Jump to content

Recommended Posts

• 11 ay sonra...
On 17.04.2017 at 22:02, ilkerozturk yazdı:

Değerli forumdaşlar,

Sizlere; uzun bir zamandır takip ettiğim, yaptığı işlerle ilgimi oldukça cezbeden, bir ustadan ve çalışmasından bahsetmek istiyorum. Bir bahane olsada şu direksiyonu ve dsg vites topuzunu yenilesem diyordum, oldukça yeni olmalarına rağmen instagram'da gördüğüm çalışmalar aklımı çeldi. Geçen haftalarda elime ulaşan dsg kulakcıklarımı monte ederken yapıştırıcının bir kısmını direksiyonuma bulaştırdım :) Belkenen bahanem ile birlikte uzunca zamandır takip ettiğim Ünal Demir ustamız ile görüştüm. Randevu alarak Yenibosnadaki yerine gittim. Araba konusunda hayli titiz olduğumdan durumu kendisine anlattım. Bomba bir adam, oldukça da mütevazı... Direksiyon ve dsg topuzunun üstünde bulununan deri kaplı parçalar ultra kolay bir şekilde 2 dk içinde çıkartıldı. (oldukça tecrübeli...)  Ne bir çizik ne de uygunsuz bir şey oldu. İşlemler 4 saat sürdü. Deri, kumaş, iplik renkleri ve kalitelerini kendim belirledim. Sonuç olarak oldukça mesud bir şekilde Ünal ustanın yanından ayrıldım. Tam olarak aklımda olan işi çıkardı. Direksiyonumu yarı deri yarı alacantara kaplattım. Vites topuzundaki deriler söküldü yerine alacantara yapıldı. Ayrıca dsg kulakcıklarımı da sıcak silikon yardımıyla harika bir uyum içinde monte etti. Ve bunların hepsi için 250tl ücret aldı. Bu konuyu da hevesle açtım çünkü böyke zanaatkarlar yok, kalmadı... Sevgiyle, sağlıcakla kalın.

Ünal Demir

Custom Works

İnstagram hesabı @udcustomworks

(Kurallara aykırı olmadığını düşünerek, fikir almanız açısından ekledim. Yanlış bir şey varsa lütfen uyarın.)

IMG-20170417-WA0000.jpg

IMG-20170415-WA0013.jpg

IMAG0288.jpg

IMAG0287.jpg

IMG-20170417-WA0001.jpg

IMG-20170415-WA0018.jpg

IMG-20170415-WA0021.jpg

süper olmuş şimdi firma ile iletişimdeyim hafta sonuna randevu alırsam,güncel resimleri paylaşırım. :D

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • 7 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
1 saat önce, Yigit3735 yazdı:

Arkadaşlar merhaba konuyu hortlatıyorum yeniden :) 

bu işi İzmir ya da Ankara’da yaptırabileceğimiz bir yer var mı ?

Tesekkürler

Merhaba 

Bende yaptırmayı düşünüyorum izmirde bildiğim ve uygulamarı gördüğüm bir yer var facebook ta direksiyoncu halil yazıp arama yapın yaptığı uygulamalar mevcut ama düşünüyorum işte ud custumwork gördükten sonra ona mı yaptırsam diye.:)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayırlı olsun çok güzel olmuş

İlk defa gördüğüm bir usta siz linkini paylaşınca meraktan bakayım dedim işçiliğine söylenecek söz kesinlikle yok hata 0 söylediğinize göre fiyat çok makul yapılan iş emek ortada tarz ustaların (gerçekten usta) bizler gibi kullanıcılara çok yararı dokunur aslında yönetim kararı ilede bir sabit konu yapılabilir (varmı bakmadımda açıkçası) bu başlık altında güvenilen işçiliği iyi olan amacı insanları kazıklamak olmayan emektarlar listelenebilir o zaman forum bilgi alma alış verişi kesilir mi bilemedim konuya gir bak öğren kişiyi çık olur mu bilmedim ama bir fikir, herkese iyi forumlar

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben, istanbul istoçta (ünal usta) bir firmaya geçmiş aylarda sordum mevcut direksiyonu verip 2000₺ ye karbon ve biraz daha kaslı hale getirip randevu alındıktan sonra bir kaç gün içinde teslim ediyor. 

@udcustomworks

27E24839-4D71-46EF-8218-B934CA48984C.jpeg

3E6FBDC4-037D-4F3E-ADA5-C8193C0319A2.jpeg

E9E76F45-6ECC-47D6-BDC0-B8874A7C54D4.jpeg

72B427E0-6BDC-4FD2-A03B-9CD2084EC1BB.jpeg

tarihinde metinkar tarafından düzenlendi
krym bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

@frknyldrmFurkan hocam kaplama yaptığın senin direksiyonda hayırlı olsun çok güzel olmuş. @metinkar abinin paylaştığı resimdeki gibi yapmışsın güzel olmuş direksiyon kaplaması.Benimde çıplak olduğu için direksiyon simidi can sıkıyordu.Napim napim diye düşünürken gittim hakiki geri direksiyon kılıfı alıp kendim diktim.Ve senden aldığım hediye direksiyon logo çerçevesinide yapıştırdım.Ortaya böyle bir görüntü çıktı.Şimdilik tuş takımı yok uygulamalar yapılıyor, bitince komple tuş takımlı olacak inş.Şuanda bile gözüme güzel geldi.Tuşlarıda olunca daha iyi duracaktır umarım.
Normal direksiyon simidi ince geliyordu,hatta bir ara R Line direksiyon almayı düşünmüştüm (daha tok ele gelince his yaratıyor diye).
şimdilik kendimce 110 tl lik bir uygulamayla bu hale getirebildim.Yapmayı düşünenler kesinlikle hakiki deri direksiyon kılıfı alın.Çünkü hem elinize daha sonra terlediğinde boyasını vermez, hemde diğer muadillerine göre daha uzun ömürlü ve daha zengin, direksiyon simidini tuttuğunuzda çok tok bir his verecektir.415202433_IMG_01361.thumb.JPG.6d3de3725e704c09e5449aa5ac82f02d.JPG922308147_IMG_01371.thumb.JPG.24353abf67eaa13c63ae0945b6f85807.JPG421345898_IMG_01381.thumb.JPG.edf7840e0dde2a12bdaf2cd332a9d36a.JPG

tarihinde memin tarafından düzenlendi
KAPTAN, frknyldrm ve HONEY bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: mimugurpolat
      Arkadaşlar merhaba,
      Mk7 aracımı ilk aldığımda şoför koltuğunda ve üst döşemesinde 2+2 sigara yanıkları vardı.
      İstanbulda birine yaptırdım fakat şimdi gözüme batmaya başladı tavan döşemesini ve koltuk külodunu değiştirmek istiyorum.
      yetkili serviste yaptırsam ne kadar maliyet olur ve tam bilmiyorum ama havayastıklarıyla ilgili bi sorun olur mu?
      şimdiden verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar.
    • Yazan: Hüseyin Koç
      Ürün Adı:  F1 li ACC destekli direksiyon
      Detaylar:  
      Kozmetik açıdan 10/8 ( dökülme, yırtık, çatlak vb durum yoktur)

Radar alıp aracınıza takarsanız ACC sisteminiz hazır olur.

Airbag dahil...

Kendi aracımdan çıkmıştır.
      Fiyat:  2450

• Yazan: Tulkas
      Herkese iyi günler diliyorum. 2014 golfümde direksiyonu sağa çevirirken gacır gucur ses geliyor ve sanki küt diye bişey vuruyor ama sadece sağa çevirdiğimde. Sola çevirirken hiçbi ses yok. Videoda da görebilirsiniz, nereden gelir bu ses ve neden kaynaklanır daha önce yoktu bu? Sorun çıkarır mı? Cumartesi uzun yola gideceğim birde...🤦🏻‍♂️

• Yazan: Erhan21e
      Herkese merhaba daha önce saniyelik ekranda ünlem işereti görünüp kaybolmuştu ve daha sonra niye hata verdigini anlayamamıştım. Bugün aracım görselde paylaştıgım gibi bir hata verdi 444lü doguş yol yardımı aradım bir teknikere yönlendirdi ve vites ile direksiyon arasındaki işetişim sorunu oldugunu bu yüzden hata verdigini ve bu kusurun araçı N/P arasında geçiş yapmaktan olduğundan bahsetti. Direksiyonun sertleşip sertleşmedigini hareket ettirebiliyorsam mesai saatinde servise gelmem gerektiğini söyledi.
      Abimde 2019 model golf var direksiyonu benimkinden çok daha hafif acaba 6 aydır sorunmu vardı bende? yoksa model itibari ile yeni bir teknoloji mi var? o araçta emin degilim. aracım 2017 model ve garantisi bitti araç 6 aydır bende konu ile ilgili bilgisi olan bana yardımcı olabilecek biri varmı? Servis ne kadar fatura çıkarır sorun

• Yazan: BG2017
      Ürün Adı: Acc ve F1 Direksiyon
      Detaylar:  2017 Model 50.000 Km’deki Golf’ten Çıkma
      Airbag Yok
      Fiyat:  1250 ₺
      Fotoğraf:  

• İletiler

• @Franquaz selamlar yakında bir konu açıp yazarım orda mutlaka ama ben çok fazla uzun gitsin diye beklentisi olanlardan değilim yoksa bitmez bu kadar ürün  özellikle merak ettikleriniz varsa ürünler arasında bildiğim kadarıyla yardımcı olayım. Kil bendede yok malesef detay forumlarında dönem dönem getirip satanlar görüyorum takip etmekte yarar var
    • @pharmacisth iyi fiyat, hayırlı satışlar hocam
    • Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi en kısa sürede servise uğrayacağım. 
    • İlk mesajınız olduğu için kendinizi tanıtmanız gerekiyor., neyse yine de cevaplamaya çalışayım., Evet danışmanın size söylediği gibi TDI motorda  trigerin değişim aralığı yıldan bağımsız olarak 120 bin km dir., fakat bu uygulamaya 2-3 sene öncesi daha yeni geçildi., danışmanın bunu da göz önünde bulundurması gerekir., ezbere iş yapmaması lazımdı., Yapmanız gereken bu çektiğiniz video ile beraber servise tekrardan bir götürmenizde yarar var., kontrol etsinler., motor soğukken yapıyorsa mümkünse mesai bitimine yakın aracı bırakın sabahtan motor soğukken kontrol edilsin., Sorun triger veya v kayışından kaynaklı ise komple set halinde değiştirmeniz sizi ilerde tekrardan motorun sökülerek 2.ci kez yüksek işçilik ücreti ödemekten kurtarır., Set halinde derken; triger kayışı seti ve V kayışı + olarak devirdaim pompası + antifiriz değişimi VW 'lerde devirdaim pompası kronik sıkıntılıdır., ne zaman arıza yapacağı belli olmayan bir parça 30 bin de bile sıkıntı çıkaran araçlar olabiliyor., devirdaim değiştirmeyip ilerde sıkıntı çıkardığında tekrardan aynı işçiliği 2.ci kez ödemek zorunda kalırsınız., 1.6 TDI motorda devirdaim pompası kayış tahrikli çalışır., Aracın 7 yaşında olduğunu da hesaba katarsak antifiriz artık ömrünü tamamlamıştır., alet ile ölçüm yaptğınızda donma koruması iyi gözükebilir fakat (korozyon koruması) 4-5 yıl sonra kötüleşmeye başlar.!! Tekrardan bi götürüp sese baktırmakta yarar var.. video kaydını ustaya dinletmeniz iyi olur..    
  • Yeni Oluştur...