Golf Ön Konsol Ses

Benim 6 aylık aracımda da biraz pürüzlü yolda sol ön taraftan bir zırıltı geliyor. Sonra dikkatli dinledim ortalardan da geliyor. Velhasıl bir yerlerden zırıltı  geliyor. 

Aldığım tüm araçlar arasında en çok trim sesi GOLF 7'den geliyor. Yanlış değerlendirme olmasın diğer araçlarımın hepsi sıfırdı bu da sıfır ama trim sesi en çok bunda var.

Trim sesi yönünden en sessiz 2 aracım B8 Passat ve  şaşırtıcı olacak ama Citroen C-Elysee idi...

Çözüm bulunursa uygularım ama çözüm için servise bırakıp hallaç pamuğuna da çevirtmem aracı açıkcası. Servisler kasap dolu maalsef.

Tek derdi trim sesi olsun, sürüş yumuşaklığı bana Audi'yi andırıyor ve keyif veriyor.

Tavsiyem abartılı bir ses olmadığı müddete  basit zırıltıları vb. kafanıza takmayın, 2005 yılında aldığım birkaç aylık  GOLF 5'imde bir ses için kesintisiz 2.5 ay uğraşmıştım ve beni çok yıpratmıştı. Üzülmeye, araçtan soğumaya değmez. 

Arkadaşlar bu soket nedir? Ön konsoldan cızırtı geliyor bunun bedeni ne olabilir? 

16E2759B-62EC-4AA1-B91F-7043459EA922.jpeg

377A0665-EE14-413B-9BD7-0F7C6B66E1C2.jpeg

Merhaba arkadaslar ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Orta konsolun ic kısımlarından özellikle arac yavas hareket ediyorken cızırtı sesi alıyorum. Rolantide ses kesiliyor ancak hafif gaza dokundugumda aynı ses başlıyor. Henüz aracı alalı 1 yıl oldu, yıllık bakımı da yeni yapıldı ancak böyle sesler can sıkıyor. Kronik dsg arızası yaşama riski korkutuyor. Çözüm önerisi olan varsa memnun olurum.

(1.4 tsi dsg comfortline)

Merhaba arkadaslar ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Orta konsolun ic kısımlarından özellikle arac yavas hareket ediyorken cızırtı sesi alıyorum. Rolantide ses kesiliyor ancak hafif gaza dokundugumda aynı ses başlıyor. Henüz aracı alalı 1 yıl oldu, yıllık bakımı da yeni yapıldı ancak böyle sesler can sıkıyor. Kronik dsg arızası yaşama riski korkutuyor. Çözüm önerisi olan varsa memnun olurum.

Hocam vites önüne cüzdan telefon vs koyuyorsanız onlar çok titreşim yapıyor. Özellikle cüzdan.

@5blackeagle7 tarifleriniz daha çok şanzıman zırıltısı gibi geldi hocam. Düşük hızda giderken denediniz mi? Örneğin gaza bas çek yapıp denerseniz emin olabilirsiniz. 

Hocam vites önüne cüzdan telefon vs koyuyorsanız onlar çok titreşim yapıyor. Özellikle cüzdan.
Herhangi bir materyal koymamaya özen gösteriyorum hocam.

@5blackeagle7 tarifleriniz daha çok şanzıman zırıltısı gibi geldi hocam. Düşük hızda giderken denediniz mi? Örneğin gaza bas çek yapıp denerseniz emin olabilirsiniz. 
Aynen gaza bastıktan sonra bu sesin gelmesi şanzıman konusunda beni suphelendiriyor. 2 hafta once yillik bakim yaptirdim ve daha ziyade hırlama seklinde bir ses olduğunu söyledim. Inceledirler ve bir contanin gevsedigini söylediler ve problem giderildi. Ancak simdi cızırtı sesi gelmeye başladı. Sorunu ciddiye almalimiyim bilemiyorum.iyice paranoyak olmaya başladım.

Arkadaşlar dün aracı servise götürdüm. Sesin aracın altındakı ısı kalkanından  geldiği anlaşıldı. Bir darbe sonucu veya yeni araç olduğu için bazı esnemeler sonucu olabileceği söylendi. Çok şükür ses giderildi.

Arkadaşlar dün aracı servise götürdüm. Sesin aracın altındakı ısı kalkanından  geldiği anlaşıldı. Bir darbe sonucu veya yeni araç olduğu için bazı esnemeler sonucu olabileceği söylendi. Çok şükür ses giderildi.
Isi kalkani nasil bir sey ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyle akla gelmez yerlerden ses geliyo ki takilirsaniz kafayi yemek mumkun.. Ben sag gunesligin arasina pecete koydum ses kesildi.. 

Sürücü emniyet kemerindeki gıcırtıdan bıkmış durumdayım çözümü vardır muhakkak ama pek önemsemediğim için bir yıldır kullanıyorum.

Sürücü emniyet kemerindeki gıcırtıdan bıkmış durumdayım çözümü vardır muhakkak ama pek önemsemediğim için bir yıldır kullanıyorum.
Kapiyi kapattiginizda mi yoksa bozuk yolda mi geliyo ?

@Golf835 takılı seyir halindeyken gerildikçe gıcır gıcır ses geliyor başta sinir bozucuydu ama alıştım sese artık 

@Golf835 takılı seyir halindeyken gerildikçe gıcır gıcır ses geliyor başta sinir bozucuydu ama alıştım sese artık 
Emniyet  kemer  kayışına  önlü  arkalı  silikon  sprey  sıkın, hem  ses  kesilir  hem  çalışması  rahatlar.

Ayrıca  plastik  aksamların  birleşim  yerlerine  de  sıkıyorlar  silikon  spreyi, gıcırtı kesicidir.

https://www.youtube.com/watch?v=mKNYTlk3zFc

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt