Rot Balans Ayarı

Yıllık bakımda rot balans ayarı yapılıyor mu ? Ben 2018'de lastik değiştirdim. Onun dışında hiç lastikçiye uğramadım hava basıncı kontrolü dışında...
Çok belirgin sağa sola çekmede hissetmiyorum.. Yine de gidip yaptırmalı mıyım ?
Ben her sene yaptiriyorum sikayetim olmasada ( yetkili serviste degil )

Belki farkına varmiyorumdur diye

Lastiklerin duzenli ömrü ve ön arka takimin sagligi icin

Yıllık bakımda rot balans ayarı yapılıyor mu ? Ben 2018'de lastik değiştirdim. Onun dışında hiç lastikçiye uğramadım hava basıncı kontrolü dışında...

Çok belirgin sağa sola çekmede hissetmiyorum.. Yine de gidip yaptırmalı mıyım ?
@Golf835  aşağıdaki konunun sonunda lastik rotasyon işlemi ile ilgili bilgiler vardır.

Lastikçiye sadece hava basıncı kontrolü dışında, bu kontroller için de uğramanızı tavsiye ederim.

Lastiklerin düzenli aşınması için ve sürüş güvenliği sebebiyle Rot balans kontrolü de yapılması daha doğrusu kontrol edilmesi gerekir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Balansa bir şey demem o da işinin ehli olmalı ki başıma geldi ancak rot ayarınızı her yerde lütfen elletmeyin,  iki yıl önce bir önceki golfümün arka lastiğimi kaldırıma vurduğumda tedbir amaçlı ölçüme gittim arkada sorun yok ama “ağabey önde ufak bi ayar yapayım” cümlesine basiretim bağlanarak evet dememle ip gibi giden arabamla bir süre yamuk direksiyonla düz gitme fantezisi yaşadım, ikinci gittiğim yer abi işini bilmeyene elletme edasıyla  .ıçılan .oku sıvadı iyice🤣. Bandırma’da olduğumdan biraz böyle dolaşıp işin ustasını Bursa’da buldum. İhtiyacı olanlara not: Bursa VW servisin karşı sokağında girişte sağda kalıyor işinin ehli servisin de işlerini yapan bir usta iki dk lık dokunuş ve yol testi esnasında kenara çekip tekrar küçük bir dokunuşla çok az bir ücrete düzeltti sorunu. Allah işine saygı duyarak yapandan razı olsun. İyi ki varlar.

Geri
Üst Alt