Jump to content

Recommended Posts

Değerli forumdaşlar,

Sizlere; uzun bir zamandır takip ettiğim, yaptığı işlerle ilgimi oldukça cezbeden, bir ustadan ve çalışmasından bahsetmek istiyorum. Bir bahane olsada şu direksiyonu ve dsg vites topuzunu yenilesem diyordum, oldukça yeni olmalarına rağmen instagram'da gördüğüm çalışmalar aklımı çeldi. Geçen haftalarda elime ulaşan dsg kulakcıklarımı monte ederken yapıştırıcının bir kısmını direksiyonuma bulaştırdım :) Belkenen bahanem ile birlikte uzunca zamandır takip ettiğim Ünal Demir ustamız ile görüştüm. Randevu alarak Yenibosnadaki yerine gittim. Araba konusunda hayli titiz olduğumdan durumu kendisine anlattım. Bomba bir adam, oldukça da mütevazı... Direksiyon ve dsg topuzunun üstünde bulununan deri kaplı parçalar ultra kolay bir şekilde 2 dk içinde çıkartıldı. (oldukça tecrübeli...)  Ne bir çizik ne de uygunsuz bir şey oldu. İşlemler 4 saat sürdü. Deri, kumaş, iplik renkleri ve kalitelerini kendim belirledim. Sonuç olarak oldukça mesud bir şekilde Ünal ustanın yanından ayrıldım. Tam olarak aklımda olan işi çıkardı. Direksiyonumu yarı deri yarı alacantara kaplattım. Vites topuzundaki deriler söküldü yerine alacantara yapıldı. Ayrıca dsg kulakcıklarımı da sıcak silikon yardımıyla harika bir uyum içinde monte etti. Ve bunların hepsi için 250tl ücret aldı. Bu konuyu da hevesle açtım çünkü böyke zanaatkarlar yok, kalmadı... Sevgiyle, sağlıcakla kalın.

Ünal Demir

Custom Works

İnstagram hesabı @udcustomworks

(Kurallara aykırı olmadığını düşünerek, fikir almanız açısından ekledim. Yanlış bir şey varsa lütfen uyarın.)

IMG-20170417-WA0000.jpg

IMG-20170415-WA0013.jpg

IMAG0288.jpg

IMAG0287.jpg

IMG-20170417-WA0001.jpg

IMG-20170415-WA0018.jpg

IMG-20170415-WA0021.jpg

Alperen099, alper32, armando ve 3 diğer bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Wolkan07 yazdı:

Hayırlı olsun gerçekten çok güzel olmuş kulakçıkların linkini alabilirmiyiz ben bi tane aldım r ve gti direksiyona uydu bizimkilere uymadı

Üstat malesef hiçbiri bizim direksiyona uymuyor, ben iki tane sipariş ettim uymadı. Fotoğraflarda gördüğün ürünün bağlantısını paylaşıyorum. Bu ürün de uymadı ancak sıcak silikon ile yapıştırılınca gördüğün gibi tutuyor. Kulakcığın üst kısmına az, alt kısmına duruş pozisyonuna göre daha fazla silikon uygulanıyor. Bu şekilde harika oldu. Bu arada kullandığı silikon siyah cam silikonu olduğundan istersen çek sök hiçbir leke bırakmadan plastikten sökülüyormuş. (bunu uygulamayı yapan Ünal usta söyledi)

Bağlantı burada,

Golf 7 DSG Paddle

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 18.04.2017 at 19:37, ilkerozturk yazdı:

Ben instagram hesabından ulaşarak bilgilerini aldım. İnstagram hesap bilgisini ilk sayfadaki konu açıklamasına yazdım.

Ilker hocam gunaydin. Herhangi bir deformasyon, soyulma, lekelenme, terletme yada terleyince iz birakma vs. gibi durumlar olustu mu simdiye kadar? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: ilker80
      N11 de satılan direksiyon kılıfından  aldım. Adana da dikimi yapacak guvenilir döşemeci var mı ? 

• Yazan: Ogomen
      Arkadaşlar selam,
      2014 TDI highline 105000 km'de Golf'üm var. yaklaşık 2 ay önce düz yolda giderken (sinyal vs açık değildi) direksiyon kutusu içinden "tak tak tak" şeklinde bir vurma sesi gelmeye başladı.  Bu durum rastgele oluyor (bazen gün için hiç olmuyor.  Bazen ise; 3-4 kere vuruyor ve duruyor, 10 dakika sonra 2 kere vuruyor duruyor, bir süre sonra 4-5 kez vuruyor.  En fazla 6 defa vuruntu oluştu).  Sesin tipi ise sinyalin tıkırdamasına (ama daha yüksek seviyede) benziyor.  Servise götürdüğümüzde bunun kronik olduğu, sinyal sargısından/rölesinden geldiğini söylediler.  Öncelikle o bölümü yağlıyorlarmış ve geçmezse parça değişimine gidiyorlarmış.  Benimki yağlandı ancak geçmedi.  Değişim ise 2000-2500 arasıymış (ama ne değiştirecekler bilmiyorum.  Öte yandan yurtdışı forumlarda baktığımda sorunuma benzer durumlarda röle değiştirdiklerini gördüm fakat 40-50 euroluk bir masrafta bahsediyorlar.  Buna benzer bir sorunla karşılaşan ve çözen oldu mu?  yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.  Şimdiden teşekkürler.

• Yazan: berkozturk
      Merhabalar,
      2015 midline plus aracım için çıkma comfortline tuş takımı arıyorum.Tuş takımı,gateway ve kablo seti halinde satış varsa daha mantıklı ancak tek tek elinizde bulunuyorsa o da kabuldur.
      Mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.
      NOT : ANKARA-İSTANBUL
    • Yazan: Furkan34
      Herkese merhabalar 2017 1.4 tsi comfortline aracımı yeni aldım aracımda 5 cm spor yay ve 18 jant mevcut direksiyonu sağa sola çevirdiğimde her zaman olmayan tıkırtı benzeri ses geliyor direksiyon hissiyatında bir problem yok normal çalışıyor aracım çukurlara girdiğinde tıkırtı sesi ve sekme yapmıyor sebebi ne olabilir ?
    • Yazan: maniax
      merhaba arkadaşlar. 
      bugun bu ürünü bauhaustan aldım. akşamüstü uygulamayı düşünüyorum. 
      http://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/91556/turtle-wax-leather-cleaner-and-conditioner
      Ürün fiyatı 29₺
      uygulama pedi de aldım bi tane
      bu ve benzeri deri bakim ürünlerini uygularken dikkat etmek gereken noktalar nelerdir? Tavsiyeleriniz olur mu?
      uyguladiktan sonra ne kadar oturmamak lazım?
      direksiyona uygulayayım mı?
      ped yeterli midir? fazlalığını almak gerekir mi?
      detailingle uğraşan üyelerimizden fikir ve katkı bekliyorum