25.000 km lastik ön arka değişim.

pegasus

Üye
İsim
Baris
Merhaba Arkadaşlar;

Forumda araştırdım ama ilgili birşey bulamadım aracım 25.000 km buldu,geçen lastikçiye uğramıştım lastik basıncı kontrolu için,bana dediği aracın km nedir? Zamanı gelmiş eşit eskimesi için ön lastikler ile arka lastikleri değiştir dedi jantlarla beraber gerek varmıdır böyle birşeye? Siz ne dersiniz?

Merhaba Arkadaşlar;
Forumda araştırdım ama ilgili birşey bulamadım aracım 25.000 km buldu,geçen lastikçiye uğramıştım lastik basıncı kontrolu için,bana dediği aracın km nedir? Zamanı gelmiş eşit eskimesi için ön lastikler ile arka lastikleri değiştir dedi jantlarla beraber gerek varmıdır böyle birşeye? Siz ne dersiniz?
Var hocam. Lastikçi haklı. Değişim eşit ömür için sağlıklı olacaktır.

Merhaba Arkadaşlar;

Gerek vardır., Kullanım klavuzunda 10.000km değişmesi gerekli max. 15.000km değiştirilmelidir., (asimetrik lastiklerde) Sol ön sol arka ile sağ ön sağ arka ile değiştirilir

Geri
Üst Alt