Rot Balans Ayarı

@Mert Y. Bilgi için teşekkür ederim Mert Bey, ücret hakkında bilgi verebilir misiniz?  Rot+Balans .

saygılarımla
80 TL

Sadece balans 30 TL sanırım. Ben genelde gidince ikisine beraber baktırıyorum ama. Az da olsa illa ki ufak tefek bir şeyler çıkıyor ayarlarda.

@Mert Y. Tekrar teşekkür ederim Mert hocam, inşallah derdime derman olunmasına vesile olacaksın :)

saygılarımla

Merhaba Arkadaşlar,İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edebileceğinizin rot/balans firması var mı? Yaz/Kış lastiklerimi değiştirdiğim firmayı başarılı bulmadığım için arayışa girdim. Direksiyonu düz tuttuğumda çok tatlı sağa çekme yapması nedeni ile kendimi tam olarak yola veremiyorum [emoji20] adam gibi işini yapacak usta tavsiyesine şiddetle ihtiyacım var.

saygılarımla
Merhabalar,

Aynı olayı birebir yaşayarak tecrübe ettiğim için size naçizane tavsiyem “Rot”ayarlarınızı doğuş oto kartalda yaptırmanızdır.

Sanayilerde usta arayarak boşuna vakit kaybetmeyin,araçlarla ilgili güncel kalibrasyon ve parametreler sadece resmî servislerde mevcut.

Hizmet bedeli 185.00 TL’dir.

Bilgilerinize.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Merhabalar,

Aynı olayı birebir yaşayarak tecrübe ettiğim için size naçizane tavsiyem “Rot”ayarlarınızı doğuş oto kartalda yaptırmanızdır.

Sanayilerde usta arayarak boşuna vakit kaybetmeyin,araçlarla ilgili güncel kalibrasyon ve parametreler sadece resmî servislerde mevcut.

Hizmet bedeli 185.00 TL’dir.

Bilgilerinize.

Serviste ,yapılan işçilik ve işlemlere elbette karşı değilim lakin 185 TL Rot balans ayarı için bana fazla geldi :)  

Lazer ölçümlü Bilgisayarlı yeni Teknolojik  cihazlı Rot Balans ustasıda dükkanıda bulunabilir diye Düşünüyorum.  :'(

Serviste ,yapılan işçilik ve işlemlere elbette karşı değilim lakin 185 TL Rot balans ayarı için bana fazla geldi [emoji4] 
Lazer ölçümlü Bilgisayarlı yeni Teknolojik  cihazlı Rot Balans ustasıda dükkanıda bulunabilir diye Düşünüyorum.  :'(
Saygıdeğer @Ender hocam,inanın sanayide tanıdığım ve tanımadığım birçok yere gittim maalesef hiçbir yerde ayarı tutturamadılar en son çare olarak sadece “rot” ayarı için,çünkü direksiyon düz konumda durmuyordu bundan dolayı epey rahatsız olmuştum,devamlı periyodik bakımlarını yaptırdığım doğuş oto kartalda yaptırdım.
Size şu kadarını söyleyeyim iyikide yaptırmışım aracım tabiri caizse ip gibi oldu,tekrar ediyorum sadece rot ayarı.
Saygılar.

@Jesi Merhaba Adnan hocam, öncelikle bilgi için teşekkür ederim.

benim aracın direksiyon kutusu garantiden değişmişti (Maltepe Erel de) sonrasında 2 kez direksiyonu düz tuttuğumda sağa çekiyor diye servise gittim. ilk gidişimde direksiyon bariz yamuk duruyordu, aaa böyle olmaz hemen düzeltiriz diye aksiyon aldılar ve nispeten düzeldi, daha sonrasında yazlık/kışlık lastik değişimleri sonucu, lastikçilerin diş derinliğine bakmaksızın kafalarına göre iş yapmaları neticesinde aynı sorun tekrarladı, servise gittiğimde yaa çok az bir yamukluk varsa böyle kullanın, dahada artarsa gelin yardımcı olalım yorumunu duyunca servislerden soğudum. sadece yıllık bakım için giderim diye düşünüyorum. keşke imkan olsa da lastiklerimi kendim değiştirip rot/balans ayarı yapabilsem. Bu memlekette işini gerçek anlamda iyi yapan kişiler ölmüş.

Merhabalar arkadaşlar. Benim aracımda da ilk aldığımdan beri sağa çekme var. Geçen servise gittim. 50₺ ye yaptılar rot ayarını ama durum değişmedi bir daha gittim. Bu sefer arka lastiklerin yerini değiştirdiler. Bir de böyle deneyin dediler. Şimdi bakıyorum bazen sağa çekiyor bazen de düz gidiyor.
Sadece bir durumdan şüphelendiler sol arka lastiğim. Aracı aldıktan 2 ay sonra kadar lastiğim patladı. Continental EcoContact 5 91V 205/55/R16 lastikler vardı. Diyarbakır’da tek bir Continental bayisi vardı. 90 km yol gittim onun için. O gün benim istediğim lastiğin depoda olduğunu ama bulmanın 1-2 saat süreceğini söyleyip PremiumContact olan modelden taktılar. Sevisteki arkadaşlar da PremiumContact ın su kanallarının biraz daha geniş olduğunu Rot ayarsızlığının ondan olduğunu söylediler.
Ben aracı alalı 6 ay oldu ve hep vardı bu durum. Kaldı ki sol arka lastiğim patlamıştı sadece o PremiumContact olarak takıldı. Hadi araç o yüzden sağa çekiyor diyelim. E sevistekiler arka iki lastiğin yerini değiştirdi demiştim. Mantıken şimdi sola çekmesi gerekirdi ama yine sağa çekiyor.
Onlara direksiyonun belki de mikron denilecek seviyede sağa yatık durduğunu söyledim ama bir yorum yapmadılar. O yüzden ne yapacağım bilmiyorum. ?

Bu gibi durumlarda iki lastiği de değişmek en doğru olandır.

Arkadaşlar Selamlar,

Aracıma rot ayarı yaptırmak istiyorum. Doğuş Oto - Esenyurt ile görüştüm 280 TL fiyat istediler. Euromaster - B.Çekmece bayisi ile görüştüm 100 TL fiyat istediler.

Lokasyon: Beylikdüzü

Sizce nerede yaptırmalıyım. Yetkili servis ile arasında 180 TL'lik bir fark var. Euromaster'ın rakamı daha makul geldi. Yada bulunduğum lokasyonda rot ayarını iyi yapan tanıdığımız bir yer var mıdır? Tşkler.

Arkadaşlar Selamlar,
Aracıma rot ayarı yaptırmak istiyorum. Doğuş Oto - Esenyurt ile görüştüm 280 TL fiyat istediler. Euromaster - B.Çekmece bayisi ile görüştüm 100 TL fiyat istediler.
Lokasyon: Beylikdüzü
Sizce nerede yaptırmalıyım. Yetkili servis ile arasında 180 TL'lik bir fark var. Euromaster'ın rakamı daha makul geldi. Yada bulunduğum lokasyonda rot ayarını iyi yapan tanıdığımız bir yer var mıdır? Tşkler.
Ustadim paran mi çok

280 tl rot balans mi olur

Git iyibir lastikciye bilgisayarli yaptir

Ben yenibosna da opet arkasinda continental bayiide yaptirmisim 100 tl civari memnun kaldım

@HONEY aynen abi bende onu diyorum yetkiliye rot için gitmek çok mantıklı gelmedi. o yüzden bana yakın ismi bilindik euromaster ile görüştüm.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar Merhaba

geçen hafta lastiğime çivi girmesinden kaynaklı sağ ön lastiğimi değiştirmek zorunda kaldım 

fabrika çıkışlı jant ın içinde bulanan kurşun mu oluyor adını tam bilmiyorum  rot balans ayarı bozulduğu için eskisini söküp yenisi yapmışlar 

eskisinin izleri janta zarar vermeden ve çizmeden  nasıl çıkarabiliriz yapan şahsiyet silmemiş 
Çok basit abim, yüzey temizleme tineri al, pamuğa az miktarda döküver ve eski izlerin üzerine bırak 5 dk sonra sil geçer. normalde hiç bir lastikçi ve balansçı bunlar ile uğraşmaz. çoook istisnadır.

Serviste ,yapılan işçilik ve işlemlere elbette karşı değilim lakin 185 TL Rot balans ayarı için bana fazla geldi :)  

@Ender abim, ben 4 defa yaptırdım haala ayar tutmadı, tutmuyor. Adana'da serviste yaptıracağım fiyat sorun değil demeyeceğim ama günlerce uğraşıp 200-250 tl ye mal olacaksa 1 defada 185 tl versek sıkıntı olmaz.

Yıllık bakımda rot balans ayarı yapılıyor mu ? Ben 2018'de lastik değiştirdim. Onun dışında hiç lastikçiye uğramadım hava basıncı kontrolü dışında...

Çok belirgin sağa sola çekmede hissetmiyorum.. Yine de gidip yaptırmalı mıyım ?

Yıllık bakımda rot balans ayarı yapılıyor mu ? Ben 2018'de lastik değiştirdim. Onun dışında hiç lastikçiye uğramadım hava basıncı kontrolü dışında...

Çok belirgin sağa sola çekmede hissetmiyorum.. Yine de gidip yaptırmalı mıyım ?
Serviste belirtmez iseni rot-balans ayarı yapılmaz.
Çünkü ekstra ücrete tabi.

Yaptırmaya gelince kullanım durumunuza göre yaptırma zaman aralığı değişir.
Köy yolları ve bol çukurlu yerde kullanıyorsanız daha kıısa aralıklarla, hiç çukuru olmayan yerlerde, şehir içinde kullanıyorsanız daha uzun aralıklarla yaptırmanız gerekli.

Geri
Üst Alt