Golf 7 Satılıp Ne Alınmalı?

Golf 7 Satılıp Ne Alınmalı?

• Kullanılan toplam oy
    147
Merhaba arkadaşlar,

benim bu konudaki görüşüm biraz daha farklı olacak, satış sonrası servis ve işçilik bakımından hangi markalar daha iyi iş çıkartıyorsa o markalar arasından seçim yapmak gerektiğini düşünüyorum, VW Golf sahibiyim aracımı çok seviyorum ama satış sonrasından hiç memnun değilim, adamlar değiştirdiği parçayı adam gibi yerine takamıyor, taksa bile ayarını yapamıyor.. bu gibi sebeplerden ötürü kesinlikle ama kesinlikle satış sonrasının kalitesine güvenebileceğiniz araçlara yönelmek gerekiyor, nasip olur ise bundan sonraki aracımın Mercedes olmasını istiyorum (sırf satış sonrasının kalitesi nedeni ile)

saygılarımla 
hocam mercedes'in satış sonrası politikası ile ilgili bir örnek verebilirseniz daha çok aydınlanmış oluruz.

Teşekkürler. 

VW den sonra premium markalara yonelirdim tabi butce dogrultusunda :)  

benim açımdan sıradaki basamak

passat tsi act dsg highline- discover pro- aid- sürüş asistan paketi- manuel yan perde ve elektrikli arka perde- sunroof

hocam mercedes'in satış sonrası politikası ile ilgili bir örnek verebilirseniz daha çok aydınlanmış oluruz.

Teşekkürler. 
Çevremde Mercedes marka araçları olan yakınlarım var, hiç birinden servisten çıktıktan sonra herhangi bir hizmetten dolayı şikayetçi olduğunu işitmedim, sadece servis ücretinin pahalı olduğunu söyleyip dururlar :)

benim açımdan sıradaki basamak passat tsi act dsg highline- discover pro- aid- sürüş asistan paketi- manuel yan perde ve elektrikli arka perde- sunroof
 Golften sonra passat iyi gelmiyor herşey aynı gibi gelmişti bana hatta golf daha iyi gidiyor hafif olduğu için daha keskin di.

Sırf konfor için passat alacağıma mercedes alırdım.

Her markanın çok özendiği bir modeli var vw içinde bu golftür bence.

Ama göreceli kavramlar passat hastasıdır adam mantıklı şekilde anlatırsın ama dayanamaz gider yine alır. Böyle farklı markalara giden çok arkadaşım oldu.

Passat ta fena bir araç değil.

Ankara veya istanbulda yaşıyorsanız

Resmi araçların çoğu ve şirket araçlarının bir kısmı passat. Heryerde görünce kamu tarafında insan soğuyor. Fluence da öyle.

Birde malum ünlü bir deyiş oluştu hala arada açıp gülüyorum.

Golften sonra passat iyi gelmiyor herşey aynı gibi gelmişti bana hatta golf daha iyi gidiyor hafif olduğu için daha keskin di.
Sırf konfor için passat alacağıma mercedes alırdım.
Her markanın çok özendiği bir modeli var vw içinde bu golftür bence.
Ama göreceli kavramlar passat hastasıdır adam mantıklı şekilde anlatırsın ama dayanamaz gider yine alır. Böyle farklı markalara giden çok arkadaşım oldu.
Passat ta fena bir araç değil.
Ankara veya istanbulda yaşıyorsanız
Resmi araçların çoğu ve şirket araçlarının bir kısmı passat. Heryerde görünce kamu tarafında insan soğuyor. Fluence da öyle.
benzer donanımlı mercedes c180 almaya kalksak ( bu donanımda bulmak çok zor) aynı bütçe ile 2.0 tdi passat alınır. hem ekonomi hem performans. ben genelde 2.el tarafındayım artık. sıfır d sınıfı hayal oldu. 

Çevremde Mercedes marka araçları olan yakınlarım var, hiç birinden servisten çıktıktan sonra herhangi bir hizmetten dolayı şikayetçi olduğunu işitmedim, sadece servis ücretinin pahalı olduğunu söyleyip dururlar [emoji4]
Tecrübe etmekte fayda var.
Çoğu problemi için servisi yetersiz bulup sadece yağlayıp gönderiyorlar diyen.
Çözümü dışarıda arayan müşterileri olan, servis aksiyonunu servise müşteri tarafından tanıtıldığını öğrendiğimde şok geçirdiğim uygulamaları da var. Ama Koluman - Hasmer daha iyi en azından premium olmayan markalara göre iyi.

c180 bana cok uzak.geliyor. moose testlerine bakabilir misiniz

Ben olsam yeniden golf alırdım. Değilse Mercedes A serisi. Çünkü o Mercedes :)   Bmw son zamanlarda zayıf geliyor bana nedense.

ben bmw 3 serisine bakıyorum valla :D

Araç seçiminde mutlaka test sürüşü yapılmalı ve beklenti öncelikler göz ardı etmeden, araç tercihi yapılmalı , zira malum fiyatlar nerelere geldi,
her fikrini paylaşana saygı duyuyorum, o araç koltuğuna oturduğundaki keyif o direksiyonu tutma keyfi sürüş keyfi v,b, herkes de farklı haz mutluluktur, örneğin herkesin genç ve bekar arabası dediği 118i yi haziranda aldım, 48 yaşında evliyim ve 20 yaşında Ünv,de okuyan oğlum var şuan araba 17bin km yi geçti, aslında genellemeler her zaman %100 gerçeği yansıtıyor olarak düşünülmemeli, başta belirttiğim gibi beğeni beklenti karşılandıktan sonra....neticede 3-5 yıl yada birazdaha fazla sahip olduğumuz dört teker

c180 bana cok uzak.geliyor. moose testlerine bakabilir misiniz :)
Mercedes için söylenen bir söz var, Mercedes E serisinden itibaren başlar diye, benim hedefim E serisi, A, B ve CLA yı kesinlikle Mercedesten saymıyorum, C serisi gayet şık bir araba ve evet bir F30 değil..

Mercedes için söylenen bir söz var, Mercedes E serisinden itibaren başlar diye, benim hedefim E serisi, A, B ve CLA yı kesinlikle Mercedesten saymıyorum, C serisi gayet şık bir araba ve evet bir F30 değil..
Mercedes E den BMW 5 ten başlasa işimiz var hocam. Tmm C serisi güney afrikada üretiliyor yeni kasa olmasına rağmen çoğu test te f30 dan geride kalıyor genel değerlendirmede.

Ama sonuçta o bir mercedes.

Hertürlü

passat insignia vs getirin hepsinden kaliteli bir araç. Karşılaştırmaya gerek bile yok.

Yiğidi öldürelim ama hakkını verelim.

Premium premiumdur.

Onlara o tabirleri yakıştıranlar genelde kedi ciğer hesabı yapanlar oluyor. kulak asmayın hocam.

F30-F20 nin iç mekanıyla geçen dalga geçen bir arkadaşım malzemeleri yakından inceleyince şaşırdı. Her yeri yumuşak mı diye bakan tiplerden kapı iç cepleri halı kaplı değil diyordu altında yumuşak plastik bir kaplama olduğunu keşfetti. Hatta kapı alt gözlerinin bile yumuşak plastik olduğunu keşfetti. Sonra göründüğü gibi değilmiş iş dedi.

O yüzden profesyonel araç değerlendirmelerini takip etmenizi öneririm.

Carbuyer

Carwow

Autocar

Vs vs gibi.

Mercedes E den BMW 5 ten başlasa işimiz var hocam. Tmm C serisi güney afrikada üretiliyor yeni kasa olmasına rağmen çoğu test te f30 dan geride kalıyor genel değerlendirmede.

Ama sonuçta o bir mercedes.

Hertürlü

passat insignia vs getirin hepsinden kaliteli bir araç. Karşılaştırmaya gerek bile yok.

Yiğidi öldürelim ama hakkını verelim.

Premium premiumdur.

Onlara o tabirleri yakıştıranlar genelde kedi ciğer hesabı yapanlar oluyor. kulak asmayın hocam.

F30-F20 nin iç mekanıyla geçen dalga geçen bir arkadaşım malzemeleri yakından inceleyince şaşırdı. Her yeri yumuşak mı diye bakan tiplerden kapı iç cepleri halı kaplı değil diyordu altında yumuşak plastik bir kaplama olduğunu keşfetti. Hatta kapı alt gözlerinin bile yumuşak plastik olduğunu keşfetti. Sonra göründüğü gibi değilmiş iş dedi.

O yüzden profesyonel araç değerlendirmelerini takip etmenizi öneririm.

Carbuyer

Carwow

Autocar

Vs vs gibi.
Görüş ve yorumlarınız için teşekkür ederim, emin olun ki neyin ne olduğunun bilincinde olan biriyim.. Mercedes için olan görüşümü belirtmiştim, araç seçimi tamamen bütçe meselesidir, bütçe de izin veriyorsa çıta yükselir, izin vermiyorsa bütçenin sahip olabildiği en iyi araç tercih edilir ama bu her yıldızı olan aracın Mercedes olduğu anlamına gelmiyor ki bu benim kişisel görüşüm :)  A,B,CLA benim gözümde Mercedes değil.

saygılarımla

Değerli hocam siz şimdi ne yapın biliyo musunuz yakınınızda bi mersedes bayisi varsa direk oraya gidin ve A serisinden birini (180 ya da 200) inceleyin. Ama bu incelemeyi yaparken forumda premium araçalara laf eden arkadaşlar gibi incelemeyin dolu paket olan amg yi inceleyin ve sonrasında konuşalım. Mersedesler genel olarak iç kalitede aynı ancak dış kabukta farklılaşıyor. (Jant-far vs vs) Bakın mesela mersedes en ucuz aracıdan en pahalı aracına kadar nappa deri direksiyonu kullanmaktadır. Ben bmw sahibiyim ama benim aracımda güzel gözüken m direksiyon yok örneğin. Her ne kadar bmw sahibi olsamda mersedesin kalitesi tartışılmaz mersedes mersedestir araçları dolu gelir ve bmw ile farkıda iç malzemesindeki kalitedir. Mersedesin dışını siz dizayn edersiniz. Eğer sizin mantığında düşünürsek hiç araba alamayız

Geri
Üst Alt