Ön Camda taş izi

neokaos

Üye
İsim
Neo
Sayın üyeler selamlar saygilar.  Ufak bir sorunum var. Seyir halinde iken (110 120 km )ön cama 1 lira büyüklüğünde bir taş öndeki kamyonun tekerinden sekerek resimlerde gibi bir hasar verdi. Cizdirme ve cam değişim önerisi var, sizler ne dersiniz? Yoksa görmezden mi gelsem? Sürüş güvenliğine etki eder mi ? Simdiden Teşekkürler. 

Ikinci resim içten görüntü. 

WP_20170409_11_05_20_Pro.jpg

2017-04-16 23.47.07.jpg

2017-04-16 23.48.46.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam geçmiş olsun . Bu tür hasarlarda hasarın büyüklüğüne de bağlı olarak onarım yapılabiliyor . Kesinlikle ilk gittiğiniz yerde çizdirme veya değişim yaptırmayın bir kaç yerden bilgi alıp onarım oluyorsa ilk tercihiniz onarım olsun . Aşağıdaki linkte bahsettiğim onarım hakkında bilgi veriyor . Onarım olacaksa zaman kaybetmemenizi tavsiye ederim ne kadar erken yaptırırsanız o kadar sağlıklı olur . 

https://www.carglass.com.tr/Sayfa/Detay?sayfa_id=24

Geçmiş olsun@neokaos bence ucuz atlatılmış bir vaka camı değiştirmenizde yarar görüyorum zira konu ziyadesiyle hassas.

Esen kalın .

Hocam kaskonuz varsa yılda 1 cam hakkınız vardır. bencede değiştirin derim.

bende de buna benzer bi hasari gecen yaz autoking e yaptirmistim.  fakat dogusun kaskosu karsilamadi. cam degisimi e n iyisi gibi gozuksede ben servisin isciligine pek guvenemedigimden fabrikada takilan camin uzerinde kalmasini ve catlak tamiri yapilmasini uygun gordum zaten tatildeydim ve aracimi servise birakmak istemedim. evet her yil bi cam degistirebiliyorsunuz ucretsiz. ama servis isciligine guvenemdim ben.. ayrica auotokingin isciligini cok begendim neredeyse hic gorunmuyor.. belki bi toplu igne basi kadar.. ha bu arada 100 lirayi ben odedim dogusbbunda da camura yatti..karar sizin.. degisim icin 1 gun birakir ve servis işçiliğine guvenirsiniz yada fabrikasyon cam uzerinde kalir ama risk olurmu bilmem. dogus var diyo hesapta ama aoutoking olmaz dedi benim catlak icin.. sizinkine cok yakindi benimkide hatta neredeyse ayni. ama simdi yerini bilmeyen goremez. zaten camin uzerinde oyle izler olusuyorki zamanla tamir sonrasi nerede bu iz diye aramisligim varr..

Sayın üyeler selamlar saygilar.  Ufak bir sorunum var. Seyir halinde iken (110 120 km )ön cama 1 lira büyüklüğünde bir taş öndeki kamyonun tekerinden sekerek resimlerde gibi bir hasar verdi. Cizdirme ve cam değişim önerisi var, sizler ne dersiniz? Yoksa görmezden mi gelsem? Sürüş güvenliğine etki eder mi ? Simdiden Teşekkürler. 

Ikinci resim içten görüntü. 

Ekli dosyayı görüntüle 10805

Ekli dosyayı görüntüle 10803

Ekli dosyayı görüntüle 10804
Hocam öncelikle geçmiş olsun.

Geçen yıl kamyondan sıçrayan bir taş nedeniyle doğuş otodan değişim yaptırmıştım. Kaskonun verdiği yılda bir kerelik haktan yararlandım. Doğuş otodaki işçilik iyiydi ve takılan cam da orjinaldi. 1 yılı aşmasına rağmen bir sorun yaşamadım. Sizin çatlak ilerlemediyse tamir yaptırabilirsiniz ama ilerlediyse değiştirin derim ben. Kaskolara sonuçta bir dünya para ödüyoruz hersene ve bu işe yarıyor kasko.

Geri
Üst Alt