluşan karışımı ekliyorsunuz., sadece saf su eklerseniz sistemin içindeki sıvının derecesini seyreltmiş olursunuz.,

Karışım oranı istanbul, izmir gibi sıcak şehirlerde; %40 antifiriz %60 saf su (fabrikanın koyduğu karışım oranıda budur), soğuk iklim koşullarında %50 antifiriz %50 saf su şeklinde olmalıdır. Ancak antifiriz mutlaka G13 tip olmalı..!! İstisnai durumlar hariç mecbur kalmadıkça G12, G12+ veya G12++ tip antifiriz koyulmamalıdır ve bizim arçlar için uygun değildir.! Pahalı bişey de değildir en son serviste 1,5lt. si 30 lira gibi bişeydi., Uzun yola çıkacaksanız motor yağı seviyesini de ölçün ihmal etmeyin., şimdiden hayırlı yolculuklar

Geri
Üst Alt