Araç bilgi etiketi

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Araç bilgi etiketi

Size verilen Kılavuz kitapçığın bulunduğu siyah deri kaplı dosya içerisinde servis kitapçığı ve servis bilgileri ile araç üretimi esnasında kılavuz olarak kullanılan araç bilgilerinin kodların bir arada olduğu ürün etiketi mevcuttur.

@silvershadow

hocam bu araç bilgi etiketindeki kodlar ile bizim sipariş formundaki opsiyon kodları neden uyuşmuyor. Araç bilgi etiketindeki kodların ne anlama geldiğini nasıl anlayacağız?

forerunner dedi:
@silvershadow

hocam bu araç bilgi etiketindeki kodlar ile bizim sipariş formundaki opsiyon kodları neden uyuşmuyor. Araç bilgi etiketindeki kodların ne anlama geldiğini nasıl anlayacağız?
Sipariş formunu bilmiyorum ama,

Araç bilgi etiketi(kodlarınız) bağaj kaplamasının altında,bağaj duvarında veya bakım kitapçığına yapıştırılmıştır.Aracınızla ilgili motor,donanım,opsyonel bilgileri içeren kodlardan oluşur...Kodları aşağıdaki siteye yazarak ne anlama geldiğini buluyorsunuz...

http://vag-codes.info/

Mesela jant ve lastiklerim...  H7D      (Tires 225/40 R18 92Y xl)    gibi...

@silvershadow

@Umut

@forerunner

Arkadaşlar bu araç bilgi etiketi servis kitapçığı yada bağaj havuzunda mı bulunuyor..? Yoksa her ikisinde de mi bulunuyor? Sizde durum nedir kontrol edebilen var mı?

Servis kitapçığını da mevcut, bagaj kapağının altındaki havuzda da mevcuttur  
Murat hocam aracı ilk aldığımda eve gelince ilk işim servis kitapçığına bakmak oldu ama kitapçığa yapıştırmamışlar:( Sonra gittim aracın bagaj havuzuna baktım orda da yok.. Sinir oldum stepne vs.. ne varsa çıkarttım baktım ama yok:( Sonrasında tesadüf eseri sol arka kapının cebinde şans eseri etiketi buldum.. Ama teki eksikti.. kağıdın üzerinde bir tanesi çıkartılmış ne yaptılarsa bilmiyorum.. diğeri yerinde duruyordu.. Hem tekini çıkartıyorsun hemde yapıştırmıyorsun diğerinide gelişi güzel arka kapının cebinde duruyor.. ben farketmesem nolcak acil ihtiyaç halinde.. Yani bu kadar işgüzarlık olur mu diye sinir olmamak elde değil.. Şimdi arayıp bayi yi hesap sorsam binbir türlü bahane üretcekler.. Fabrika neden 2 tane bilgi etiketi koyar çünkü eğer servis kitapçığı kaybolursa.., bağaj havuzunda her ihtimale karşı önlem olsun diye koyar.., yada araç satıldığında ilk sahibi servis kitapçığını kaybeder yada vermeyi unutursa diyerek 2 tane yapıştırır elin almanı işini garantiye alır ama biz bunu yapıştırmayı bile beceremiyoruz.. Sonuç olarak kitapçığa yapıştırsam bir türlü bağaj havuza yapıştırsam başka türlü sıkıntı:(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt