Motor yağı değişimi hk.

Açıkçası bende sürekli Castrol kullanırım hiç bı sıkıntısını yaşamadım. Öyleyse castrola devam?
Bir yağ iyi dir, kötüdür o ayrı konu ama önce böyle kendisine bile saygısı olmayan insanların söylediği yalanlara itibar etmemek gerekir.,

Araçlarımız için uygun iki tane Casrtrol yağ var;

1) Castrol Edge Professional LongLife III 5W-30 (sadece servislerde satılır)

2) Castrol Edge LL 5W-30 (retail version) bu yağı alırken üzerinde dexos veya dexos2 yazan yağ bizim araçlara uygun değildir buna dikkat..!! üzerinde LL yazan yağ bizim araçlara uygun., LL 'nin anlamı LongLife anlamına gelmektedir.,

aracımın yıllık bakımına birkaç gün kaldı.

yağ seviyesini kontrol edin diye bir uyarı çıktı bu bakım zamanı geldiği için mi yoksa gerçekten azaldığı için mi henüz kontrol edemedim.

şu salgın olayları azalana kadar servise götürmeyi düşünmüyordum.

yağ seviyesini kontrol edin diye bir uyarı çıktı bu bakım zamanı geldiği için mi yoksa gerçekten azaldığı için mi henüz kontrol edemedim.
Yağ bakımına şu kadar yada servis bakımına gibi ekranda bir yazı çıksa bu zamanla ilgili olan bir durum,ancak yağ seviyesini kontrol edin ikazı yağın azalma durumuyla ilgili olabilir.Aman dikkat hocam.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İçinde yağ kelimesi geçen uyarı her kontak çevirmede 

Yağ servisine şu kadar kaldı bu kadar kaldı şeklilnde açılan ve 5 saniye açık kalıp kaybolan uyarıdır

Size direk YAĞ SEVİYESİNİ KONTROL edin çıktıysa es geçilecek bir durum değil bu...

@slck  yazmış zaten (tekrarlayan nakarat niyetine yazmış olayım)

teşekkürler salgın falan demiyorum götürüyorum pazartesi.

teşekkürler salgın falan demiyorum götürüyorum pazartesi.
Salgın var hiç uğraşmayın riske girmeye değmez.!!

Bp benzinlikten 1 litre ‘lik Castrol Edge LL 5w-30 alın., araç düz bir zemindeyken yağ seviyesini kontrol edin., azalmışsa ne kadar azalma var..? Gözlemleyin seviye C bölgesinde mi yoksa D seviyesinde mi..? Aşırı azalma varsa 250-500ml. arası ilave yapın., motoru 2-3dk. çalıştırıp stop edin tekrardan seviyeyi kontrol edin., 

Aşırı azalma yoksa ve motor da soğuksa., motorun ve yağın ısınması için 10-15dk. aracı sürün., 250-500ml. arası ilave yapın., 

Yağın tamamını tek seferde koymayın...!! Şayet eksiltme az mikrar ise ve siz tek seferde hepsini koyarsanız sistemde fazla yağ olur., bu iyi bişey değildir., Her zaman azar azar kademeli olarak ilave yapın., 

Castrol Edge LL 5w-30 (yağın üretim tarihini kontrol edin., çok eski olmasın);

Ekli dosyayı görüntüle 21111

@Ümit Akkaya sarı yandı hocam

kontrol ettim halen aralıkta aşagıya inmemiş. pazartesi randevu aldım.

Yağ seviyesinin tırtıklı bölgenin üzerinde mi olması lazım resimde ekledim tırtıklı bölge üzerinde görünüyor sorun yoktur umarım ölçüm işinden çok anlamıyorum

Ekli dosyalar

• EE9A6683-14C8-41DB-9274-4E9E8E29C113.jpeg
    EE9A6683-14C8-41DB-9274-4E9E8E29C113.jpeg
    69.1 KB · Görüntüleme: 28
Yağ seviyesinin tırtıklı bölgenin üzerinde mi olması lazım resimde ekledim tırtıklı bölge üzerinde görünüyor sorun yoktur umarım ölçüm işinden çok anlamıyorum
Seviye ideal görünüyor. Max seviye tırtıklı bölgenin tamamı olur.

7C8B0776-1920-4789-BA3C-A249BC28A7B9.jpegYağ seviyesi tırtıklı bölgenin arasında olmalıdır. Sizinki normal seviyede fakat isterseniz çok az bir miktar ekleyebilirsiniz ama gerek yok gibi. Eğer yağ seviyesi Tırtıklı bölgenin altına doğru kaldıysa mutlaka eklemelisiniz.

Geri
Üst Alt