3.piston düşük kompresyon

msavvran

Yeni Üye
İsim
Mustafa
2010 Golf 6 tsi 160 hp aracım 4 gündür rölantide titreme yapıyordu. bugün sabah motor soğukken motor ışığı yanıp yanıp sönmeye başladı. Aynı zamanda epc ışığı da yaktı. Aracı bayi servisine götürdüm. 3. Pistonda kompresyonun düşük olduğu motorun sökülüp rektefiye olacağını söylediler 2700 tl civarı meblağ belirttiler. Daha önce başıma gelen, yardımcı olabilecek bilgilendirebilecek, nasıl bir yol izleyebileceğim hakkında fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Dışarıda muhtemelen 1000 civarına hallolur hocam

@caglar_61 aracın kmsi 115 binde tüm bakımları bu zaman kadar yetkili serviste yapıldı ve araç titizlikle kullanıldı. Araç stock yine de böyle bir şey başıma geldi. 

• Beğen
Tepkiler: MSE
Dışarıda muhtemelen 1000 civarına hallolur hocam
Hocam dışarıda servislere güvenip de hareket edemiyorum. Yetkili serviste ayrıca 2 yıl parça garantisi veriyorlar. Bilgilendirme için çok teşekkürler araştıracağım. 

Bildigim rektefiye icin serviste motoru disarda bir ustaya gonderiyor. 160 lik motorda daha oncede bu sorunu yasayanlari duymustum. Hatta bir kac kisi mahkemelik bile oldu. Arac ful yetkili servis bakimli ise uste cikmanizi tavsiye ederim. Veya acilmis davalarda sonuc ne bir bakin derim. 

Bildigim rektefiye icin serviste motoru disarda bir ustaya gonderiyor. 160 lik motorda daha oncede bu sorunu yasayanlari duymustum. Hatta bir kac kisi mahkemelik bile oldu. Arac ful yetkili servis bakimli ise uste cikmanizi tavsiye ederim. Veya acilmis davalarda sonuc ne bir bakin derim. 
Almanya ile yazıştıklarını söylediler dmaha fazla indirim yapabilmek için olumlu bir dönüt alamadıklarını söylediler açıkcası bana da çok inandırıcı gelmedi. Aracı 2 ay oldu alalı ilk sahibi çok yakın arkadaşımdan aldım aracın geçmişini biliyorum bütün bakımları yetkili serviste yapıldı. Zaten elimde de kayıtları mevcut ZUBİZU indirimi yapabileceklerini söyledir. Biraz daha indirim almaya çalışacağız. Yardımlarınız için teşekkürler

Hangi ildesiniz ? Cth degilde cav motorlarda malesef olabiliyor bu sorun... Servis bakimli oldugu halde fiyat boyle ise indirim yapmazlarsa cok guzel ozel servisler var ozellikle İstambulda tsi ustune ustalasmis.

Hatta istanbulda iseniz Gumusok servisi tek gecerim

Motor açıldıktan sonra parçalarla birlikte 12 bin tl fiyat istiyorlar. Nasıl bir yol izleyebilirim ? 

Geri
Üst Alt