START STOP HATASI YANIP SÖNEN MOTOR ARIZA GÖSTERGESİ

akü değerim 80 i gösterdi aküden kaynaklı olabilir şuan 1 haftadır o hatayı almıyorum hocam.
Hocam trip tuşuna basarak mı baktınız? O pek doğru bilgi vermiyor, bende 0 gösterdiği de oldu. Uzun yoldan sonra 80 e felan çıkıyor. En iyisi gidip bir yerde ölçtürmek. 

akü değerim 80 i gösterdi aküden kaynaklı olabilir şuan 1 haftadır o hatayı almıyorum hocam.
Hocam aldığınız hata bana kalırsa kesinlikle aküden kaynaklı. Önceki Golf 7'imde bende aynı sorunları yaşadım ve devamımda aküyü değiştirmem gerekti. Akünün ömrü/durumu konusunda bir ölçüm vs. yaptırın isterseniz. Değişim yoluna giderseniz de Varta AGM serisi tercih edin.

Hocam aldığınız hata bana kalırsa kesinlikle aküden kaynaklı. Önceki Golf 7'imde bende aynı sorunları yaşadım ve devamımda aküyü değiştirmem gerekti. Akünün ömrü/durumu konusunda bir ölçüm vs. yaptırın isterseniz. Değişim yoluna giderseniz de Varta AGM serisi tercih edin.
Dediklerinizi dikkate alıcam hocam sağolun.

Sorun suan bende de yok bir iki kere yapıyor sonra 2 3 hafta yaşamıyorum ama yine o hatayı verecek. maslak oto sanayide tanıdığım bir abi var ona göstereceğim. O hata disinda garip seslerde vermeye başladı kasislerde garç gurç sesler veriyor demir surtmesi sesi veriyor başım belada vallahi
BURÇLAR GİTMİŞTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM... DÜRÜST BİR USTA BULMANIZ LAZIM VEYA ÜCRETİNİ VERİP SERVİSTE ARIZA TESPİTİ YAPTIRMANIZ LAZIM. 

Konuyu hortlatıyorum ama sorun çözüldü mü? Çözüldü ise nasıl çözdünüz?

SORUN AKÜ FALAN DEĞİL AKÜ AZALDIĞINDA ARABA START STOP YAKMAZ. AKÜ AGM AKÜ DEĞİLSE YÜKLÜ ELEKTRİK GEÇİŞİ OLMAZ BUNA BAĞLI START STOP HATASI OLUR. DİĞERİ ATEŞLEME BOBİNİ VE BUJİ ARIZASINDAN START STOP HATASI YAZAR ARAÇ MOTORU RÖLANTİDE TİTRİYOR VE MOTOR SICAKLIĞI BİRAZ KULLANIMDAN SONRA 90 DERECEYE ULAŞINCA START STOP HATASI ORTADAN KALKIYORSA KESİN ATEŞLEME BOBİNİ ARIZASI VAR VE START STOP YAKAR. SON OLARAKTA ARAÇ YAKIT FİLTRESİ KİRLİYSE VE YAN SANAYİ İSE START STOP ARIZASI YAKAR. BU 3 ÜNÜ KONTROL ETTİRİN AKÜ EN ZAYIF İHTİMAL AKÜ OLSA ARABA KOLAY ÇALIŞMAZ . 

Merhabalar. aracımda 2 haftadır ara ara yaşanan start stop hatası problemi ile canımı acayip sıkmış bulunmaktayım. Araç 2014 1.2 tsi. Gece aracın içine bindiğimde çok fazla buğ yapmıştı camlar tavanlar falan kalın bu nem tabakası vardı zor çözmüştüm. Aracın marşına bastığımda normalde devir 1 in altında sessiz bir şekilde çalışırdı, ama hatayı verdiğinde vura vura çalışıyor hafif gırlamalı devir 1 in az bişi üstünde görünüyor sonra motor arıza işareti 5 6 kere yanıp sönüyor ardından sadece Start Stop hatası bildirisini alıyorum. araçla biraz bekledikten sonra devir normale dönüyor araçla biraz yol yaptıktan sonra hata gidiyor. Bu sorunu yaşayan bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Aynı sorun biraz önce başıma geldi 

Uzun yolda mecbur kaldım aytemizden 100 tl lik yakıt aldım 

Sonra sinda 200 tl lik yakıt petrol ofisinden aldım sonuç 

Motor arıza lambası hızlı hızlı yandı söndu aracı istop ettim çalıştırdım 

Arıza : start stop yazıyor:( 

Akü yeni sayılır yetkili serviste değişti fakat eko akü takıldı araç ekranından baktığımda %70 görünüyor ne kadar sağlıklı değil dense de ekranda görünen genelde %80 altına düşmüyor du :(

yakıt tan mi akuden mi neden yapar bilemedim şimdi geldim eve sabah tekrar bakicam ama sorun ne olabilir açaba benim de canımı çok sıktı bu durum

@iltan hocam en son 3 kasim 2019 da girmiş problemin çözümü hakkında kendisinden bilgi almam mümkün değil sanırım :( sorun hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim saygılarımla 

Forum tarihinde ilk defa duyuyorum bu durumu hocam. Servise sordurup bizi de bilgilendirirseniz sevinrim hocam.
Hocam 2017 de ilk defa duymusunuz fakat sonrasında duydunuz mu çözümü hakkında bilginiz varmidir aynı durum başıma geldi seyir halinde motor arıza lambası yandı söndu hızlıca sonra söndu eve geldim istop  ettim çalıştırdım Arıza : star stop sistemi yazıyor :(

@Mmt0634 benzer bir problem yaşamıştım. gördüğünüz hatanın bir çok sebebi var. bende buji ve bobin değişimi sonrası problemler gitti. en yakın yetkili servise veya hata ayıklayabilen bir yere giderseniz hatanın sebebini görüp çözüm üretebilirsiniz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt